Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2
    Dostałem od kumpla:

    "Info:
    Blindy 1/2
    Full ring(9 osób)
    Gra raczej luźna, dużo 3– i 4–betów
    Straddle dochodzący do 32 zł
    Mój stack: niecałe 420 zł
    Mam na stole image tight, w ciągu czterech godzin zagrałem z 8 rozdań.
    Mój przeciwnik: dobry gracz loose aggresive, często 3–betujący, potrafiący wsunąć dużego all-ina preflop w dwóch graczy z 78 suited. Często agresywnie gra suited connectory. Jest w co drugim rozdaniu albo i częściej. Większość stacka zbudowałem właśnie na nim, raczej bez showdownów. Ma trochę więcej ode mnie, niecałe 500 zł.

    Na małym blindzie dostaję JhJd. Leżą strucle do 32 zł. Do mnie wszyscy fold. Robię raise do 75 i dostaję call tylko od gościa, który położył najwyższego straddle’a.
    Wychodzi flop: 9c8d5c.
    Betuję za 100 zł, gość trochę myśli i calluje.
    Turn: 6c

    Co robisz w tej sytuacji? Grasz bez pozycji, masz tylko overparę i nieprzyjazny flop. Ale z drugiej strony przeciwnik jest taki, że jak nie zabetujesz (przy tej puli to już raczej trzeba wsuwać), to on Cię bankowo postawi na all-inie. Zamykasz oczy i pchasz te walety?"

    Napisałem mu, że zły bet-sizing, za mały raise pre-flop (chciał go trapować z JJ... ) i za mały bet na flopie. Powinien zagrać 110 preflop i w przypadku calla 200 stówy walnąć we flopa, co by villaina przed decyzją postawiło zamiast niego. Od turna check-fold.

    Jakieś inne propozycje?? Dzięki z góry

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Jak przeciwnik "jest taki, że jak nie zabetujesz to postawi Cię na allinie" to jaki jest sens we wsuwaniu tych waletów, calnie cię lepsza ręka, zrzucą się słabsze. Przy twoim check, on wsunie zarówno lepsze jak i słabsze, więć check/call turn zdecydowanie lepszy niż wsuwka turn.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Zaraz, to straddle wynosi 32zł (na 1/2? wtf?) czy łączna pula jest taka?

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2
    Nie, jest kilka straddli, każdy kolejny dwa razy większy od poprzedniego czyli sb 1zł, bb 2zł, potem 4 , 8 , 16 i ostatni 32. Poza tym tak wiem, to po***ane, nie pytaj.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    To może po prostu shove preflop?

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    open push jest w chuj EV+