Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    2
    Wiem, ze na forum sami profesjonaliści hobbyści, lub rasowi hazardziści, ja jednak traktuję to jako integrującą fajną grę ze znajomymi i zazwyczaj grałem o zapałki etc. i był ktoś kto zasady dobrze znał, ja nie jestem zorientowany w temacie a od nadmiaru informacji w internecie głowa boli i konkretnych rzeczy znaleźć nie mogę, by nie przeczytać 50 zdań w którym 1 zdanie mnie interesuje.

    Dostałem taki zestaw do Pokera(made in china) i mam w związku z tym parę pytań.

    1)
    Jakie wartości przyporządkować żetonom, ponieważ nie są oznaczone mam:
    50 zielonych
    50 czerwonych
    50 białych
    25 niebieskich
    25 czarnych

    2)
    Po co aż 2 talie kart w zestawie, przecież gra się jedną chyba?

    3)
    Po co dodają kości zawsze do zestawów pokerowych (w tym jest 5).

    4)
    Znacie jakąś zwięzłą instrukcję do Holdem Texas dla nie profesjonalistów. Ogólnie zasady znam, ale na wszelki wypadek i kłótnię dobrze mieć przy sobie (zestaw nie zawierał instrukcji gry).

    To co mnie najbardziej interesuje to jakie kwoty na wejście, licytacje, minimalne podbicia itd. ustawiać w zależności od ilości osób i posiadanych w zestawie żetonów. Czy zawsze rozdzielać wszystkie żetony z zestawu by się dobrze grało, czy też nie.


    Chcę zacząć grać dla przyjemności i jak już pisałem dla integracji ze znajomymi, znając dobrze zasady by się przyjemnie grało.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2010
    Przegląda
    Wroclaw
    Posty
    9
    Po pierwsze ile osób ma grać.
    Bo na kilka osób to tych żetonów trochę mało
    1. wartości możesz ustawić jakie chcesz
    2. tak gra się jedną
    3.byś mógł kiedyś pograć w kości jak będziesz chciał
    4.rozdająca osoba-dealer po lewej odpowiednio mała w ciemno(small blind) i duża w ciemno (big blind) rozdaje po dwie karty, pierwsza runda licytacji, 3 karty na stół FLOP następna runda licytacji następna karta na stół TURN licytacja, i ostatnia piąta karta na stół RIVER i ostatnia runda licytacji wygrywa ten z najlepszym układem, tak kolor bije strita

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie wiem, czy 13 minut to dla Ciebie zwięźle, ale tu zasady są dość dobrze wytłumaczone (oprócz błędu w 1:52, gdzie powinno być "gracz na lewo od big blinda zaczyna"): Zasady gry w Texas Hold'em - YouTube

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    2
    Ogólnie zasady znam, bo grałem kiedyś dużo z komputerem, ale nie wiem jak zarządzać realnie stołem ze znajomymi.

    Dlatego chciałbym się dowiedzieć konkretnie:
    Będzie grywało 2-5 osób
    -Przy moich "akcesoriach" jakie najlepiej wartości żetonów ustalić.
    -W zależności od ilości graczy, jakie stawki początkowe ustalić i jak je zmieniać w trakcie gry (upływ czasu/przegrana kogoś)
    -Dla zabawy jakie będą najlepsze zasady: z limitem czy bez

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Stawki to już sprawa indywidualna, nie powiem Ci przecież: graj z blindami 100/200zł, nie mając pojęcia czy Ciebie i kolegów na to stać. Chyba że chodzi Ci o turniej i zmiany blindów i ante. W takim razie poszukaj, już w tym dziale to pytanie padało, ja się na turniejach nie znam. Tak więc najlepiej ustalić stawki między sobą, pamiętając, że zazwyczaj każdy gracz ma około 100 big blindów w stacku (choć może być i więcej, natomiast gdy jest to mniej, zaczyna się to bardziej robić rzucanie allinami pre flop i więcej w tym loterii niż prawdziwego pokera). I do tego powinieneś dopasować wartości żetonów - tak, żeby każdy mógł mieć tyle i jeszcze trochę żeby zostało na ewentualne dokupienie się.
    Cytat Zamieszczone przez marian80 Zobacz posta
    -Dla zabawy jakie będą najlepsze zasady: z limitem czy bez
    Bez

  6. #6
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Zetony mozesz sobie ustalic tak: 5, 10, 20, 100, 500. Blindy wtedy 5 maly/10 duzy, nawet na 5 pieciu po kilka buy-inow bedzie, przy dwoch-trzech graczach mozesz wartosci troche splaszczycz, zeby nie bylo za wiele rozmieniania (5, 10, 20, 50, 200). Rozdawaj zetony o wartosci 1000 dla kazdego (buy-in to 100-krotnosc duzego blinda). Jesli chcesz grac w sposob "przegrany odpada" i gramy do momentu, az zostanie jeden gracz, to mozesz rozdac wszystkie zetony, ale wartosci zetonow ustal tak, zeby kazdy mial gdzies kolo 200 duzych blindow i co jakis czas wysokosc blindow najlepiej zwiekszac (zeby odpadnieci za dlugo nie czekali).

    Minimalny bet to zawsze duzy blind, minimalny raise to podbicie o kwote, o ktora podbil poprzedni gracz (1player bet 20, 2player jak ma podbic to co najmniej do 40, zalozmy, ze podbil do 50, czyli przebil o 30, 3player jak chce jeszcze podbic, to musi dac co najmniej 80, czyli przebic poprzednika o co najmniej 30). Wyjatkiem jest sytuacja, gdy ktos wchodzi za wszystko i tu sytuacja nieco sie kopmplikuje, wtedy powyzsze zasady nie obowiazuja.

    Postaram sie to wyjasnic na przykladzie, nie obejmuje on wszystkich opcji, ale moze odda logiczna regule w takich sytuacjach.

    1p stawia 200, 2p ma tylko 300 i chce podbic za wszystko, moze to zrobic bo gra za wszystko, czyli podbija do 300 (przebija 1p o 100, wbrew regule, ze musi przebic o co najmniej 200), 3p chce jeszcze przebic, doklada 600, czyli przebija 1p o 400 i 2p o 300. 1p chce sprawdzic, czyli dolozyc 400 i grac dalej. Wtedy robimy dwie kupki zetonow, w pierwszej sa wszystkie zetony z tej partii, z niej 3p zabiera 300, zas 1p doklada 100 (zeby kazdy dal po rowno - 300), na druga kupke wedruje 300 zetonow zabranych z pierwszej kupki przez 3p oraz 1p doklada 300. Gra moze sie toczyc dalej miedzy 1p i 3p, dokladane sa wtedy zetony do drugiej kupki i ten kto z tych dwoch graczy wygra zgarnia ta druga kupke, jesli np. 1p rzuci karty, nie ma szans na wygranie zadnej z kupek, druga kupka wedruje automatycznie do 3p. 2p, ktory gra za wszystko, walczy zawsze do konca (do odsloniecia wszystkich 5 kart) o kupke pierwsza (w zaleznosci od tego czy ktos rzucil karty czy nie z jednym lub dwoma graczami), jesli na koncu bedzie mial najlepszy uklad - wygrywa pierwsza kupke.

    Ogolnie w tym calym wchodzeniu za wszystko chodzi o to, zeby gracz zawsze mogl zagrac za wszystko i zeby bylo sprawiedliwie, czyli zeby kazdy dal po rowno.
    Ostatnio edytowane przez Igas ; 27-03-2012 o 19:32

  7. #7
    Witam
    Chciałabym kupić żetony do pokera na prezent ale kompletnie się na tym nie znam ;/
    znalazłam takie i proszę o opinie czy nie są najgorsze POKERSTARS ŻETONY POKER CHIPS WALIZKA (2391049605) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    może polecacie jakieś dobre w cenie do 150 zl