Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Chyba się nie rozumiemy. Piszesz wyżej, że jeśli przebije nasz bet na river to może to zrobic z JJ. Ja natomiast pytam dlaczego Twoim zdaniem ten gracz, który rysuje się na straightforward TAGa, na tak drawowatym boardzie miałby grać dwie ulice tylko call z setem? I dlaczego tego seta miałby raiseować na river kiedy spada fatalna dla niego karta kompletująca flusha?

    Wytłumacz mi tez proszę na jakiej podstawie uważasz, że villain na river po naszym checku zamieni swoje SD value z OP/TP w blef? Spójrz też na stacki i zobacz, że po 1/2 PSB jesteśmy tutaj pot commited.

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    a rozwazal ktos value 'bluff looking' ship ?

    jego range glownie widze Jx, moze TT-99, z dwoch par to mocno zdyskontowane 87. tez mi sie wydaje ze strita i JJ wrzucilby najpozniej na turnie. fl draw malo prawdopodobny mi sie wydaje, moze jakby bylo i inne dwa trefle to predzej. imho cos musial miec, zeby dotrzec do river.

    river jest doskanala karta do wyblefowania nas, wiec moze uzyc jej jako scarry card zanim on to zrobi, zagrac ship i liczyc na hero calla od Jx ?

    moze to przesadny levelling, ale bardzo nie lubie spotow z 1 psb na river, kiedy mam np seta i spada draw zwykle i tak sie przegadam do calla, BO POT ODSS

  3. #23
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Nigdy bym nie pomyślał, że Twoja linia kończąca się shipem na river wygląda bluffy.

    I leveling jest przesadny, bo zakładasz, że villain jest na tyle pasywny (a nawet CSowaty), że calluje river z Jx, a jednocześnie, że jest na tyle agresywny, że zamienia SD value w bluff wykorzystując scary card. W zasadzie nie wiemy o jego grze postflop, ale sorry, ja tego nie kupuję.

  4. #24
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    lol jaki c/f ?! Gosciu wydaje sie w miare ogarniety patrzac na statsy wiec jakim cudem on bedzie callowal fdrawy na turnie wtf? (i to calluje duzy bet nie jakis halfpot).
    Nie wiem, na jakich stawkach grasz, ale jak grałem na NL50 jakiś rok - półtora roku temu, to wcale nie rzadkością były sytuacje, że reg, który też wydawał mi się "w miarę ogarnięty" odpierdalał taki spew, że zachodziłem w głowę jakim cudem on jest graczem wygrywającym. Tak więc nie wykluczałbym fd definitywnie z jego range'u, zwłaszcza że zakładając, że hero wrzuci zawsze resztę stacka na river jak spadnie flush (co oczywiście jest niedorzeczne, ale niektórzy grając na autopilocie mogą po prostu liczyć implied odds jako pula + stack przeciwnika podzielone przez wielkość beta), to on miałby wystarczające implied odds do calla (5.6:1). Do tego gra niepełnym stackiem, więc mimo wszystko można przypuszczać, że jednak jest słabym graczem.
    Aha, no i są przecież jeszcze combo drawy.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 02-02-2012 o 15:29

  5. #25
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Chyba się nie rozumiemy. Piszesz wyżej, że jeśli przebije nasz bet na river to może to zrobic z JJ. Ja natomiast pytam dlaczego? Twoim zdaniem ten gracz, który rysuje się na straightforward TAGa, na tak drawowatym boardzie miałby grać dwie ulice tylko call z setem?
    Bo nie wszystkie zagrania graczy są optymalne, a jego staty nic mi nie mówią na temat agresji po flopie.
    A skoro jest taki tight, to raczej nie wszedłby z dwoma oponentami w podbicie preflop z J8 czy 78s. QQ wteż mało prawdopodobne, bo pewnie by 3betował. :/ A, jak wspomniałem, coś musiał tam wyhaczyć, więc JJ IMO też wchodzi w grę.

    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    I dlaczego tego seta miałby raisować na river kiedy spada fatalna dla niego karta kompletująca flusha?
    Po raz drugi piszę: on tam moim zdaniem nie będzie raisował.
    A jeśli, POWTARZAM, jeśli zrerajsuje 0.5PSB, to znaczy, że zagrał słabo wcześniej.

    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Wytłumacz mi tez proszę na jakiej podstawie uważasz, że villain na river po naszym checku zamieni swoje SD value z OP/TP w blef? Spójrz też na stacki i zobacz, że po 1/2 PSB jesteśmy tutaj pot commited.
    Jeśli obstawił Cię na seta bądź 2 pary, to mając TP może spróbować wykorzystać fakt, że oddajesz inicjatywę w momencie gdy wchodzi scary trefl.

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez robinAK Zobacz posta
    Jeśli obstawił Cię na seta bądź 2 pary, to mając TP może spróbować wykorzystać fakt, że oddajesz inicjatywę w momencie gdy wchodzi scary trefl.
    dlatego wlasnie troche nie bardzo do mnie przemawia ch-f na river. tak czy inaczej widze ze troche komentarzy sie pojawilo, moze ktos wrzuci reke w podobnej formie ? ja postaram sie wrzucac jakies z wieksza iloscia rak na villainow, bo rzeczywiscie przy takim info jakie posiadamy to troche wrozenie z fusow

    dzieki za opinie

  7. #27
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    @robinAK
    Weź przeczytaj, to co sam piszesz.
    Cytat Zamieszczone przez robinAK Zobacz posta
    Bo nie wszystkie zagrania graczy są optymalne, a jego staty nic mi nie mówią na temat agresji po flopie.
    A skoro jest taki tight, to raczej nie wszedłby z dwoma oponentami w podbicie preflop z J8 czy 78s. QQ wteż mało prawdopodobne, bo pewnie by 3betował. :/ A, jak wspomniałem, coś musiał tam wyhaczyć, więc JJ IMO też wchodzi w grę.
    Spokojnie może callować 87s, T8s IP vs otwarcie TAGa z UTG. Może też nie 3betować QQ, jeśli sądzi, że UTG da mu akcję tylko z lepszymi rękami. JJ oczywiście ma w range, ale nie na river, bo najbardziej pasywny gracz przebije top seta najpóźniej na turnie.

    Cytat Zamieszczone przez robinAK Zobacz posta
    Po raz drugi piszę: on tam moim zdaniem nie będzie raisował.
    A jeśli, POWTARZAM, jeśli zrerajsuje 0.5PSB, to znaczy, że zagrał słabo wcześniej.
    Wielka to pociecha. Nas nie interesuje czy on zagra słabo czy nie, nas interesuje jaką akcję my powinniśmy podjąć i w tym celu musimy ustalić range pasujący do jego linii, a nie odgadywac pojedyncze ręce.

    Cytat Zamieszczone przez robinAK Zobacz posta
    Jeśli obstawił Cię na seta bądź 2 pary, to mając TP może spróbować wykorzystać fakt, że oddajesz inicjatywę w momencie gdy wchodzi scary trefl.
    Znakomicie, tylko skoro obstawia nas na rękę, która nas bije to czemu sprawdza na turn z TP? I skoro sądzisz, że zablefuje (zamieni TP w bluff) na river, to z pewnością zauważysz, że wobec tego b/f jest absurdalny, a sens ma ch/c.

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Znakomicie, tylko skoro obstawia nas na rękę, która nas bije to czemu sprawdza na turn z TP? I skoro sądzisz, że zablefuje (zamieni TP w bluff) na river, to z pewnością zauważysz, że wobec tego b/f jest absurdalny, a sens ma ch/c.
    Ja tam jedyną różnicę między ch/c, a b/f widzę właśnie w tym, że bet blokuje semi blef. EOT DLA MNIE; może niech wątkotwórca pchnie to już dalej

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Semiblef na river z TP? Dziękuję, nie mam więcej pytań.

    @82rott
    Wrzuć jak możesz akcję na river. Bo domyślam się, że jednak zagrałeś bet.

  10. #30
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    RIVER ($28.75)

    Hero bets $35, BTN folds

    zle sie z ta reka czuje i zupelnie nie wiem jakby to najlepiej zagrac jakby mi sie dzisiaj ten spot pojawil *sigh*