Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21
    Dołączył
    Feb 2011
    Przegląda
    Miasto Kotów
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    To jest dokładnie tak jak z ustawą zakazującą hazardu w Polsce, czyli "jak najszybciej złożyć projekt i zatwierdzić, żeby nikt nie zdążył zaprotestować i przedstawić kontrargumentów" - no i jak wiemy udało się. Tu jest to samo - pośpiech, brak rzetelnych informacji na ten temat i chęć jak najszybszego zatwierdzenia. Już samo to budzi podejrzenia.
    Z tym się zgadzam. Od 1,5 roku przez 8 godzin dziennie mam włączoną "Trójkę". I nie było ani słowa o ACTA.
    Dziwna maniera zapanowała w polityce. Totalna zlewka "głosu ludu" i wprowadzanie wszystkiego wedle włąsnego uznania. W większości niekompetentnie. Kapica i Boni, dwa Asy.... Pierwszy stawia Pokera i automaty w jednej linii a drugiego atakują "Hakersi". Ide o zakład, że jedyna wiedza tego gościa na temat hakingu to ta zdobyta na podstawie filmu "Hackers"...

    Ale nie ma co się martwić. Tak jak my nadal gramy, tak samo będzie można odblokować wszystkie strony jak i usunąć z rejestru własne IP.
    Login: Admin
    Hasło: Admin1

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Czytałem natomiast opinie prawników (co, choć oczywiście nie można im stuprocentowo wierzyć, jest poniekąd lepsze niż samodzielne przeczytanie umowy, jeśli się z prawem nie ma na co dzień do czynienia), którzy twierdzą, że ACTA jest po pierwsze mocno nieprecyzyjne, brakuje chociażby klarownych (a w niektórych miejscach wręcz jakichkolwiek) definicji niektórych sformułowań, co oczywiście daje pole do nadużyć i jeszcze większej urzędniczej samowolki (jakby nam tego jeszcze było za mało).
    I tu się zgadzamy w 100%, absolutnie tego nie neguję.

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Do tego zobowiązuje dostawców internetu do monitorowania działalności użytkowników, co zwiększy koszty tych pierwszych i naruszy prywatność tych drugich.
    A to już gorzej. Na końcu poprzedniej strony dałem link do tekstu dokumentu. Proszę mi wskazać zapis wskazujący na atak na prywatność internautów.


    I jeszcze jedno. W dzisiejszym świecie nasza prywatność może być naruszana w wielu sytuacjach. Służba celna ma prawo otworzyć naszą przesyłkę zagraniczną. Ochrona marketu ma prawo wezwać policję by ta nas przeszukała. Sama policja ma prawo nas przeszukać np. w czasie kontroli drogowej, na dyskotece, na meczu itp itd. Zaakceptowaliśmy to. Nikogo nie oburza fakt, że wchodząc na mecz czy koncert jest obmacany.

  3. #23
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Woland po której stronie barykady stoisz - tam gdzie my czy tam gdzie kiedyś stało Zomo ?

  4. #24
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Słuchajcie, ja naprawdę nie bronię tego dokumentu. Jedyne co mnie do szewskiej pasji doprowadza, to tabuny baranów idących za stadem bez krzty własnego myślenia. I nie mówię o forumowiczach, bo oni, przynajmniej w większości, są ludźmi inteligentnymi i tak jak Trias przed chwilą wspierają się np. opinią prawników. I to jest ok. Ale ilu macie znajomych, którzy nie czytają gazet, nie oglądają wiadomości w tv, nie słuchają ich w radio, jednym słowem nie mają bladego pojęcia co się dzieje wokół nich, a teraz nagle są wielkimi obrońcami praw obywatelskich...

  5. #25
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Aha, gdyby nawet ACTA było lśniące cudne i przejrzyste, i tak złapałbym wkurwa za sposób, w jaki zostało uchwalone.

  6. #26
    Dołączył
    Feb 2011
    Przegląda
    Miasto Kotów
    Posty
    15
    Masa z protestujących to ci, którzy ściągają z torrentów DC++, E-mule itp. Fani Chomików itp.
    Ja osobiści słucham radia online OpenFM albo RMFon. Oglądam filmy na Iplex.pl a gram głownie w gry online z darmowymi klientami i płatnym abonamentem.
    Swoją drogą może mi ktoś wytłumaczyć jak można skontrolować kogoś kto:
    1. Ma opłacony na 3 lata Kasperskiego z pełnym pakietem ochrony, chmurą, szyfrowaniem i pakietem anonimowości,
    2. Łączy się z poprzez pobranego klienta i w połączeniu szyfrowanym pobiera dane?

    Każdy kto to śledzi, (np operator) widzi tylko że mam aktywne połączenie z serverem na Kajmanach.

    Dopóki nie zmieni się prawo to policja i każdy inny ma prawo wejść do mojego domu tylko na podstawie nakazu prokuratora.

    Mamy prawo odmówić przeszukania na tej samej podstawie. (Co prawda nie wejdziemy do dyskoteki a policja może zatrzymać nas na 48 godzin i w tym czasie uzyskać nakaz prokuratora).

    Oczywiście rzeczywistość jest inna. I mogą nas zamknąć w psychiatryku, pomimo, że zgłaszasz się dobrowolnie na badanie i zgodnie z prawem masz prawo wyjść na własne życzenie.... (Sama to przeżyłam!). Nic mi nie było oczywiście ale nocka z wariatami chodzącymi za tobą i onanizującymi się (nie ma podziału na oddział męski i żeński) zostawia ślad na psychice)... Miałam tylko niegroźny atak po zażyciu przepisanej przez lekarza rodzinnego tabletki na uspokojenie i Nasenu... Przeszło samo po godzinie ale w szpitalu nawet nikt mnie nie zbadał lol.

  7. #27
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Aha, gdyby nawet ACTA było lśniące cudne i przejrzyste, i tak złapałbym wkurwa za sposób, w jaki zostało uchwalone.
    I znowu zgadzam się w pełni.

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez TalishaStar Zobacz posta
    Dopóki nie zmieni się prawo to policja i każdy inny ma prawo wejść do mojego domu tylko na podstawie nakazu prokuratora.
    Jeśli ktoś ma dokładniejsze dane, to niech mnie proszę poprawi, ale jakiś czas temu drążyłem ten temat i nie jest tak jak piszesz. Policja ma prawo wejść nam do mieszkania bez nakazu, ale musi go uzyskać później. Czyli decydując się na wejście osoba, która wydaje taki rozkaz ryzykuje, bo jeśli nakazu nie uzyska to będzie miała bardzo poważne problemy. Tym niemniej taka możliwość istnieje i w pełni zgodnie z prawem policja ma prawo wejść, nawet siłą, do naszego mieszkania bez żadnego nakazu (w momencie wejścia).

  9. #29
    Dołączył
    Feb 2011
    Przegląda
    Miasto Kotów
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Jeśli ktoś ma dokładniejsze dane, to niech mnie proszę poprawi, ale jakiś czas temu drążyłem ten temat i nie jest tak jak piszesz. Policja ma prawo wejść nam do mieszkania bez nakazu, ale musi go uzyskać później. Czyli decydując się na wejście osoba, która wydaje taki rozkaz ryzykuje, bo jeśli nakazu nie uzyska to będzie miała bardzo poważne problemy. Tym niemniej taka możliwość istnieje i w pełni zgodnie z prawem policja ma prawo wejść, nawet siłą, do naszego mieszkania bez żadnego nakazu (w momencie wejścia).
    Tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy jest w trakcie operacji policyjnej. Tzn, ścigają gościa, który wskakuje do naszego mieszkania i chowa się w szafie to oni mogą wejść na tej podstawie.

    Lub kiedy jest domniemanie popełniania (w tej chwili) przestępstwa (z zakersu kodeksu karnego nie cywilnego czy gospodarczego). Czyli np. Ktoś krzyczy z naszego mieszkania (ratunku mordują!)
    Ale jak policjant puka do twoich drzwi i pyta czy może wejść to mu mówisz "nie" i jak nie pokaże nakazu to nie ma prawa.

    Chociaż ja tam bym raczej nie próbowała robić im na złość...
    Ostatnio edytowane przez TalishaStar ; 27-01-2012 o 14:36

  10. #30
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    OK, nie kłócę się. Zdawało mi się, że czytałem inaczej, ale może źle czytałem a może coś się zmieniło.