Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Trojan

  1. #11
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez giza Zobacz posta
    co polecacie miec na kompie (darmowe, platne) by uchronic sie przed roznymi hujstwami?
    Ile ludzi tyle opinii. W necie też co ranking to co innego. Z moich prywatnych doświadczeń avast raz mi wpuścił syfa. Comodo było ok. Teraz używam Microsoft Security Essentials - póki co jest ok.

    Wszystko w darmowych wersjach.

  2. #12
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    No i jak? Dalej się pojawia, bo ja nie mogę tego odtwrzyć. Wczoraj przeskanowałem kompa chyba z 5 programami, znalazłem dwa niebiezpieczne pliki: toolbar32.dll.vir i ToolbarUpdaterService.exe , więc spora szansa, że to właśnie było problemem.

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja już też nie mogę odtworzyć.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    U mnie problem nie występuje, używam mozilli.

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Problem zniknal. Ja swojego kompa nie skanowalem., wiec nie byla to wina zawirusowanego laptopa.

    Doli czym wylapales te syfy u siebie?

  6. #16
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Zapuściłem tyle softów, że już nie jestem pewien na 100%, ale chyba HitmanPro i Ad-Aware
    Daj znać czy coś poza tracking cookies znalazłeś, bo na chwilę obecną mam wrażenie, że resztki z rotacji banerków (kod generował puste rotacje), które wczoraj usunąłem mogł jakoś aktywować jakiś taki wredny syf. Druga opcja, że te resztki kodu z serwera reklam mogły w ten sposób działać, że przy braku ustawionego banerka miało dawać jakieś własne banerki, a dodatkowo jakimś magicznym sposobem robiło redirecta, chociaż to już jakaś naciągana wersja.

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    U mnie problem nie występuje, używam mozilli.
    Tak samo. U mnie jest włączone kasowanie wszystkich cookies przy zamknięciu przeglądarki - może w tym rzecz.
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Teraz używam Microsoft Security Essentials - póki co jest ok.
    A skoro już o tym mowa - też miałem MSE, ale przy jednej aktualizacji wysiadło zasilanie. Spowodowało to, że MSE się kompletnie wykrzaczył i nie da się go ani usunąć, ani zreinstalować. Czy da się to jeszcze jakoś naprawić, poza reinstalacją systemu? Mam Windows 7.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 17-02-2012 o 22:49

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Czy da się to jeszcze jakoś naprawić, poza reinstalacją systemu? Mam Windows 7.
    Spróbuj Revo Uninstaller. Wywala wszystkie pozostałości po sofcie.

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Hm... Dzięki, spróbuję. Chociaż kiedyś go używałem i jeśli dobrze pamiętam, to on najpierw uruchamia standardowy deinstalator, a potem dopiero sprząta pozostałości, więc nie jestem pewny, czy zadziała.

  10. #20
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Robi tak o ile standardowy deinstalator jest dostępny. Jeśli nie, próbuje na własną rękę.