Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: AK oop nl10

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Mam tylko 60 rąk. Staty 60/10 i w zasadzie niczym sie nie wyróznił. Co z tym robić? Może inaczej grac flop?

    Prima No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Prima Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    SB ($10)
    BB ($10)
    UTG ($9.15)
    MP ($17.02)
    Hero (CO) ($11.80)
    Button ($13.01)



    Preflop: Hero is CO with A, K
    2 folds, Hero bets $0.40, Button calls $0.40, 2 folds

    Flop: ($0.95) 3, K, 4 (2 players)
    Hero bets $0.70, Button raises $1.40, Hero calls $0.70

    Turn: ($3.75) 10 (2 players)
    Hero checks, Button bets $3.75

    HERO???

    2 REKA

    Tutaj ta sama akcja, ale tym razem jest solidny reg. 400 rąk staty 28/25 fold to CB IP 33%

    Prima No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Prima Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    BB ($2.27)
    UTG ($13.01)
    MP ($9.34)
    Hero (CO) ($11.43)
    Button ($12.62)
    SB ($6.01)

    Preflop: Hero is CO with K, A
    2 folds, Hero bets $0.40, Button calls $0.40, 2 folds

    Flop: ($0.95) 10, A, 8 (2 players)
    Hero bets $0.70, Button raises $1.85,

    HERO????
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 02-02-2012 o 17:07

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    1. Callowanie flopa i foldowanie na blank turn to palenie pieniędzy. Próbka rąk niewymierna, ale villain rysuje sie na pasywną rybę, a dostając akcję od takiego typa najczęściej jest z TPTK z tyłu.

    2. Tutaj flop jest bardzo drawowaty, a przeciwnik domyślam się, że agresywny (mógłbyś pod jego AF i raise cbet) i myślę, że call flop/decide turn nie będzie błędem.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Pierwsza pula. Wszystko rozbiło się o wielkośc betu. Cały czas przewija sie, że na tych stawkach jak kolesie mają to walą, jak nie mają to grają jakies half bety. Był pot bet(którego sie nie spodziewałem) więc uznałem że warto odpuścić.

    Druga pula. No własnie flop jest drawowaty. Tylko że jesli juz ma byc ten draw, to combo. Pewnie jakoś FD+gut shot. To najlepszy przypadek, więc zagrałem fold.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Pasywny fisz jak trafi tu seta to zagra minraise, "żeby nie wystraszyć przeciwnika" i dopiero na turnie ze strachu przed wydrawowaniem walnie PSB Oczywiście tu próbka rąk jest minimalna

    Fold w drugim rozdaniu pewnie nie jest błędem, ale warto byłoby się dokładniej przyjrzeć villainowi czy np. będzie barrelował swojego drawa na turn czy weźmie free card, no i przede wszystkim jak często ma na F flopie czyste blefy, semiblefy i nutsy etc. i wrzucić to w PokerStove, bo może jednak call jest opłacalny.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    1. Callowanie flopa i foldowanie na blank turn to palenie pieniędzy.
    Nie zgadzam się. Wydaje mi się, że fishe czasem starają się blefować minraise'ami na nasze cbety, ale wówczas odpuszczają na dalszych streetach. Natomiast minraise flop -> pot bet turn to najczęściej monster. Dlatego gram call flop, fold turn.
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    myślę, że call flop/decide turn nie będzie błędem.
    To taka połowiczna rada, bo jednak callując flop dobrze byłoby wiedzieć co zrobimy na turnie w zależności od tego, co spadnie i co zrobi przeciwnik.
    Załóżmy, że spada blank, a villain betuje - co dalej?
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 03-02-2012 o 08:46

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    1. Nie mamy tu miarodajnej próbki, ale generalnie zasada jest taka, że typy 60/10, 50/4 to CSy i jeśli raisują, to znaczy, że mają top-top, a nie blefy, bo callingstations nie blefują. Oczywiście tutaj można od biedy callować flopa, choćby for info, żeby wykorzystać to w przyszłości.

    2. Połowiczna rada, bo połowiczne informacje o villainie Oczywiście, że potrzebujemy planu na dalsze ulice i dlatego dobrze byłoby tu mieć info o jego rozkładzie agresji, tendencjach do rozgrywania drawów, WTSD, W$WSF, etc. Uważam, że foldowanie tu 100% TPTK z backdoor nutFD jest weak, tym bardziej, że mamy już jakąś próbkę.