Zobacz wyniki ankiety: W sytuacji przedstawionej poniżej gram:

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • fold

    0 0%
  • call

    0 0%
  • raise

    0 0%
  • push (all-in)

    24 100.00%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    1,763
    Nie rozumiem, byles na SB, miales 99, wszyscy do Ciebie fold a Ty myslisz czy dac all ina z 99 ? Do tego z tego co wnioskuje, miales okolo 5 tys a BB bylo 2000 ...

    W takich wypadkach pokerroom powinin default'owo robic all in ))))))))))))))

  2. #12
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Cytat Zamieszczone przez Macia
    W takich wypadkach pokerroom powinin default'owo robic all in ))))))))))))))
    I to z każdą ręką nie gorszą niz 92off

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Ventus
    to z każdą ręką nie gorszą niz 92off
    kpisz sobie tak???

  4. #14
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18
    Cytat Zamieszczone przez Ventus
    to z każdą ręką nie gorszą niz 92off
    kpisz sobie tak???
    Nie, podbijam liczbę postów, nie podobaja mi sie te trefle .

    A poważnie - 92 off to przesada, ale w tym miejscu ja daję all-in z każdą z tych rąk:

    - dowolny as
    - dowolna ręka "blackjackowa" (dwie figury, lub figura z 10, pewnie tez bym poszedł na K9 lub K8, zwłaszcza jeśłi suited).
    - każda para (łącznie z 22)
    - suited connectors na wyskości co najmniej 8

    A jeśli blind jest tight i jego stack niewiele większy od mojego (wiem, że tu tak nie było) to nawet z 92 off.

    Zauważ, że owo 92 off nawet przeciw AK (lub dowolnym dwóm innym kartom nie będących parą) daje Ci około 40% szans na wygranie. Biorąc pod uwagę to co już jest w puli (SB+BB) jest to jak najbardziej matematycznie poprawne zagranie - z wyjątkiem pechowej sytuacji, gdy przeciwnik ma w ręku parę wyższą od Twoich kart.

    Oczywiście, dla BB jest to easy call - z tych samych powodów - ale Ty po prostu MUSISZ się jak najszybicej się podwoić, i kolejnej takiej szansy możesz już nie mieć. Jesteś praktycznie skazany na takie zagranie, a para dziewiątek w tej sytuacji to prawdziwy luksus.


    Edit:
    A jeśli blind jest tight i jego stack niewiele większy od mojego (wiem, że tu tak nie było) to nawet z 92 off.
    ok trochę tu niperecyzyjnie napisałem, ale nie chcę zmieniać treści po "opublikowaniu".

    Oczywiście, jeśli BB stack ma neiwiele większy, to tym bardziej dla niego jest easy call. Chodzi mi tu o sytuację, gdy widzę szansę, że BB mnie nie sprawdzi. Ty masz stack 2.5 BB, jeśli on ma około 5-6BB, to przegrany all-in go poważnie "uszkodzi", więc może zrezygniwać ze sprawdzenia Cię, jeśli ma słabą rękę.

    Oczywiście, bardzo duży - albo bardzo mały stack - praktycznie zawsze Cię sprawdzi.

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    a doczytales moze ze zostalo 18 graczy a 17 platnych????????

    i mam na dwa pelne okrazenia chipsow???

    to po co mam sobie grac na jakies 40% liczac na podwojenie sie ktore za przeroszeniem gowno mi da bo awansuje o 1-2 pozycje a i tak bede lapal sie na ta sama kase

  6. #16
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18
    a doczytales moze ze zostalo 18 graczy a 17 platnych????????

    i mam na dwa pelne okrazenia chipsow???

    to po co mam sobie grac na jakies 40% liczac na podwojenie sie ktore za przeroszeniem gowno mi da bo awansuje o 1-2 pozycje a i tak bede lapal sie na ta sama kase
    Ale ja dziś jestem cierpliwy .

    Odpowiem więc (w sumie to, co inni już napisali):

    Jeśli jest to ten jedyny i najważniejszy turniej w życiu, i grasz po to, żęby koniecznie dostać zwrot poniesionych kosztów, to oczywiście, jak najbardziej - spasuj.

    Ale jeśli grasz duzo turniejów, i chcesz mieć jak największy z nich przychód - po prostu graj dobrze w pokera. A zagranie 99 all-in w tej sytuacji jest zagraniem zdecydowanie dobrym, z wysokim dodatnim EV. Tak nieprawdopodobnie dobrym, że powinno byc wręcz automatyczne :lol:.

    To tyle. Dobrej nocy .

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    hehe wykreciles sie od tego co wczenisej pisales


    ok z 99 sam widzisz ze mimo moich oporow dalem call


    ale z innymi nie warto ryzykowac bo tak ajk mowie podwojenie wcale nie daje duzo lepiej przeczekac az jeden odpadnie i przez te 20 rozdan tarafi sie jeszce karta na allina