Strona 7 z 35 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 348
  1. #61
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez Igas Zobacz posta
    Komputer nie jest w stanie osiagnac pelnej losowosci
    Dlaczego ?? Nie ma takiej funkcji, że ma po prostu wybrać losowo liczbę od 1 do 52 i musi mieć podaną formułę na to ? Paradoks totalny, ale swoją drogą fascynuje mnie to, że tak banalne rzeczy muszą mieć odpowiedni "przepis" na to. To chyba oznacza, że w ogóle nie ma takiego czegoś jak pełna losowość, bo jak tasujesz karty, to zawsze można wyodrębnić jakiś czynnik wpływu, więc nawet jak je wkładasz do maszyny tasującej to czynnikami są - jak ułożoną talię wkładasz, no i jakiej firmy jest maszyna tasująca.

  2. #62
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    Dlaczego ?? Nie ma takiej funkcji, że ma po prostu wybrać losowo liczbę od 1 do 52
    Jak?

  3. #63
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Jak?
    Normalnie

  4. #64
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    Normalnie
    No tośmy podyskutowali.

  5. #65
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Woland jak ja mam dyskutować z Tobą o tym, skoro ja się na tym nie znam. Wierzę, że się nie da, ale komuś kto jest laikiem jak ja wydaje się oczywiste, że języki programowania powinny mieć polecenie, które wybiera losową liczbę / element z danego przedziału / zbioru elementów. Wychodzi po prostu na to, że idealna losowość istnieje jedynie w teorii - czy dobrze rozumiem ?

  6. #66
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Myślę, że nawet w teorii nie istnieje.

  7. #67
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Myślę, że nawet w teorii nie istnieje.
    Aż się przestraszyłem jak to przeczytałem.

  8. #68
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    To chyba oznacza, że w ogóle nie ma takiego czegoś jak pełna losowość, bo jak tasujesz karty, to zawsze można wyodrębnić jakiś czynnik wpływu, więc nawet jak je wkładasz do maszyny tasującej to czynnikami są - jak ułożoną talię wkładasz, no i jakiej firmy jest maszyna tasująca.
    Oczywiście. Stuprocentową losowość masz tylko na poziomie cząstek elementarnych.
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    Dlaczego ?? Nie ma takiej funkcji, że ma po prostu wybrać losowo liczbę od 1 do 52 i musi mieć podaną formułę na to ?
    Komputer dostaje jakieś dane wejściowe i w całkowicie deterministyczny sposób za pomocą zaprogramowanych algorytmów przetwarza je w dane wyjściowe. Nie ma tu nigdzie miejsca na losowość, co najwyżej pseudolosowość.
    Żeby wygenerować zdarzenie całkowicie losowe, komputer musiałby mieć jakieś urządzenie zewnętrzne do tego przeznaczone, np. maszynę losującą jak w totku.
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 29-01-2012 o 21:36

  9. #69
    Dołączył
    Jan 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    595
    przeciez maszyna losujaca w totku tez nie jest losowa i mozna latwo przewidziec wynik losowania posiadajac "odpowiednia moc obliczeniowa"

  10. #70
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Losowosc jest jak wiele innych pojec matematycznych. Czy kwadrat istnieje? Idealny kwadrat istnieje tylko w teorii matematycznej, bo nikt i nic nie bedzie w stanie stworzyc, narysowac dwoch idealnie rownych kresek, a do tego stworzyc jeszcze idealny 90-stopniowy kat miedzy nimi. Po prostu wedlug definicji nie mozemy sie pomylic nawet o x, gdzie x moze byc absurdalnie male.