Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Już kiedyś w temacie o szczecińskiej akcji o tym pisałem, ale jakoś obeszło się bez odpowiedzi.
    Przeglądając wtedy ustawę zauważyłem wyraźne oddzielenie "turnieju gry pokera" jako pewnej osobnej kategorii.

    Np. artykuł 61 zaczyna się tak:
    Art. 61. 1. Regulamin gry hazardowej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, oraz regulamin turnieju gry pokera określa:

    Na logikę wynika z niego, że ustawodawca rozdzielił gry hazardowe i turniej gry pokera, gdyby turniej gry pokera był grą hazardową punkt ten brzmiałby po prostu tak:

    Art. 61. 1. Regulamin gry hazardowej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 określa:

    Z kolei Art. 29a punkt 2

    2. Zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet.

    Czy z tego można wnioskować, że ustawodawca nie zakazuje uczestniczenia w turniejach gry pokera urządzanych przez sieć Internet? No bo, gdyby chciał, to przecież, zachowując spójność używanych terminów punkt ten brzmiałby :

    Zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych oraz turniejach gry pokera urządzanych przez sieć Internet.

    Jak to w końcu jest, z drugiej strony gry hazardowe to m.in. 5)gry w karty: black jack, poker, baccarat; czy takie wydzielenie "turniejów gry pokera" wyrzuca je z tej kategorii?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    cash games to hard gambling, a donkamenty to gra skilla

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Wydaje mi sie, że to rozdzielenie nie musi zbyt wiele oznaczać. Troche ustaw musiałem sie uczyć i od strony formalnej to może wyglądać róznie. Jednak w rzeczywistości może tylko chodzić o jakąś małą różnice. Jeśli jednak występuje określenie "gry hazardowej" i "turnieju gry pokera" to oba określenie muszą mieć gdzieś swoją ustawową definicje, gdzie powinny być wyjaśnione.

    Tyle co zauważyłem, to róznica jest gdzie indziej. Gry hazardowe to pojecie w którym zawiera sie pojecie gier losowych. Gry losowe sa wymienione i jest tam jasno wymieniony "poker". Pytanie czym różni sie "poker" od "turnieju gry pokera"? Może tym, że poker jest bardzo zły i poprostu nie mozna sobie w niego grać. Jednak turniej to jakias czasowo ograniczona działalność, która jest dopuszczalna po spełnieniu wymogów? W pokera grac niemożna, ale turniej gry pokera może być dozwolony. Mysle że w definicji "poker" brakuje dla nas powszechnego słówka "cash" i tyle
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 26-04-2012 o 09:47

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    6
    wie ktoś jak teraz wygląda sprawa z legalnością hazardu? pełno takich małych jakby kasyn się pootwierało, znaleźli jakąś lukę?