Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    Sorry za niewrzucenie oryginalnej wersji z hand history, ale nie mam jej w historii rozdań więc wpisuję z pamięci

    Turniej 2E + r, 10 minutowe poziomy, od kilku rozdań trwa finałowy stół, poziom raczej żenujący ( max 2-3 ogarniających podstawy strategi turniejowego pokera przy stole ).

    Dostajemy QJs na UTG, mamy 9BB przy średnim stacku okolo 15-16BB ( 2 big stacki po ok. 25-30 BB, 2-3 shortow takich jak my, reszta +/- 3BB od średniego stacka ). Stół 10 osobowy, za pierwsze 850E, za 10 50E.

    Pytanie brzmi : czy powinniśmy tutaj to wsuwać ?

    Grając ten stół finałowy wydawał mi się to easy fold, lecz spotkałem się też z nieco inną opinią, więc chciałbym ujrzeć parę konstruktywnych odpowiedzi. Czy kiedykolwiek można to tutaj wsuwać ? A może to i to jest dobre lub easy push ? Co o tym myślicie ? :P

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Myślę, że powinniśmy.
    Normalnie gdyby nie FT to byłby pewnie EV+ push, ale raczej niedużo na plus. W przypadku FT dostaniemy na pewno calle z węższymi zakresami, więc nasze EV powinno wzrosnąć. Stąd jak dla mnie push, szczególnie, że i tak jesteśmy na ostatnich miejscach.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    No tak, tylko że ten FT i tak był na dosyć płytkich stackach, więc nie tracimy po tym foldzie i przejsciu blindów folding equity ... W dodadtku mamy 9 graczy przed sobą, więc szansa, że ktoś znajdzie rękę z którą sprawdzi taki all in jest dosyć spora. Mam spore wątpliwości czy to powinien być push czy fold :P

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Myślę, że najsensowniej to będzie to po prostu policzyć, ktoś wie jak to w miarę szybko ogarnąć?. Wydaje mi się, że będzie dosyć close, ale jednak EV+ push. QJs dobrze gra vs calling range przeciwników, do tego zakresy przy FT będą węższe, więc spore FE mamy.

  5. #5
    Zależy też jak gra wyglądała. Wsuwki latały często czy wszyscy murowali żeby przeskakiwać w strukturze wypłat? Dodatkowo jakie stacki były na blindach?
    Tak na sucho to jak bym to chyba jednak foldnął, od gorszej ręki nie ma szans na calla, a wszyscy jeszcze mają decyzję do podjęcia. Przy tych stackach liczenie tylko na flipa chyba się nie opłaca.