Strona 20 z 35 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 348
  1. #191
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    I wtedy podtrzymuję swój lol dla "statsy nie powiedzą mi więcej niż bym sam wiedział"
    No to przekaż Ansky'emu jak już będziesz grał na NL5k
    (bo ja o sobie tego nie powiedziałem)

  2. #192
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    No to przekaż Ansky'emu jak już będziesz grał na NL5k
    No przecież zaznaczyłem, że mówię o osiągalnych dla nas stawkach czyli takich, gdzie nie na każdym stole siedzi dokładnie ten sam zestaw ludków...

    Żeby nie ciągnąć czepiania się za słówka - nie sugerujcie się tym, co mówią super-prosi, bo oni grają w innych warunkach niż my.

  3. #193
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    No więc nie wypowiadaj się tak kategorycznie o cashowcach grających 4-6 stołów
    Hmm.. ja daleki jestem od HS, ale właśnie taką grę preferuje, oczywiście stoliki SH, tylko wyłącznie dlatego, że daje mi to więcej $ niż gra na automacie przy 16-20 stolikach FR, a taką grę kiedyś uprawiałem i w ogóle się nie rozwijałem. Pomimo tego, że mam dobry przegląd sytuacji i zachowań przeciwników, to z HUD-a nie rezygnuję, bo nikt nie ma w głowie tego co pokazuje HUD. Trzeba tylko pamiętać, że HUD to pomocnik, a nie wyrocznia, analiza każdej pojedynczej sytuacji i decyzja zawsze należy do gracza.

  4. #194
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    Trzeba tylko pamiętać, że HUD to pomocnik, a nie wyrocznia, analiza każdej pojedynczej sytuacji i decyzja zawsze należy do gracza.
    And that's the point. Ludziom się wydaje, że HUD będzie grał za nich. Villain ma 100% cbet, to go będziemy podbijać na każdym jego cbecie. I nie wazne czy flop 246 czy TQA...

  5. #195
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Ja się z tej dyskusji wypisałem, bo mnie ona przerosła Poker to gra informacji, a my dyskutujemy o tym, czy dobrze jest dobrowolnie się tej informacji pozbawić...
    Mnie się po prostu gorzej gra z HUD-em niż bez. Jakbyś miał informacje o aktualnych warunkach pogodowych u każdego z przeciwników, to być może też byś je mógł jakoś wykorzystać, ale bardziej prawdopodobne, że by Ci po prostu mąciły w głowie

  6. #196
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Mnie się po prostu gorzej gra z HUD-em niż bez. Jakbyś miał informacje o aktualnych warunkach pogodowych u każdego z przeciwników, to być może też byś je mógł jakoś wykorzystać, ale bardziej prawdopodobne, że by Ci po prostu mąciły w głowie
    Ja nikogo na siłę uszczęśliwiać nie zamierzam
    Spodziewam się, że HUDa, w przeciwieństwie do informacji pogodowych, mógłbyś nauczyć się wykorzystywać, by czerpać z tego korzyści. Ale to tylko moje przeczucie, pewności nie mam, więc jak dla mnie temat wyczerpany.

  7. #197
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    No jak to - jak deszcz pada u gracza, to mu może być smutno i może być bardziej podatny na tilt. Jak gorąco, to go skąpo odziane kobiety za oknem mogą dekoncentrować (chociaż trzeba by jeszcze do HUD-a dorzucić informację gdzie mieszka i w którym kierunku jego okno wychodzi). Etc. Kopalnia przydatnych informacji

  8. #198
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    No jak to - jak deszcz pada u gracza, to mu może być smutno i może być bardziej podatny na tilt. Jak gorąco, to go skąpo odziane kobiety za oknem mogą dekoncentrować (chociaż trzeba by jeszcze do HUD-a dorzucić informację gdzie mieszka i w którym kierunku jego okno wychodzi). Etc. Kopalnia przydatnych informacji
    Trochę to żałosne porównywać takie rzeczy do prawdziwego HUD-a.
    Albo nie wyczuwam sarkazmu, bo ten wątek mnie coraz bardziej zadziwia.

  9. #199
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Ja powiem tak. Hud na pewno sprawia, że mammy więcej info i że gramy lepiej. Jednak jesli gramy, z ludzmi którzy Huda urzywają i ogarniają w wiekszym stopniu niz my, to wiele nam nie daje. Ja podam przykład moich "kłopotów" z HUD-em. Widze że koleś ma staty 40/15 i od razu klasyfikuje go jako donka. Jestem w stanie zrobic call, "bo to donk i moze zrobic wszystko". Na takim lenistwie intelektualnym dużo trace. Jednak wydaje mi sie, że w druga stronę jest podobnie. Ja mam staty bardzo solidne i nitowe. Wydaje mi sie, że jak ktoś tylko je widzi, to podobnie bedzie mnie klasyfikował. Ja w zasadzie tak robie. Z nitami gra sie łatwo, w zasadzie to jest to najprostsza gra. Więc jak teraz siedze na anonach, kożystam z tego, że kolesie chetnie sie stackuja z TP. Mam wrazenie, że na mój raise na zwykłych stołach regi reagowały alergicznie. Z drugiej strony, ja czesto niepotrzebnie opłacam dobrane układy donków, "bo to donk".

    Co do tego co pisałeś Woland o CB, to nie wiem czy napisałeś to poważnie. Jednak taka jest tendencja. Tendencja do takiego myślenia(przynajmniej u mnie). Traktujesz statystyke punktowo i płasko. Jednak ten sam koleś może miec CB turn 40%, a może mieć 70%. Ten sam koleś może sie składać, do raisów i ten sam koleś może jednak równie luzno sie odwijac z jakimis marginalnymi układami. Ja jednak często własnie w takie odmóżdzenie wpadam. Zaczynam myślec co zagrać i widząc state uznaje, że np: wąłsnie takowe "jesli on ma cb100%, to ja go raisuje i to powinno byc ok". Jednak nie mam planu, nie widzę rąk z jakimi zostaje w puli. Nie wiem na ile może sie czegoś takiego spodziewać i np: half pot leadowac turn...czy cokowliek innego co mogłoby dać mu szanse na przejęcie puli

  10. #200
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    hm?

    - tylko vpip, pfr, 3bet daja nam ogromny egde [w porownaniu z unkiem]
    - grajac na unka tracimy olbrzymie poklady value
    - notki sa duzo mniej precyzyjne, korzystajac z trakerow mamy ZASIEGI podane na tacy
    - przy zwyklym multitablingu obserwacja i notowanie staja sie ekstremalnie trudne

    nieuzywanie HUDa przy grindzie zabiera xbb/100h