Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Tt nl20.

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Na stole 3 osoby. Koleś z którym gram pojawił sie pierwszy raz i nie mam za bardzo info o nim. Staty 31/23 i zauwazylem, że sprawdza 3 bety 400 rąk. Ja Jestem nitem i staram sie grac ABC. ABC jednak czasem mi nie wystarcza. To jest właśnie taki moment. Nie wiem za bardzo jak grac z kolesiami którzy uważają, że maja edge nad wszystkimi.

    Prima, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 3 Players
    Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

    SB: $31.02 (155.1 bb)
    Hero (BB): $22.27 (111.4 bb)
    BTN: $33.03 (165.2 bb)

    Preflop: Hero is BB with T T
    BTN raises to $0.60, SB folds, Hero raises to $2.20, BTN calls $1.60

    Flop: ($4.50) 2 K 4 (2 players)
    Hero bets $2.80, BTN calls $2.80

    Turn: ($10.10) A (2 players)
    Hero checks, BTN bets $6, Hero folds

    Results: $10.10 pot ($0.50 rake)
    Final Board: 2 K 4 A
    Hero mucked T T and lost (-$5 net)
    BTN mucked and won $9.60 ($4.60 net)


    Nie rozumiem zupełnie jego linii. Nie wiedziałem u niego AK, ze względu na call 3 beta(oczywiście mógł tez i tak zagrać).
    Gram CB który jako sucha statystykę mam niski. On jednak gra call co mnie bardzo dziwi. AK-AA wydaje sie, że powinien raisować. To samo sety. Do tego spada na turnie A, którego on mocno bije. Co wyklucza raczej KQ. Jego zagranie wygląda mi na zwykły float, lub może QJd, czy JTd. Generalnie interesuje mnie kwestia jego reki. Co on może tak zagrać?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    flop betujesz jako blef czy for value ?

    po 400 rekach powinienes juz miec jakies pojecie o jego bet vs missed cbet na turnie

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Zerknąłbym z chęcią na kilka stastów, jak gośc reaguje na 3bety (jak często sprawdza/4betuje), jaki masz ty cbet i jaki ma gość fold to cbet w 3betowanych pulach (w normalnych pulach też, żeby widzieć jego tendencje?).

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Moje staty to 17/13 3 bet 4 i CB- 50%. Nie wiem jakie on miał po ponad 400 set rozdaniach, ale raczej nitowe. On zauważyłem, że dużo sprawdzał 3 bet, więc załozyłem szerszy niż standardowy range i założyłem że może miec zamiar "kombinować". Flop na takiego pana wydawał sie ok, bo standardowo to gram check/fold. Byłem pewien że postawi mnie na AK i zagra fold. Nie mam żadnego pojęcia o"jego bet vs missed cbet na turnie" co kolwiek to znaczy.

    Co do jego statystyk. Fold to 3 bet wynosi 40%, fold to CB 3 bet pot wynosi 14%. Call 3 bet wynosi 54%, czyli do tej pory nie 4 betował. Jego 3 bet jest tez niski, więc generalnie koleś uważa że ma edge po flopie. Także jego ogólny fold flop jest niski bo tylko 30%.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Byłem pewien że postawi mnie na AK i zagra fold.

    Nie mam żadnego pojęcia o"jego bet vs missed cbet na turnie" co kolwiek to znaczy.

    Fold to 3 bet wynosi 40%, fold to CB 3 bet pot wynosi 14%. Call 3 bet wynosi 54%, czyli do tej pory nie 4 betował.

    Jego 3 bet jest tez niski, więc generalnie koleś uważa że ma edge po flopie. Także jego ogólny fold flop jest niski bo tylko 30%.
    1 - wiedzac, ze wielu tak mysli i cbetuje Kxx i Axx z pelnym zakresem -> float jest dobry
    2 - przydatna statystyka ktora pokazuje jak czesto koles floatuje i betuje po tym jak sie poddajesz na turnie
    3 - jak dla mnie wychodzi ze przynajmniej raz 4betowal
    4 - chyba tez bym uwazal ze mam edge vs villain ktory gra one and done

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ogólnie na jego miejscu chyba optymalne byłoby przeczekanie turna jeżeli coś trafił czyli ma jakieś Ax, czy KQ,KJ i uderzenie nietrafionych rąk i niskich parek. Twój 3bet mówi 99+ AQs+,AK czyli spokojnie dwa barelle turn/river wyrzucą twoje parki, a check na turnie przy trafieniu A czy K da szansę wyciągnąć coś od ciebie na river. Więc zakładając, że gość myśli powinieneś imho zagrać call turn, call river.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Mi się 3 bet nie podoba bo tak naprawde co chcesz osiągnąć? Czy to jest 3 bet po którym robisz 5 bet shove? (jeśli nie to ten 3 bet to blef?). Jeśli natomiast robisz to for "value" (specjalnie w cudzysłowiu) to imo jest to troche thin bo jaki value range Ciebie calluje? (imo taki z którym masz około flipa) Dodaj do tego brak pozycji, agresywnego gracza i tracisz na tym zagraniu kasę. O wiele bardziej podoba mi się tu call/call/call niezależnie co spada.
    Powiem Ci tylko, że ja mam 7-8% 3 beta w grach SH i praktycznie nigdy nie 3 betuje takich rąk jak TT/JJ/AJ reszte wykmiń sobie sam.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Co do jego linii. To dokładnie tak jak pisał Doli. Myślałem może że ma KQs, ale jak zabetował A na turn to zupełnie nic mi nie pasowało i wygląda na zwykły float z nie mam pojęcia czym. Nie mogę znależć żadnego układu który można by tak zagrać. No może AK.

    Co to 3betowania TT to sie zgadzam. Ja w zasadzie 3betowałem to bo wypada.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Karlos, a jak w takim razie grasz AQ na blindzie vs. button? 3bet i shove po 4becie? Czy tylko call?

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    3-bet PF jest ok. Na jego calling range mamy ok. 55-56%. To starczy aczkolwiek wrogiem calla PF też nie jestem z powodów podanych przez karlosa.

    Gram tu bet turn, bet river. Solidne bety.

    Im dłużej gram w tego pokera tym trudniej mi przychodzi znaleźć argumenty za odstępstwem od linii bet, bet, bet w nieoczywistych rozdaniach.
    Tutaj też takich argumentów nie znalazłem.
    Przecież A, K to są karty, które bardzo mocno trafiają w mój range i jeśli on ma mózg to nie wytrzyma trzech solidnych betów mając tylko parę. A gdyby miał lepiej na takim flopie to by pewnie przebił.
    Tak, że nie zastanawiam się co ma (Kx, Ax, draw, pary, stone cold bluff?) bo na riverze nie powinien już tego mieć, cokolwiek by to było.

    Na raise turn jednak wyrzucam, ze świadomością, że agresywny zawodnik może tam przebić drawa ale to już trudno, zresztą część jego drawów to będzie Adxd i Ksxs...