Strona 9 z 35 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 348
  1. #81
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez indigo Zobacz posta
    Donk może naprawić wszystkie 3 błędy na RIVER, jeśli dodrawuje swój wymarzony układ, taki w który reg nie ma prawa uwierzyć
    Jeśli callował mając odpowiednie implied odds, to nie popełnił żadnego błędu.

  2. #82
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    sicklady przestan juz pierdolić, bo polowe postow to masz z tamtej strony. Napiszesz to jeszcze 40 razy?

    Cytat Zamieszczone przez indigo Zobacz posta
    Największym problemem texas holdem w przypadku "dobrych graczy" są implied odds, ktore na niskich stawkach działają częsciej na korzyść doków niż reg'ów.

    Donk może popełnić błąd PREFLOP, callując wbrew potodds.
    Donk może popełnić błąd na FLOP'ie, callując wbrew potodds.
    Donk może popełnić błąd na TURN, callując wbrew potodds.

    Donk może naprawić wszystkie 3 błędy na RIVER, jeśli dodrawuje swój wymarzony układ, taki w który reg nie ma prawa uwierzyć:] Zagra wtedy POPRAWNIE bet, lub c'r i będzie dumny z wygranej (+1 do morale, +1 do gry ABC).
    W przypadku rega efekt jest odwrotny (-3 do morale, -3 do gry ABC).

    Efekt dalszej rozgrywki tych 2 przeciwników jest łatwy do przewidzenia;]
    To jest najwiekszy problem jaki mam z grą. Chodzi o to, że jak zagrasz flop i turn, to koles ma implied oddsy do dobierania, jesli potem walnie sobie raisa na riverze. Taka gra jest notoryczna, z kazdą parą z flopa. Do tego te strategie, że trzeba na micro na donka napierdalać. Pewnie, że trzeba ale z Tptk to jusz raczej nie, choć w wiekszosci przypadków kolesie moga miec także tp. Akcja na suchym boardzie wygląda, call, call, fold.

  3. #83
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    I Ty zawsze z top pair sprawdzasz te ich raise'y na river?

  4. #84
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Jeśli callował mając odpowiednie implied odds, to nie popełnił żadnego błędu.
    OK, tylko problem polega na tym, że fish bardzo często będzie miał poprawne implied odds, nie będąc nawet świadomym istnienia takiego "narzędzia", a tym bardziej sposobu jego liczenia:]

    Tymczasem Ty betując 2 ulice z ręką która Cię do tego uprawnia, spotykając się z pot betem lub CR'em na River masz zgadywankę:
    "Hmm, ciekawe czy mój układ jest teraz wayahead (bo koleś zamienia rękę w bluff, lub betuje z missdraw), czy waybehind (bo koleś ma lepiej i teraz się obudził, albo po prostu dodrawował)?"

    Reg często w takiej sytuacji będzie call'ował (zgodnie z zasadą że "jeśli historia nie trzyma się kupy, to pewnie jest to bluff"), płacąc rybie za monstera:]

    Grając w takich warunkach (ciągłego "szumu informacji"), reg jest sfrustrowany, że czas zainwestowany w naukę gry (książki/filmy/formum/itd) nie ma przełożenia na ROI.

    Co więcej: bywa że czas poświęcony na naukę, jest odwrotnie proporcjonalny do ROI! (patrz: leveling na niskich stawkach)

    pozdr.
    Ostatnio edytowane przez indigo ; 30-01-2012 o 14:16

  5. #85
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Ja wymiękam jak Was czytam. Naprawdę. Ostatni post to już chyba ukoronowanie toku myślowego prowadzącego nieuchronnie do wniosku, że żeby zarabiać dużo trzeba grać jak najgorzej.

  6. #86
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    żeby zarabiać dużo trzeba grać jak najgorzej.
    Skąd ten wniosek? oO

    Serio, czy możesz mi proszę napisać jak udało Ci się wpaść na pomysł, że w swoim poście coś takiego stwierdziłem?
    Twoja odpowiedź pomoże mi w komunikacji z osobami, które mogą mieć problem ze zrozumieniem podobnych tekstów (bez urazy).
    Ostatnio edytowane przez indigo ; 30-01-2012 o 14:48

  7. #87
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    I Ty zawsze z top pair sprawdzasz te ich raise'y na river?
    To zalezy. Jesli zostanie mi na river 1/10 stacka to tak. Jednak teraz bardzo żadko betuje 3 steaty z Tptk.
    Nawet na najwiekszego donka. Chodzi o to, że gra stała sie bardziej pasywna. Jest więcej dobierania i dla mnie potem zgadywanka, czy mam value, czy wręcz przeciwnie. Postaram sie to pokazac

    Prima No-Limit Hold'em, $0.10 BB (5 handed) - Prima Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    UTG ($13.66)
    Hero (MP) ($10.11)
    Button ($10.49)
    SB ($10.37)
    BB ($16.40)

    Preflop: Hero is MP with 5, 5
    1 fold, Hero bets $0.40, 2 folds, BB calls $0.30

    Flop: ($0.85) Q, 10, 5 (2 players)
    BB checks, Hero bets $0.65, BB raises $2.80, Hero raises $9.06 (All-In), BB calls $6.91

    Turn: ($20.27) A (2 players, 1 all-in)

    River: ($20.27) J (2 players, 1 all-in)

    Total pot: $20.27

    Kiedyś wszystko rozbijało sie o takie rozdania. Koles miał FD, TP, SET, OVERPARA to raisował. Było pelno stackowania sie na flopie. Teraz decyzje są zupelnie inne. Bo zdecydowana większość dobiera w takich sytuacjach. Dobiera zawsze. Potem spada ci 3 spade i dostajesz half pot bet, albo check i widząc staty 50/6 myslisz sobie że możesz miec value bo on może oplacić tp.
    Choc z drugiej strony, to jest wielu kolesi co bez problemu ogrywaja taką gre. Graja loose, ale sa w stanie wyciągnąć kase.

  8. #88
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    22
    mam nadzieje ze Indigo grasz tylko na playmoney, bo jesli wygrywasz na jakichkolwiek stawkach, to burzy to mój porządek świata.

  9. #89
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Kiedyś wszystko rozbijało sie o takie rozdania. Koles miał FD, TP, SET, OVERPARA to raisował. Było pelno stackowania sie na flopie. Teraz decyzje są zupelnie inne. Bo zdecydowana większość dobiera w takich sytuacjach. Dobiera zawsze. Potem spada ci 3 spade i dostajesz half pot bet, albo check i widząc staty 50/6 myslisz sobie że możesz miec value bo on może oplacić tp.
    Choc z drugiej strony, to jest wielu kolesi co bez problemu ogrywaja taką gre. Graja loose, ale sa w stanie wyciągnąć kase.
    Nie wiem czy gra na micro się zmieniła. Może po prostu schodząc z 50tek na 10tki, nie przestawiłeś się na grę przeciwko pasywnym rybom, które wymagają innego podejścia niż ryby (trochę bardziej) agresywne ze stawek średnich.

    Moim zdaniem gra vs. passive fish byłaby bułką z masłem dla każdego w miarę ogarniętego reg'a, gdyby cash grało się deep (np. 200bb, a nie tak jak obecnie 100bb). Powód jest taki że np. 200bb umozliwiłoby Ci łamanie passynych ryb dzięki ich reverse implied odds. Przy 100bb reverse implied odds jesteś w stanie wykorzystać zbyt rzadko, by mieć na tym jakiś sensowny edge.

    Inaczej wygląda to w grze live, gdzie gra dość szybko robi się deep i każdy kto ma odrobinę pokerowego oleju w głowie, jest w stanie z dużym stackiem pacyfikować stack'i słabszych graczy.

  10. #90
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    zomfg

    1 - znajdz pasywnie drawujacego fisza
    2 - betuj > 2/3 pota
    3 - jak spadnie to sie nie wyplacaj
    .
    .
    4 - profit