Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    ***** History for hand R5-214823327-34 *****
    Start hand: Tue Feb 07 11:39:42 CET 2012
    Table: Chihuahua [214823327] (NO_LIMIT TEXAS_HOLDEM $0.15/$0.30, Real money)
    User: koras140
    Button: seat 7
    Players in round: 6
    Seat 1: AnnaC83 ($34.36)
    Seat 2: Cloudddd ($29.85)
    Seat 3: AKuhlin ($29.62)
    Seat 7: Krutik84 ($27.13)
    Seat 8: koras140 ($30.15)
    Seat 10: retardsson ($30)
    koras140 posts small blind ($0.15)
    retardsson posts big blind ($0.30)
    ---
    Dealing pocket cards
    Dealing to koras140: [, ]
    AnnaC83 folds
    Cloudddd folds
    AKuhlin raises $0.90 to $0.90
    Krutik84 calls $0.90
    koras140 calls $0.75
    retardsson folds
    --- Dealing flop [, , ]
    koras140 checks
    AKuhlin checks
    Krutik84 bets $2.25
    koras140 calls $2.25
    AKuhlin folds
    --- Dealing turn []
    koras140 checks
    Krutik84 bets $3.75
    koras140 calls $3.75
    --- Dealing river []
    koras140 checks
    Krutik84 checks
    ---

    krutik84: 66/10/6, hands 21,
    akhulin: 24/20/4, hands 309, reg.

    Preflop słaba pozycja ale moim zdaniem biję ich range. Czy jednak fold? Jeśli fold, to w takim razie jaki range do call? Czy tylko fold/raise?
    Flop trafiony, ale nie ma co się wysuwać i można poczekać na cbet. Po becie od fisha, jego range jest dość szeroki z uwagi na dość wysoki AF i pokazaną przeze mnie i przez drugiego villaina słabość. Raise, call?
    Turn blank, przeciwnik znów betuje. Zawężam do setów, może jakichś drawów, słabszych Q, two pairs. Fold/call?
    River najgorsza karta, ale na szczęscie villain czeka.
    Inaczej rozgrywamy?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Serio chcesz grać KQo w multipocie OOP? Już bym wolał squeeze chyba. Chociaż na otwierającego fisza nie wiem czy to dobry pomysł. Postflop ok imho.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Squeeze wydaje mi się średnią opcją właśnie z uwagi na fisza w puli. Wydaje mi się że call pre KQo nie jest taki zły, nawet oop. Mamy dobre oddsy i fisza w puli. Ale inne komentarze mile widziane, dzięki za odpowiedzi

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    1. Pot odds są argumentem za sprawdzeniem ZAWSZE.
    Im lepsze tym argument silniejszy.
    Oczywiście jest to tylko jeden z argumentów tym niemniej napewno jest to argument bardzo silny.

    2. O tym czy squeeze jest dobry w tym konkretnym przypadku nie da się stwierdzić na podstawie statów, które podałeś.
    Generalnie przy fishu w puli squeeze musi być rozpatrywany wyłacznie jako for value, więc trzeba sprawdzić czy jakieś value w nim jest (czy calling range fisha na 3-bet jest wystarczająco szeroki).
    Dodatkowo trzeba sprawdzić fold(ewentualnie call) to 3-bet rega.
    Fold musi być wystarczająco wysoki, żeby się rega wystarczająco często pozbywać z puli (myślę, że 80-85%+).
    Jeśli nie, to call musiałby być na tyle wysoki żebyśmy bili calling range rega (to bedzie raczej rzadka sytuacja).

    3. Na unknown o 3-becie bym nawet nie pomyślał. Call wyglada na dość oczywisty, KQ nieźle powinno grać w 3 way pocie.

    4. Postflop.
    X/c, x/c, x/c(f) jest typową, prostą, linią na nieznanych przeciwników.
    Bet flop będzie dobry na uczciwego rega, który nie c-betuje nietrafionych flopów i pasywnego fisha.
    Turn bym już betował. Powinno być w tym jakieś value a fish nie powinien tu raczej blefraisować.

    Generalnie postflop jest trochę za bardzo złożony i zalezny od tendencji opsów, żeby to komentować.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Squeeze mógłby być tylko for value, z tym że reg mógłby sprawdzić mnie z szerszym zakresem ponieważ on także widzi fisza w puli i wie że jak sam sprawdzi to fisz też sprawdzi (dobrze myślę czy leveluje?)
    Przyznam że trochę bojaźliwie zagrałem to KQ postflop, dlatego nie byłem pewny czy c/c, c/c, c/f jest najlepszą linią (bo jeśli fisz by uderzył na river to na pewno bym zrzucił).
    Pokazał Q9.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Niektóre strony pokerowe mają dział "szkoła pokera". Tam temat pot odds jest omówiony zaraz po układach startowych.
    Szkoda czasu na pisanie o tych sprawach.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    c'mon - jak wy chcecie profitowo grac KQ multiway bez pozycji ??

    raz na 3 razy mamy Kxx, Qxx, gramy check-call i co dalej ?

    squeeze / fold >>>>>>>>>>>>>> call

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    376
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    ł. Call wyglada na dość oczywisty, KQ nieźle powinno grać w 3 way pocie.

    .
    KQ prawie nigdy nie gra dobrze w 3 way pocie.

    jak nie trafisz flopa KQX to jestem ciekaw jak sie wybronisz.
    Gdy lapiesz jedna pare to jak masz zamiar sie wybronic na cb na turnie? Jedynie jak mozesz te KQ grac to callujac do konca i lapac bleff, nic nie bedziesz bic.

    pozdro

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Do trzech rzeczy chciałem się odnieść.
    1. Pytania w stylu rott, giza typu „jak grać KQ oop w multipocie, c/c,i jak się bronisz, etc.” są bezsensowne. To nie są pytania pokerowe. To są pytania filozoficzne, z kosmosu. Pytanie pokerowe to pytanie o konkretną sytuację, konkretne rozdanie, stół, przeciwników i cyferki pod nimi. Inaczej postawione pytania są bezsensowne i nie będę się zajmował próbami odpowiedzi.

    2. KQ gra/nie gra dobrze w multipocie.
    Otóż imo można grać profitowo KQ w multi przy przyjęciu dwóch intuicyjnie prawdziwych założeń. Po pierwsze: w multi przeciwnicy grają uczciwie i bez mocnej kart nie przejawiają przesadnej agresji. Po drugie: jeśli jakiś z graczy ma tendencje do dziwnych zachowań, to już to sobie wcześniej zapisaliśmy.
    Te założenia nie muszą się sprawdzać zawsze, wystarczy, że sprawdzają się najczęściej. A na NL 30 będą się sprawdzać bardzo często, bo tu przeciwnicy raczej nie będą myśleć co i dlaczego repują.
    Myślę, że jeśli złapiemy nic lub nutsa to nie problemów nie będzie i można tego dalej nie omawiać.
    Jeśli złapiemy parę to mamy najprawdopodobniej TP z niezłym kikerem i możemy spodziewać się, że jesteśmy najlepsi, gdy przeciwnicy są cisi i nienajlepsi gdy są głośni.
    Jeśli złapiemy drawa to najprawdopodobniej będzie to draw do nutsa, więc zagramy zgodnie z odds i ewentualnie z folding equity.
    Gdzie tu jest jakiś większy problem?
    W multi źle grają niskie i średnie pary i one sprawiają problemy jeśli się nie gra w stylu set or fold.

    3. W innym miejscu na forum jest pytanie dlaczego to forum zdycha.
    Myślę, że lektura tego wątku może pomóc w odpowiedzi.
    Jest w miarę precyzyjnie postawione pytanie i jedna próba odpowiedzi. Reszta to dywagacje filozoficzne albo nawet nonsensy podane w sposób pozornie logiczny (by trias: ilość callerów polepszają pot odds ale to nie ma znaczenia dla decyzji czy sprawdzać, bo im więcej callerów tym mniejsza nasza szansa na wygranie puli. I to pisze gracz z dużym doświadczeniem.). A jak przejrzałem kilka ostatnich wątków to i tak ten jest zapewne merytorycznie najlepszy.
    W jaki sposób ktoś ma czegoś się tu nauczyć?

    Pozdro ale już raczej bez odbioru (na jakiś czas).

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    sprobuje zaczac od konca

    3 - malo jest watkow strategicznych, gdzie zdania bylyby tak podzielone, mi sie szczerze mowiac podoba taki spor o KQ i chetnie poczytam twoja argumentacje, o to chyba na forum chodzi

    2 i 1 moze lacznie - chodzilo mi / nam (?) o skrot myslowy, ktory rozwijasz pozniej. imho ciezko grac profitowo KQ oop w MW, a do twoich argumentow pare uwag:
    - sytuacje air vs nuts sie nie rownowaza, bo jedna z nich jest o wiele bardziej prawdopodobna
    - draw czesto NIE bedzie drawem do nutsa, a jesli juz go zlapiemy i dostaniemy akcje to czesto przeciwnicy beda mieli nasze auty
    - ostatnio slyszalem taka argumentacje - niby inwestujemy tylko 2bb i mamy pot odds, ale wystawiamy na strate / zagrozenie pozostale 98bb przez granie bez pozycji potencjalnej trouble hand
    - nie majac info o reakcji na 3bety ciezko cos wnioskowac o squeeze, ale zakladajac standardowych TAGa i fisha to po 3becie czesto powinnismy zgarnac pule bez SD, albo zostac w partii ze slabym graczem i silnym perceived range, gdzie mozemy cbetowac bardzo szeroko
    Ostatnio edytowane przez 82rott ; 09-02-2012 o 08:57