Strona 2 z 35 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 348
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Miałem założenie, że gram tylko za to co moge przegrać. Czyli nie moge przegrac swojej kasy i jak chce grac na kase to mam ja sobie wygrac. Takie samowychowawcze założenie, mające mnie dodatkowo mobilizować to poszerzania widzy itd...Grałem jakieś debilne freerole do freeroli na pokerstars na 10k ludzi. Pierwsza 100-a dostawała sie do freerola juz na prawdziwa kase. Czytałem jakies strategiczne rzeczy itd... Potem udało mi sie rozwinąć rola z prezentów. 5$ na pokerstars i 3 $ na pacyfikpoker(nie wiem czy to jeszcze jest). Nawet teraz pamiętam ręce jakie grałem jak miałem rola 8 $. Siedziałem po 5h na micro jednym stole FR i czekałem, czekałem ... Chodzi o to, że szanowałem swoja kase i swojego rola.Potem zacząłem robic bonusy i wszedłem na nl10. Na nl10 sobie pykałem i zrobiłem 150 BI. Nawet mi do głowy nie przyszło, że mogłbym sie wbijać na nl50. Wypłacałem kase i przeniosłem się na nl20 własnie na microgaming. Po 45k rąk byłem znowu 10bb/100. Pewnie miałem swing i moja gre można określić może na 5bb, moze 7...a może 10. Potem strasznie wpieprzyłem w omahe. Potem sie spokojnie odbiłem na nl10...potem znowu wpieprzyłem w omahe. W omahe to był stromy zjazd w dół. Wpieprzyłem coś kolo 1500$... Teraz wracam na nl10 i widze 0,89bb/100. Jednak okresliłbym sie lepszym graczem niż kiedyś...a może w tym wlasnie jest problem. Podwójny problem. Jak miałem karte to z nia grałem, nigdy nie wyrzucałem overpary...typowe ABC. Jednak nie traciłem value, jesli juz trafiłem kogos słabszego. Teraz jest juz troche inaczej i jestem strasznie zesrany.

    Jednak głównym problemem jest chyba łepek. Cos mi sie stało w głowe. Stałem sie jakimś Helmuthem micro stawek. Nie rozwalam nic, nawet przestałem wyzywac na czacie. Czyli niby lepiej. Jednak jak osądze kogos jako donka, to przestaje myśleć. Koles jest donkiem i ma mi sie wypłacac. Nie oceniam jego gry, tylko myśle"on jest donkiem więc może miec wszystko". Teraz skonczyłem sesje. Mam rega staty 21/17. Patrze szczególowe staty i huj mnie strzela widze: UTG-27%PFR, MP-20% PFR, CO 16% PFR LOL. Po 1500 rozdan.Widze w hemie jakies A9 UTG itd... Chodzi jednak o to, że zupelnie wypadam z założeń. Myśle sobie, że ten debil ma nawet nie smiec mnie raisowac itd. Moge przez takie coś grac zbyt loose. Trace cierpliwość i zaczynam odpieprzać jakies dziwne ruchy. Nie moge znieśc faktu, że mam tu siedzieć siedziec siedziec i czekać. Gram jakieś c game.

    Co dzo szkoleń. Miałem filmiki z 3 portali szkoleniowych. Za bardzo nie ogladam bo nudne, ale cos jednak ogladam. Byłem na szkoleniu u destrukta, jak przechodziłem z nl20 na nl50. Czyli nie jestem zupelny kolek.

    Jednak faktem jest tez to, że zmienila sie struktura moich przegranych. No takie mam wrażenie. Zupełnie brak standardowych kiedyć all-inów na flopie FD VS set. FD VS overpara. SET VS overpara. Teraz jest raise i koles fold. Nie widzę ich kart, ale zastanawiam sie czy nie wyrzucają mocniejszych układów niz kiedyś... jednak jak widze takie staty to sam nie wiem już co mam mysleć.
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 27-01-2012 o 17:23

  2. #12
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Staty 40/8. Jak tu grac z takim kolesiem? Strasznie wszyscy sa pasywni
    I w tym widzisz problem? Przecież pasywny przeciwnik to jest to, co tygryski lubią najbardziej. Na przykład ja w heads up jestem donkiem, a zawsze twierdzę, że hu z pasywnym graczem to jak zabranie dziecku cukierka.
    Po prostu izolujesz takiego -> cbet -> profit. Chyba że jakoś wyjątkowo uparty i nie chce się zrzucać na cbety. No, ale jak jest pasywny to to nawet nie jest problemem. Ja wówczas odpuszczam sobie cbety, chociaż może bardziej dochodowe było po prostu częstsze doublebarrelowanie. Ale to pewnie już zależy od gracza.

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    hu z pasywnym graczem to jak zabranie dziecku cukierka.
    Zabrałbyś dziecku cukierek ?

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No jasne. Ale zobacz ta reke. On miał tam QQ. Chodzi o to, że nie wypłacaja mi sie, tak jak wydaje mi sie że powinni. Widze takie ekstremalne slowplaye i foldy.

    Potem jest takie coś .56 s to moja ręka więc nie folduje jej nigdy(oczywiscie w miarę rozsądnie)

    Prima No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Prima Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    MP ($16.80)
    CO ($10)
    Hero (Button) ($10)
    SB ($12.54)
    BB ($20.56)
    UTG ($8.25)

    Preflop: Hero is Button with 6, 5
    2 folds, CO bets $0.40, Hero calls $0.40, SB calls $0.35, 1 fold

    Flop: ($1.30) 3, 8, 4 (3 players)
    SB bets $0.85, CO calls $0.85, Hero calls $0.85

    Turn: ($3.85) 7 (3 players)
    SB bets $2.55, CO calls $2.55, Hero folds

    River: ($8.95) J (2 players)
    SB checks, CO checks

    Total pot: $8.95

    Co ten koles tutaj odwalił? Co to miało być, bo zupelnie nie łapie. Koleś SB pokazał 99 bez crosa. Koles CO to nawet nie wiem co miał. Raz tak, raz w drugą stronę. Zupelnie nie potrafie złapac balansu miedzy value betem, callem , foldem. stawki są nieprzewidywalne. Nie potrafie ocenić graczy i mam zupelny mętlik. Wydaje mi sie, że ktoś gra bez sensu, może blefuje a on zagrał bez sensu, ale jednak value betował. Jakies fancy slowplaye... gram nowa taktyke i zobaczymy. Mam tez kłopoty z foldowaniem. Grają check/call, check/call i bet... a mi sie zdaża opłacac chociaż wiem że powinienem grac fold, albo zupelnie inna linię
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 27-01-2012 o 19:00

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Turn: ($3.85) 7 (3 players)
    SB bets $2.55, CO calls $2.55, Hero folds
    Que? Można wiedzieć po co grasz rękę typu 65, skoro foldujesz nut strita? Pod fula z flopa tylko, czy jak?

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    W tym spocie AQ na K5s on ma 40% na flopie, zreszta przed tez [sam bylem zaskoczony, ze az tyle].

    Uwazam, ze na nl10 absolutne ABC wystarczy do uzyskania >>przyzwoitego<< winrate'u. Modyfikujac podstawowa strategie w zaleznosci od statystyk przeciwnika da nam winrate >>zadowalajacy<<. Przeciez na micro nie srubuje sie wyniku, tylko jak najszybciej sie stamtad spierdala ;]. Levelowanie fisha z nl10, ze floatuje dwa streety, zeby blef potbetowac na river nie ma imho sensu. Po co wywazac otwarte drzwi? Po co wdawac sie w high variance spoty z 15BI na limit?

    BTW: ile stolow grasz? Bo na mlttbl 15 to za malo, a jak grasz 4 to sie nudzisz i fancy playujesz.

    Moim zdaniem haslem przewodnim na micro powinno byc 'VOLUME'. W szczegolnosci na nl10 i w szczegolnosci dla graczy, ktorzy grali juz wyzej. Jak grasz 10-18 stolow, ze statami to nawet nie wiesz, ze Twoj top set wjebal z gutshotem. Twoje decyzje musza nastepowac szybko, ale sa proste. Grasz wiecej rak, dostajesz wiecej rakebacku - to tylko przybliza Cie do celu - czyli nl25. I jak na nl10 proporcja mult tabl do a-game to 9:1, na nl25 7:3, 6:4 i nl50 4:6 i dazyc do zwiekszania liczby stolikow bez straty na game quality.

    Po prawdzie najlepszym wyjsciem, jezeli nie mamy czasu i ochoty na tightowanie na nl10 to 800 - 1000 depozytu na na mlttbl nl25.

    z czarodziejskim pozdrowieniem.
    gandalfini

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Zupelnie nie potrafie złapac balansu miedzy value betem, callem , foldem. stawki są nieprzewidywalne. Nie potrafie ocenić graczy i mam zupelny mętlik. Wydaje mi sie, że ktoś gra bez sensu, może blefuje a on zagrał bez sensu, ale jednak value betował.
    Ale co tu oceniać? Potrzebujesz 22%, bije Cię flush i nic więcej, a Ty z miejsca foldujesz? Jeśli po ta sama akcja powtórzyłaby się na river, to można by się jeszcze zastanowić nad zrzuceniem, ale tutaj nikt nie pokazał dużej siły, jest przecież mnóstwo rąk typu XX w range'u obu graczy, fold jest kompletnie bez sensu.

  8. #18
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    OMG o czym Wy tu gadacie?!

    Z takimi tematami to na pudelek.pl!

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    doncury sa tez wyzej, get over it. chlop 59/0/1.0 po 80 rekach

    +1 do gandalfiniego, volume i do gory.

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    SB ($50)
    BB ($29.25)
    UTG ($50)
    Hero ($58.90)
    UTG+2 ($47.75)
    MP1 ($60.70)
    MP2 ($34.05)
    CO ($16)
    BTN ($83.60)

    Dealt to Hero

    fold, Hero raises to $1.75, fold, fold, MP2 calls $1.75, fold, fold, fold, BB calls $1.25

    FLOP ($5.50)

    BB checks, Hero bets $4, MP2 calls $4, BB folds

    TURN ($13.50)

    Hero bets $8, MP2 calls $8

    RIVER ($29.50)

    Hero checks, MP2 bets $4, Hero folds

    MP2 wins $28.10

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Co rozumiecie przez "volume"?