Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Zgodnie z moim corocznym postanowieniem zdecydowałem wziąć się w końcu poważniej za pokerzystę.

    Odpuściłem trochę granie, żeby ogarnąć webdeveloperkę, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Jestem fanem bardziej podejścia ewolucja niż rewolucja, więc zmiany będą robione małymi kroczkami. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, propozycje, uwagi.

    Krok numer jeden to zagospodarowanie strony głównej, stwierdziłem, że nie ma się co ścigać z pokertexas i tego typu portalami, nie będzie więc to portal newsowy. Będzie to raczej prosta stronka pokazująca co się aktualnie dzieje na forum - popularne tematy, polecane tematy, nowości itp.
    Grafikę już mam, ale wrzucę jak już będę mógł się pochwalić czymś w miarę działającym.

    Do tego potrzebne będą zmiany na forum - bardziej sensowny system forumowych 'like' czy może lepiej nazywać to czymś ala wykopy, ewentualnie często stosowane +1. Tak, żeby użytkownicy mogli na stronie głównej umieszczać ich zdaniem ciekawe tematy. Zmieniam też skórkę pod nową grafikę, tutaj możecie się jej przyjrzeć: http://dev.pokerzysta.pl, prosta i czytelna, może trochę zbyt monotonna i w przyszłości dojdą jakieś kolorowe akcenty, pewnie indywidualne ikonki dla każdego forum. Mam nadzieje, że rekinek jako nowe logo się spodoba

    Kolejne kroczki to to co jest najważniejsze, ciekawe treści na forum. Postaram się coś wymyślić, jeżeli macie pomysły to zapraszam do podzielenia się.

    Forum prawdopodobnie pojutrze będzie na jakiś czas nieczynne z powodu updejtu.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Ok, updejt forum zrobiony, będę wdzięczny o info o mniejszych i większych krzakach, propozycjach poprawek, wrażeniach itp.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Ogólnie jest spoko, wizualnie bardzo spójnie więc mi pasuje. Będę trochę tęsknić za Austriackim logo forum, ale cóż ... Ewentualnie możnaby taki mały update wprowadzić, żeby np. wyróżnić tylko mój nick na czerwono albo na czarno czy coś w tym stylu - nie wiem co na to inni, może lekko przesadzam ...

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Tak już zupełnie na poważnie to nie wiem czy nie lepiej wyglądałyby te numerki ze stronami wątku w kolorze czarnym. Zwracałoby to większą uwagę na wątki "ruchliwe", a tam gdzie jest dużo takich wątków koło siebie byłoby to chyba lepsze wizualnie. Generalnie jest bardzo fajnie wszystko zrobione. Nie wiem czy miniatury awatarów obok wątków się sprawdzą, ale może to zachęci innych do tego żeby też sobie wstawili, wtedy byłoby super.


  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Spoko, potestuję i zobaczę jak to wygląda

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Czarne cyfry chyba się nie sprawdzą jednak, zresztą nie wiem ... w każdym razie jak teraz patrzę na nowo to w sumie jest ok, w końcu są na ciemniejszym tle. Te miniatury awatarów w niektórych działach wyglądają trochę jak lista obecności w dzień wagarowicza .

    W każdym razie chodziło mi o same cyferki, bo ramka i kolor w tle jest ok. Może to dałoby też to, że szybciej byłoby widać jak duży to jest wątek. Czarny byłby trochę radykalny, ale możesz jeszcze zobaczyć jak wyglądałby trochę przyciemniony kolor tych cyferek, albo lekko wyboldowany ...

    Acha jeszcze takie pytanie - czemu tytuły tylko niektórych wątków mają pogrubioną czcionkę, od czego to zależy ? (tak jak na tym screenie co wstawiłem)
    Ostatnio edytowane przez martino ; 15-03-2012 o 17:27

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Pogrubione są te gdzie masz nieprzeczytane posty.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Doli nie chciałbym się tu za bardzo rozpisywać, ale chyba zdecydowanie lepiej wyglądałyby tytuły wątków wszystkie wyboldowane. Chodzi o to, że ten opis wątku pod tytułem jest na czarno i jest to jednak kolor dominujący względem tego turkusowego czy jak mu tam ... Ja się jednak gubię wzrokowo i zlewają mi się tytuły z opisami wątków. Czyli np. czytam najpierw opisy zamiast tytułów, a to nie jest chyba tylko kwestia przyzwyczajenia się do starego wyglądu.

    Dobrze byłoby gdyby się ktoś inny wypowiedział, bo dla mnie to dość spora przeszkoda z tego co widzę więc ciekawe co inni o tym sądzą. Design jest niby dzięki temu wizualnie fajny, lekki i wyważony, ale jednak traci na czytelności / użyteczności. Wydaje mi się, że lepiej będzie je wszystkie pogrubić, a znaleźć inny sposób na zaznaczanie nieprzeczytanych postów.
    Cyferki, o których mówiłem to jednak tylko detal, a to jest taka już bardziej istotna kwestia. Jak mówię - wizualnie jest super, ale jest mniej przejrzyście przez to. Tym bardziej, że obok są awatary, które dodatkowo degradują widoczność tytułów wątków. Wymądrzam się jak stara baba, ale może ktoś mnie poprze .
    Dla równowagi dodam za to, że logo z rekinem jest super i strasznie mi się podoba .
    Ostatnio edytowane przez martino ; 15-03-2012 o 18:46

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    892
    spoko, zawsze to cos nowego dla oka rekin obok nazwy moze byc ... nowe logo ?

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    martino, mówisz o czymś takim? Poker w internecie | Awesome Screenshot