Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    264
    Tak, Karlos83, ale to jednak wciąż niewielki %. Żeby ktoś nie myślał, że w większości sieci występuje taki problem.

    Popieram to co napisał Karlos odnośnie rb. Jest to dość pomocne narzędzie w budowaniu bankrolla. Oczywiście nie można wpadać w skrajność i grać tylko pod rakeback, należy pamiętać o rozwoju wymienionym przez Wolanda, ale to już wszystko zależy od ścieżki obranej przez danego gracza.

  2. #22
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    to byłem po drugiej stronie "barykady" i zawsze starałem się szukać takich rozwiązań, które spowodują jak najniższy rake.
    Ja tam szukam takich rozwiązań które zapewnią mi możliwie najwyższy dochód. Rake może być duży. Tak jakoś wolę grać w miejscach gdzie jest dużo interesujących mnie gier oraz donków niż w tych oferujących znikomy rake (duży rakeback).

    A tak poza tym panowie akwizytorzy to podając wielkość efektywnego rakebacku często uwzględniacie tam również część wynikającą z "wyścigu szczurów" (aka rake race) co jest manipulacją ponieważ w przypadku wyścigu szczurów wynik zależy nie tylko od zaangażowania biorącego w nim udział.

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Woland powiedz mi proszę w jaki sposób standardowe 30% rb oferowane przez room (np. sieć boss media) + signup bonus jest lepsze niż np. 45% + signup bonus przy założeniu, że masz normalnie wgląd do statystyk i wypłacasz sobie ten rakeback kiedy chcesz?
    Nie rozumiem tego pytania. "w jaki sposób" co?

    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Dodatkowo rozumiem, że dla Ciebie każda sieć poza Poker Stars to krzak?
    Nie, ale jednak sporo.

    Ja tu nie zamierzam nikogo nawracać ani do niczego przekonywać, a już na pewno nie reklamować konkretny pokerroom. Mogę tylko powtórzyć to co wskazałem wcześniej - ludzie grają na gorszym sofcie niż by mogli (co może np. obniżyć maksymalną liczbę stołów, które mogliby grać), grają tam, gdzie jest mniejszy ruch niż gdzieś indziej (znowu może to wpływać na liczbę stołów), grają gry, które nie są ich najmocniejszą stroną, bo na ich ulubionych ruch jest za mały. Grają tam, gdzie rake jest większy (!!). I w imię czego to wszystko? W imię deala. I przestaje ich interesować wynik pokerowy, bo jest deal. Co tam, mogę być stratny z gry, mam deala. Ja grałem tak długo. Przez lata byłem do tyłu z gry, ale byłem zadowolony, bo miałem deala. Kim ja byłem, pokerzystą? Siadając do gry z założeniem, że mogę przegrać, byle nie za dużo, bo przecież mam deala...

    Mówię o swoich osobistych odczuciach, każdy może mieć inne. W tej chwili wiem, że nikt mi nic nie da, jeśli chcę mieć z pokera pieniądze, to muszę je własnoręcznie wygrać. Więc się szkolę, czytam, oglądam, wyniki się poprawiają. Po raz pierwszy od dawna mam wykres, którym mogę się pochwalić. I jest mi z tym bardzo, ale to bardzo dobrze.

  4. #24
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    264
    Ja dla zwolenników monopolu Pokerstars mam taką oto refleksje: jeśli Pokerstars zostaną jedyną firmą na rynku, to czy będą musieli tworzyć jakieś akcje promocyjne, udoskonalenia systemu VIP itp? Odpowiedź jest prosta, więc dopóki na rynku są giganty jak Pokerstars oraz mniejsze firmy to równowaga jest w miarę zachowana, Pokerstars musi liczyć się z własnymi graczami (patrz sytuacja po zmianie systemu rake)

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    To akademicka dyskusja, bo możemy mówić tylko o tym, co nam się zdaje, ale ja jestem niemal pewien, że nawet pozostawienie przez PokerStars systemu pobierania rake, który próbowali wprowadzić, nie wpłynęło by znacząco na zmniejszenie liczby graczy. Po prostu dlatego, że inne sieci/roomy nie są dla nich konkurencją.

    Moim zdaniem w tej chwili rakeback i wszelkie deale są JEDYNĄ przewagą konkurentów PS. W każdym innym aspekcie PS miażdży resztę

    Ale naprawdę - grajcie gdzie chcecie. Ja tylko apeluję - nie poświęcajcie bycia dobrym pokerzystą w imię dodatków, typu rakeback.

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    I jeszcze jedna sugestia. Porównując rakeback porównujcie również rake. Co z tego, że jeden room ma rakeback 20% a drugi 30%, skoro ten drugi pobiera 2x wyższy rake niż pierwszy?

  7. #27
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    264
    Podając takie argumenty, jak Twój ostatni należy odnieść się do danych. Rake Analysis No Limit Hold'em | PokerTableRatings.com
    Oczywiście wielkość pobieranego rake jest ważna w tych kalkulacjach.

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez mkiller Zobacz posta
    Podając takie argumenty, jak Twój ostatni należy odnieść się do danych. Rake Analysis No Limit Hold'em | PokerTableRatings.com
    Oczywiście wielkość pobieranego rake jest ważna w tych kalkulacjach.
    Bardzo ciekawe dane, dzięki za linka.

  9. #29
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    paradoksalnie, calkiem mozliwe ze im wiekszy rake w tej tabelce, tym lepiej

    zeby sprawdzic zachlannosc roomu, trzeba byloby porownac ile $ biora od puli ustalonej wielkosci (wiekszosc oscyluje wokol 5% up to $3)

    powyzsza tabelka pokazuje tylko, ze PS jest zashortowany i zaregowany, co skutkuje zaledwie ~35% ogladalnoscia flopa

  10. #30
    Jestem w szoku czytajac ten topic.Postawa Mkillera- fakt bezndziejna- wychodzi brak profesjonalizmu.NO offence -ale powinienes Killer zmienic swoje podesjcie na samym poczatku a nie jak juz gracz napisal na forum.