Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zagadka

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Gramy heads-up a nasz przeciwnik lubi co pewien czas zmieniać styl z tight na loose i vice versa. Jeśli gra tight to jego zakres podbić pre-flop z Buttona to 33% najlepszych rąk wg PokerStove, jeśli gra loose to jego zakres to aż 70%.

    W ostatnich 5 rozdaniach kiedy był na buttonie podbił 4 razy a raz sfoldował. O ile większe jest prawdopodobieństwo, że w tych rozdaniach przyjął styl loose i podbijał szerszym zakresem rąk aniżeli był tight i akurat dostawał karty z węższego zakresu?

    P.S. Jeśli ktoś nie ma czasu męczyć się z liczeniem to niech coś poda szacunkowego, "na oko"

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MrLebowski ; 16-04-2012 o 13:29

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nie wiem czy dobrze policzylem, coś koło 10x ?

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Prawdopodobieństwo, że w 5 próbach trafi 4 razy zdarzenie, którego prawdopodobieństwo trafienia w pojedynczej próbie to 70% wynosi 36%.
    Prawdopodobieństwo, że w 5 próbach trafi 4 razy zdarzenie, którego prawdopodobieństwo trafienia w pojedynczej próbie to 33% wynosi niecałe 4%.

    Nie mam tylko pewności, czy to odpowiada na pytanie.

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    A prawidłowa (moim zdaniem) odpowiedź brzmi: ok 9x (tyle przynajmniej mnie wyszło). Więc obie odpowiedzi uznaję za poprawne

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Mi tez wychodzi podobnie. Brakuje jednej danej - procentowo jak czesto gra tight, a jak czesto loose (i oczywiscie jak precyzyjny jest stove), ktora domyslnie przyjmujac jako 50%, mozna odpowiedziec okolo 81%-82% (z haczykami 90% do 9% ).

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Ja to liczyłem tak samo jak Tscher. Wiem, że to nie najlepsza metoda, ale stosunkowo prosta. Procentowo jak często gra tight i loose - przyjąłem, że nie wiadomo (więc 50%). To jest chyba trudne do odgadnięcia w grze, a liczbę podbić w ostatnich 5 rozdaniach każdy może sobie policzyć w głowie.

    Liczyłem to w różnych kombinacjach liczby rozdań i zakresów tight/loose. Jedno co mi się nasuwa to to, że mam tendencję do zawężania zakresów gdy przeciwnik gra very loose jak i rzadko podbija (np. 1-2 razy na 10 rozdań). Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku często mam wrażenie podczas gry, że jak przeciwnik rzadko podbija w endgame i sprawia wrażenie ultra tight to czeka na pary, asy i mocne króle podczas gdy z obliczeń wychodzi mi że jego wachlarz jest dość szeroki i obejmuje nawet 35% rąk.

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ja to zadanie przerobiłem na klasyczne urny i kule , w urnie "TIGHT" mamy 33% kul białych i 67% kul czarnych, w urnie LOOSE mamy 70% kul białych i 30% kul czarnych. Losujemy 5x po jednej kuli z TIGHT, obliczamy prawdopodobienstwo, że wylosowalismy 4 białe i 1 czarna, to samo dla urny LOOSE i dzielimy . W moim obliczeniach chyba jest błąd, bo liczyłem, że naraz losujemy 5 kul, a to raczej losowanie ze zwracaniem.