Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Witam, od jakiegoś czasu gram sobie na pokerstars w pokera texas holdem. Chciałbym nauczyć się grać w pokera, grałem sobie na stawkach 0,01/0,02 czy 0,02/0,05 i po jakimś czasie przegrałem swoje marne grosze(10$ ;D). Nie martwie się tym, na blędach człowiek się uczy, a grając i przegrywając sporo się nauczyłem. Ale do rzeczy, zastanawiam się na jakich stawkach wogóle opłaca się grać żeby coś zarobić. Nie mówię tu nie wiem o jakiej sumie, na stawkach 0,01/0,02 zarabianie idzie baaaaaaaardzo wolno. Chcę wpłacić 30-50$ żeby próbować jakiś kapitał gromadzić od tej sumy. Tylko teraz pytanie, na jakich stawkach grać mając w depozycie wcześniej wymienioną sumę? Na czym polegają turnieje Sitt&Go? Zacząc grać no-limit czy właśnie polecacie S&G?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Sit&go - turniej (zwykle jednostolikowy), który zaczyna się od razu po tym, jak zarejestruje się do niego pełna liczba graczy.

    Na zarabianie pieniędzy się póki co nie nastawiaj. Najpierw trzeba się nauczyć solidnie grać. Na NL2-NL10 się gromadzi bankroll na wyższe stawki i dopiero tam zaczyna się zarabianie (chyba że chcesz grindować kilkanaście albo więcej stolików - ale do tego też trzeba najpierw nabyć wprawy i zbudować odpowiednie zaplecze finansowe).
    Co do wyboru między cash i sit&go, to sam powinieneś go dokonać. Poczytaj o jednych i o drugich i zdecyduj, co Ci bardziej pasuje. 30$-50$ wystarczy na spokojną grę na NL2, wchodzenie na NL5 z takim banrkollem byłoby trochę ryzykowne. Najczęściej sugeruje się, żeby wchodzić na dane stawki mając do dyspozycji ok. 30 buy-inów (buy-in to kwota, za jaką wkupujesz się na stolik, zwykle 100 big blindów)

  3. #3
    NL2 to jakie są stawki? 0,01/0,02 ?

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Tak, w oznaczeniu "NLX", X oznacza standardowy buy-in, czyli 100bb.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 13-06-2012 o 12:09

  5. #5
    Zastanawiam się jeszcze o co chodzi w tym że ktoś ma powiedzmy dwa asy przed flopem i jest NA WCZESNEJ/ŚRODKOWEJ/POŹNIEJ pozycji. O co chodzi z tymi pozycjami i jakie one mają znaczenie w czasie gry?? Moglibyście mi przy okazji polecić jakąś dobrą książkę z ktorej poznam cale slownictwo, zapoznam sie z typami turniejów online i ogólnie jakieś tam podstawy pokera(jak grać, na co zwracać uwagę itp.).

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie wiem czy są jakieś dobre książki o no limit hold'em. Możesz poczytać artykuły na pokertexas.pl w dziale "szkoła pokera", może też na jakichś innych stronach.
    Pozycja to kolejność wykonywania zagrań. Gracze, którzy jako pierwsi wykonują ruch przed flopem (czyli są tuż na lewo od big blinda) są na wczesnej pozycji, ci trochę dalej - na środkowej, a ci, którzy zagrywają na końcu (nie licząc small i big blinda - to są osobne pozycje) - na późnej pozycji. To odnosi się do gry przed flopem. Po flopie natomiast zazwyczaj mówi się o graczu, który ma pozycję (wykonuje zagranie jako ostatni) - in position (w skrócie ip) i tych, którzy są bez pozycji - out of position (skrót oop).
    Ma to takie znaczenie, że im później wykonujesz ruch, tym więcej masz informacji o rękach przeciwników, a tym mniej oni mają o Twojej. W najlepszej sytuacji jest więc button (big blind wykonuje zagranie jako ostatni, ale tylko przed flopem - postflop jest już bez pozycji), więc z tej pozycji można grać dochodowo najszerszy zakres rąk. W najgorszej są blindy (chyba że jesteś na big blindzie i wszyscy oprócz small blinda spasowali - wówczas masz pozycję nad przeciwnikiem, zarówno pre flop, jak i post flop) i gracz na lewo od big blinda, tzw. utg (under the gun) i z tych pozycji trzeba grać najbardziej tight i pasować wszystkie marginalne ręce.
    Na przykład grając na stoliku sześcioosobowym, mając na utg powinieneś zdecydowanie spasować. Natomiast jeśli jesteś na buttonie i nie było podbicia (czyli masz informację, że nikt przed Tobą raczej nie ma silnej ręki - na tym polega siła pozycji), możesz śmiało podbijać.

  7. #7
    Dziękuje bardzo za konkretne wyjaśnienie

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Znowu doradze pokerstrategy, tam dostaniesz 50$ za rozwiazanie testu, przy okazji podszkolisz sie w teorii. Teoria dotyczy (przynajmniej dotyczyla) gry nl full ring (10-osobowe), ale na poczatek te stoly sa moim zdaniem lepsze grania niz short-handed (6-osobowe), wiecej spokoju, mniej dynamiki, nauka konsekwencji.

  9. #9
    Zdałem już quiz na pokerstrategy, wybrałem rooma William Poker ale nie przesłałem jeszcze screenów potwierdziających swoje dane. W sumie mogę to zrobić. Niby 50$, ale to dostaje się w paczkach 5x10$. Nie wiem czy jest sens, niby darmowa kasa, ale na William Hill nie gra dużo osób, to nie to co pokerstars czy ftp.

    Nie wiem na jakiego rooma dokonać taka pierwsza normalną wpłatę(40$). Czy na pokerstars gdzie jest dużo graczy, czy na wiliam hill gdzie graczy jest mniej ale bonus.
    Ostatnio edytowane przez polskipolakzpolski ; 16-06-2012 o 08:13

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    na pewno dostaniesz 5 x 10 a nie 5 dych? Za moich czasow, heh, bylo 50 w calosci, gdzieniegdzie z obostrzeniami stawkowymi