Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33
  1. #31
    Dołączył
    Feb 2011
    Przegląda
    Miasto Kotów
    Posty
    15
    Ja mam dane z 2005 roku. To co pamiętam z wykładów z kryminologii i ustawodawstwa ;p
    Też mogło się zmienić od tego czasu

  2. #32
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    [...]Ale ilu macie znajomych, którzy nie czytają gazet, nie oglądają wiadomości w tv, nie słuchają ich w radio, jednym słowem nie mają bladego pojęcia co się dzieje wokół nich...
    No popatrz a ja mam zupełnie odwrotnie, właśnie znajomi, którzy czytają gazety, oglądają TV i słuchają radia nie mają bladego pojęcia o tym co się wokół nich dzieje.
    Na każdy temat mają powierzchowną, wybiórczą i zmanipulowaną wiedzę dostarczoną na tacy przez te mainstreamowe media.

    I powiem, że ignorancja, ciemnota oraz zacofanie tych ludzi jest beznadziejne, gdyż wraz z medialnymi bredniami mają wpojone poczucie nieomylności oraz przynależności do intelektualnej elity po stronie której jest wiedza, prawda i postęp.

    Dyskusja jest niemożliwa bo gdy brak argumentów merytorycznych zaczyna zagrażać kompromitacją jako ludzie inteligentni dysponują całym arsenałem metod by do tego nie dopuścić (zmiana tematu, ataki ad persona, lekceważenie, urwanie dyskusji itp.)

    Zatem często takie instynktowne, ludzkie reakcje, gdy czujemy, że jest źle są prawdziwsze i lepsze niż te inspirowane medialną wiedzą.

    Oczywiście, najlepiej, gdyby każdy temat można przestudiować dogłębnie z różnych niezależnych źródeł, poznać wszystkie argumenty stron przeciwnych oraz na podstawie wnikliwej analizy wyrobić sobie własną opinię... ale takich szaleńców jest naprawdę niewielu... a i ci gotowi są swoją opinię skorygować w zależności od wysokości osobistych korzyści z tego płynących.