Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728

    Dałem pikowy, bo kolor pikowy symbolizuje "royalty"

    Nurtuje mnie bardzo jedna rzecz i mówię to w 100 % poważnie. Po co istnieje coś takiego jak Królewski Poker - czyli coś co na dobrą sprawę mogłoby w ogóle nie istnieć i niczego by to nie zmieniło ?

    Jak się ma taki Royal do całej teorii, strategii, terminologii, statystyk, wykresów, grania pozycją i umiejętnego blefowania ? Jest to przecież esencja sprzeczności z profesjonalnym podejściem do pokera. Można by na szybko wysnuć początkowy wniosek, że Poker Królewski w konfrontacji z czynnikami, które wymieniłem ma się jak penis bociana do genitaliów słonia.
    Według mnie Royal kieruje podejście do kart i pokera w bardziej symboliczny, metafizyczny i uduchowiony sposób. Tak, ja wiem jak to brzmi, ale spójrzmy np. na takie reklamy mniej znanych poker roomów, albo czołówki i reklamy turniejów pokerowych - co chwilę pojawia się gdzieś właśnie Royal Flush, wszędzie go pełno. Czy istnieje tylko po to, że ładnie wygląda ? Jest to układ taki trochę w stylu asa pik w normalnej talii 52, czyli specjalne, duże i ozdobne logo, które na dobrą sprawę nikomu do szczęścia nie jest potrzebne. Z kartami takimi jak J, Q, K, sprawa wygląda już inaczej, bo wiadomo, że gdyby zamienić to na 11, 12, 13 byłoby to dużo mniej czytelne i utrudniałoby grę. Może po prostu najlepiej byłoby zrezygnować z wyróżniania Royala, niech przejdzie do historii i niech się po prostu nazywa Straight Flush ten to ace ? Warto zwrócić uwagę, że np. taki broadway czy wheel to nazwy, których historia rozdania nigdy nie uwzględni.

    Jeżeli ktoś chciałby odpowiedzieć "został wyróżniony, bo jest najsilniejszy", to czemu więc nie wyróżnimy w Texas Hold`em najsłabszego możliwego układu:

    ????

    Komuś się może wydawać, że ja sobie robię tu jaja. Nic bardziej mylnego, tylko tyle mogę powiedzieć ... I błagam niech nikt nie pisze, że "a co Ci przeszkadza Royal i tak trafiasz go raz na pół roku", bo nie w tym rzecz. Uprzedzam, że jeżeli ktoś chce udzielić mi poważnej i merytorycznej odpowiedzi to nie będzie to łatwe, ale też właśnie dlatego założyłem ten wątek.

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    martino, co Ci przeszkadza Royal i tak trafiasz go raz na pół roku

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Nie słyszałem tego.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez bilson Zobacz posta
    martino, co Ci przeszkadza Royal i tak trafiasz go raz na pół roku
    Są tacy co grają dłużej niż pół roku i wcale nie trafili...

    Poza tym chyba dobrze, że w grze znajdują się takie symboliczne rzeczy które działają laikom na wyobraźnię - im więcej elementów, które wydają się fishom fajne tym lepiej, prawda?