Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    Witam, sprzeczałem się ostatnio z kolegą co powinienem był zrobić z tą ręką, jestem ciekaw Waszego zdania.

    Sytuacja ma się tak: blindy 200/400 ante 40, nowy 9-osobowy stolik bez agrodonków, wszyscy mają stacki w okolicach 9-24K (jestem po 3rozdaniach). Gość z UTG mający te 9K gra limp, na co ja mający 24K robię z UTG+1 minireise do 900, dostaję call od BB i z UTG. Pula 3260. Flop J6s2. BB check, UTG check, Ja bet 1400, BB fold, UTG call. Turn blank, UTG donkbet, ja fold (uważam że jest zbyt skomitowany już teraz żeby blefować). UTG pokazuje AJ.

    Mój kumpel mówi że trzeba było zagrać limp preflop, call flop, fold turn i tym samym stracić mniej. Ja natomiast uważam że limpując preflop mogę wpuścić do rozdania za dużo rąk, a poza tym mogę dostać reise za sobą, z którym nie wiedziałbym co zrobić. Straciłem na tym rozdaniu 900+1400=2300, kolega straciłby 400+(zakładając że nikt nie podbije i wejdzie jeszcze jedna osoba to pula 2200, więc sprawdziłbym bet w wysokości do 900, większy bet pewnie fold)900=1300. Kolega zaoszczędziłby zatem 1000żetonów. Co o tym sądzicie?

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    raise ok 1500 przed flopem, limp raczej nie wchodzi tutaj w gre, bo TT to za mocna reka aby bac sie ja rozgrywac ewentualnie fold, jezeli bardzo sie boisz :P

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    reise pre 1500 to chyba za dużo nie dostanę tu żadnej akcji od słabszych rąk? a utg jeszcze pomyśli sobie że wrzuci swoje AJ pre i wtedy muszę zrzucić chyba

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Jaki jest cel Twojego minraise preflop?

    Ja gram raise do 1400.
    Ostatnio edytowane przez Tscher ; 06-03-2012 o 11:04

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Preflop gram raise 1200, na flopie bet 1/2 puli. Po jego donkbecie na turnie fold.

    Limp pre to LOL imho. Z TT gramy setmining only? A jeśli wszyscy foldną i UTG pushnie, to wcale nie jest instant fold. Limpem z UTG przy 22BB koleś już się zdefiniował jako słaby gracz. Może wyrzucę na jakiś mid-stake'ach, ale na low/micro raczej call.

  6. #6
    Zgadzam się z Wolandem, pre może zagrałbym ciut więcej 1250-1300. Call bardzo słaby z TT by był.
    Co do ew. wsuwki od UTG to raczej bym nie callnął na randoma po 3 rozdaniach na nowym stole. Wg mnie częściej przy takiej akcji zobaczymy pułapkę z monsterem niż niższą parę.

    A trochę z innej strony, co robicie na miejscu UTG? Macie te 22bb i AJ. Open ok. 850 i fold do ew. reraise czy od razu do mucka pre?

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    Minireise nie angażuje mnie tak mocno do puli, mogę zrzucić bez bólu tą rękę w każdej chwili, poza tym takim zagraniem otwieram wiele rąk konektory, konektory suited, A9+ i wiem co się dzieje na stoliku, na reise za sobą gram tu z TT call Pre i ch/reise flop. Uważam że nieźle gram po flopie, więc chce akcji, a nie tylko stackowania się z AK i z parami. Dzięki za opinie. Pozdrawiam

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    7
    SZczepan zgadzam się że to często pułapka z utg od shortów. Ja ogólnie otworzyłbym minireisem pre AJ i na 3beta fold, są ante można kraść uważam

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez SzczepanSzczur Zobacz posta
    A trochę z innej strony, co robicie na miejscu UTG? Macie te 22bb i AJ. Open ok. 850 i fold do ew. reraise czy od razu do mucka pre?
    O ile stół nie był nadzwyczaj pasywny, to ja fold.

    Cytat Zamieszczone przez JanekSerce Zobacz posta
    Minireise nie angażuje mnie tak mocno do puli
    No to limpuj, to Cię angażuje jeszcze mniej... A fold w ogóle najlepszy pod tym kątem.

    Cytat Zamieszczone przez JanekSerce Zobacz posta
    takim zagraniem otwieram wiele rąk konektory, konektory suited, A9+
    Ale Ty nie otwierasz tej ręki. Ktoś przed Tobą już zagrał. Nie modyfikujesz swojego sizingu z powodu limpera????

    Cytat Zamieszczone przez JanekSerce Zobacz posta
    na reise za sobą gram tu z TT call Pre i ch/reise flop
    Interesujący plan. Na flopie AKx zagrasz z TT C/R do 3betującego preflop?

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    O jakim buyinie rozmawiamy?