Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    8
    Witajcie! Już od roku planuję założyć konto bankowe, gdyż potrzebuję dokonywać zakupów na allegro, czy ebay, czy innych portalach. Ostatnio zetknąłem się z PokerStars, a jako, że potrafię grywać w rodzaje pokera, jakie tam oferują, postanowiłem założyć sobie konto. Mam jednak problem. Nigdy wcześniej nie posiadałem konta bankowego, a chciałbym mieć jedno, lub może jeśli tego wymaga moja sytuacja, to 2 maksymalnie. Oto lista pytań, na które naprawdę potrzebuję odpowiedzi. Najlepiej byłoby, gdyby mi to ktoś wyjaśnił na chłopski rozum, bo nie rozumiem działalności banków i kard. Będzie to moje pierwsze konto bankowe.
    Ja zacofany w cywilizacji, więc niektóre z pyt. mogą wydawać się śmieszne...

    Pyt. 1: Czy jeśli wypłacę USD z PokerStars na Neteller, a potem przeleję z Neteller na WBK, lub Inteligo, to WBK, lub Inteligo przy wielkich kwotach mogą w ogóle dowiedzieć się, że gram w Pokera?
    Pyt. 2. Jak w ogóle się używa kart bankowych? Jutro chcę otworzyć konto walutowe w WBK na USD, gdzie mają MasterCard, ale na PokerStars widnieje notka o tym, że nie można wypłacać kartą MasterCard pieniędzy. Czy to prawda? Podobno można nią tylko wpłacać, a to oznacza, że muszę mieć do wyciągania pieniędzy kartę VISA także.
    Pyt. 3. Czy mogę wypłacać kwoty kilkunasto tysięczne prosto z PokerStars do polskich banków, za pomocą przelewów bezpośrednich na konto WBK, czy aby było bezpieczniej pierw na Neteller, a potem na polski bank np. WBK, czy Inteligo?
    Pyt. 4. W ogóle jaki bank polski polecacie, jako najmniej interesujący się dochodami klientów? Słyszałem, że MB(to chyba MBank, tak?). Bo nie chcę być przyłapany, a zamierzam wydawać całe wypłaty na PokerStars, więc mam wątpliwości.

    Liczę na szybkie odpowiedzi, heh i dziękuję z góry.

  2. #2
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    8
    Pyt. 5: Ponoć usuwają Neteller (tak tylko słyszałem. Czy to prawda?).
    Pyt. 6: Net+ ma jakiś punkt 2.5, który mówi o znikaniu pieniędzy z konta, czy czymś w tym rodzaju. O co dokładnie chodzi?

    "2.5. Neither the Depositors Compensation Scheme in the Isle of Man nor the Financial Services Compensation Scheme in the United Kingdom apply to Your Card, Your Virtual Card or to Your Account. No other compensation schemes exist to cover losses claimed in connection with Your Card or Your Virtual Card. This means that in the event that We become insolvent Your funds may become valueless and unusable and as a result You may lose Your money that is held on your Card or Virtual Card."

    Istnieje ryzyko, że po przesłaniu na Neteller 2000$ z kont polskich, one mi po prostu znikną? Nie podaje nikomu haseł, nie posiadam virusów, komputer zabezpieczony, tylko jeden użytkownik komputera.