Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    8
    Witam.

    Ciekaw jestem waszej opini na temat sytuacji jaka dosyć często mnie dotyka na 1szych poziomach sitek 180osob. turbo za 2,50$

    Dostajemy króle/damy/asy na wczesnej pozycji na samym początku turnieju . Otwieramy 3x, dostajemy 4 calle . Przychodzi flop w postaci 575 fd. 2 graczy czeka po czym jeden wsuwa allina . Czy warto to sprawdzac?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2010
    Przegląda
    Wroclaw
    Posty
    9
    Lepiej wrzucić allina preflop i tak znajdzie się idiota który sprawdzi z A6o

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez wyder91 Zobacz posta
    Witam.

    Ciekaw jestem waszej opini na temat sytuacji jaka dosyć często mnie dotyka na 1szych poziomach sitek 180osob. turbo za 2,50$

    Dostajemy króle/damy/asy na wczesnej pozycji na samym początku turnieju . Otwieramy 3x, dostajemy 4 calle . Przychodzi flop w postaci 575 fd. 2 graczy czeka po czym jeden wsuwa allina . Czy warto to sprawdzac?
    Gram z powodzeniem 180tki nie-turbo (za $4,50). Nie wiem czy to różnica między turniejami turbo a nie-turbo, czy może troszkę przesadziłeś w swoim wpisie, ale nie widuję takich akcji zbyt często. W sytuacji, którą opisałeś, jeśli wsuwający jest dla mnie unknownem, lub tym bardziej gdy wiem, że jest jełopem, to nie zrzucę. Ma lepiej, to trudno, nice hand, za chwilę następny turniej, ale wystarczająco często ma gorzej. Oczywiście jeśli wiem, że to gracz ogarniający, to zrzucam bez żalu.

    BTW - Twój opis nie trzyma się kupy, bo skoro byliśmy na wczesnej, to te 2 foldy i wsuw nie są przed nami przecież. No ale scenariusz: gramy cbeta, 2 foldy, push, w sumie wiele się nie różni, tak samo - unkn i fisha sprawdzam, do ogarniającego zrzucam.

    Cytat Zamieszczone przez DanlyGT Zobacz posta
    Lepiej wrzucić allina preflop i tak znajdzie się idiota który sprawdzi z A6o
    Open all-in za 75BB? Tak, uczmy kolegę poprawnej strategii...

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez DanlyGT Zobacz posta
    Lepiej wrzucić allina preflop i tak znajdzie się idiota który sprawdzi z A6o
    Open AI to oczywista strata value. Oczywiście EV takiego zagrania jest na + ale więcej value jest w podbicu i graniu tego post.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    BTW - Twój opis nie trzyma się kupy, bo skoro byliśmy na wczesnej, to te 2 foldy i wsuw nie są przed nami przecież. No ale scenariusz: gramy cbeta, 2 foldy, push, w sumie wiele się nie różni, tak samo - unkn i fisha sprawdzam, do ogarniającego zrzucam.
    Faktycznie coś w tym opisie jest zwalone i opisana sytuacja nie mogła mieć miejsca. Może chodziło o sytuację limp z UTG my na UTG +1 raise i call-e z SB, BB, UTG. Chociaż nie jestem przekonany czy o to chodziło OP.

    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Oczywiście jeśli wiem, że to gracz ogarniający, to zrzucam bez żalu.
    Jaki range twoim zdaniem "gracz ogarniający" będzie overshovował na takim flopie?

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    Jaki range twoim zdaniem "gracz ogarniający" będzie overshovował na takim flopie?
    Hm, gdy się nad tym zastanowiłem, to stwierdzam, że dobry gracz po prostu nigdy nie zagra tu pusha przed moją akcją. Tak więc zalezy gdzie my siedzimy, jeśli to są 2 checki i jego push, a my jeszcze nie byliśmy na głosie, to to jest jakaś absurdalna sytuacja i nie sądzę by jakikolwiek dobry gracz zagrał tak cokolwiek. Więc gdyby jednak zagrał to bym zrzucił nie rozumiejąc co się własnie wydarzyło

    Jeśli natomiast on ma pozycję nade mną, czyli np. 2 checki, mój cbet i wtedy push, to już jest trochę bardziej realne i oczywiście on ma tam lepiej niż ja. Skoro ma lepiej, to ma monstera i mógłby slowplayować, ale może liczyć na to, źe nie rozstanę się z overparą, co jak widać po tym wątku będzie prawdą w przypadku wielu graczy.

  6. #6
    ^^^ Ogólnie rzecz biorąc mam właśnie podobne przemyślenia

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Cytat Zamieszczone przez wyder91 Zobacz posta
    Otwieramy 3x, dostajemy 4 calle . Przychodzi flop w postaci 575 fd. 2 graczy czeka po czym jeden wsuwa allina . Czy warto to sprawdzac?
    Hero otworzył po czym czeknął flop oop a gość za nim wsunął, ja tak to widzę. W tych turkach gra sporo donków więc może to izi być nawet a7. Fdrawy bijemy, a jakiś hiphopowiec pusznie pewnie 66 wyobrażając sobie, że nawet jak dostanie call od lepszej ręki to złoży mu się backdoor royalflush

    Cytat Zamieszczone przez woland
    Jeśli natomiast on ma pozycję nade mną, czyli np. 2 checki, mój cbet i wtedy push, to już jest trochę bardziej realne i oczywiście on ma tam lepiej niż ja. Skoro ma lepiej, to ma monstera i mógłby slowplayować, ale może liczyć na to, źe nie rozstanę się z overparą, co jak widać po tym wątku będzie prawdą w przypadku wielu graczy.
    I puszuje z monsterem? A nawet jeśli, to ile razy będzie miał lepiej? Ja obstawiam ev+ nawet przy akcji c-bet - pusz.
    Ostatnio edytowane przez randi ; 13-03-2012 o 17:00

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez randi;414544I
    puszuje z monsterem? A nawet jeśli, to ile razy będzie miał lepiej? Ja obstawiam ev+ nawet przy akcji c-bet - pusz.
    To źle obstawiasz. NIGDY nie będziesz lepszy od dobrego gracza w tym spocie.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    265
    Zgadzam się, od dobrego gracza nie. Ale trafisz tu wiele razy na buca. Bo jaką rękę dobry gracz będzie flat callował tutaj mając za sobą innych graczy/gracza?

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    A czytasz ze zrozumieniem? Przecież to co napisałem, a Ty zacytowałeś, pisałem o dobrym graczu, napisawszy wcześniej, że unknowna, a fisha tym bardziej, sprawdzam.