Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: EV

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Mam pytanie odnośnie drawowania. Formuła na EV zagrania call to EV=x*P-C*(1-x) P-pula, C-nasz call x-nasze equity.

    Przykład. Pula na turnie wynosi 100 i przeciwnik zagrywa 75. My dokładamy 75 i mamy 20% equity.

    1)
    EV=0,2*175-75*0,8
    EV=-25. To jest ev naszego pojedyńczego zagrania call. Czyli tracimy 25 value. Ile jednak value potrzebujemy, żeby wyjść na 0 jeśli juz trafimy nasz draw?
    2)
    Jeśli założymy że na 5 rozdań raz wygrywam pule i 4 razy przegrywam call to: 175-4*75=125 czyli to chyba jest wartość jaką potrzebujemy, żeby być na 0.

    Jak napisać równanie które obliczy nam potrzebne value żeby być na 0?

    Wiadomo że ev takiego pojedyńczego zagrania musi być 50. Tylko że mi chodzi o wartość potrzebną kiedy sie trafi i równanie które by to liczyło kiedy zmienne beda inne

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    1/x*EV... ale czy jest jakiś szybki magiczny sposób żeby liczyć takie rzeczy podczas gry?

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    policzyc sobie najpopularniejsze equity (fldraw, overkarty + draw, sparowanie sie do fulla itp) i sizingi (1/2, 2/3 i pot) i mniej wiecej to zapamietac ?

    pushowac turn z drawami, zeby nie trzeba bylo liczyc ?

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta

    pushowac turn z drawami, zeby nie trzeba bylo liczyc ?
    No chyba nie ma wyjścia. a z tymi sizingami to chyba innej opcji niz zapamiętać nie ma

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    az tak zle nie jest... jak masz 10% to za chuja sie nie uda, jak masz 20% to sensowny bet wystarczy...

    aha, no i jeszcze mozna blefowac

    [IMG][/IMG]

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że coś tutaj namieszałeś. Liczysz EV w przypadku, gdy po callnięciu drawa nic więcej się nie dzieje i zastanawiasz się jak to EV się zmieni jeżeli uda ci się coś na riverze ugrać. Jeżeli uderzasz na river i możesz coś tam wygrać to automatycznie zmienia ci się też EV tego calla. Może spróbuj stworzyć jakieś przykładowe rozdanie i na nim sobie policzymy, a potem spróbujemy uogólnić.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    No i procent zgarniętych riverów powyżej 100 też wygląda bardzo "interesująco".

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    nie procent zgarnietych riverow, tylko ze jak 9/10 riverow nie mamy nic, to jak juz trafimy trzeba wygrac np. 2,33 x pot, co moze sie zdarzyc tylko przy jakis mega coolerach albo donkach

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Przykładowe sytuacje jakie mnie interesują. Wszysto turn.

    Mamy FD i zawsze gramy call. Niech bedzie że pula wynosi 2 villain betuje 1,5 i my gramy call 1,5.
    Niech tak samo bedzie jak mamy druga pare i tez gramy call za kazdym razem.

    Samo zagranie jest ev-.Jakie potrzebujemy value żeby to ujemne ev zniwelować?