Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Melipone
    ale flop to EASY PUSH -> str8 flush draw przy 1 overcard daje nam ponad 50% szans na
    hehe przy secie podobnie jak przy stricie nie masz nawet 40% na wygranie
    :wink:

  2. #12
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    poza tym gosc z setem ma redraw - nawet jesli trafisz strita lub kolor to mozesz przegrac bo jemu dojdzie ful

  3. #13
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    rzeczywiście jak koleś ma np. 99 to:

    Holdem Hi: 990 enumerated boards containing 7c 6c 9h
    cards win %win lose %lose tie %tie EV
    Kc 8c 381 38.48 591 59.70 18 1.82 0.394
    9s 9d 591 59.70 381 38.48 18 1.82 0.606

    przy takich Asach:

    Holdem Hi: 990 enumerated boards containing 7c 6c 9h
    cards win %win lose %lose tie %tie EV
    Kc 8c 539 54.44 433 43.74 18 1.82 0.554
    Ad Ah 433 43.74 539 54.44 18 1.82 0.446

    załóżmy ten set, mamy 38% equity w tym flopie, przy allinach to będzie 360$ czyli 136 dolców jest nasze, ryzykujemy 44$ przy najgorszym układzie u przeciwnika, przy asach już wygrywamy w 54%, jeśli koleś ma niższą parkę od Króla, np. QQ JJ TT 88 to:

    Holdem Hi: 990 enumerated boards containing 7c 6c 9h
    cards win %win lose %lose tie %tie EV
    Kc 8c 608 61.41 364 36.77 18 1.82 0.623
    Qd Qh 364 36.77 608 61.41 18 1.82 0.377

    mamy 61% na wygranie

    ergo, tylko przeciwko setowi jesteśmy do tyłu, przy reszcie rąk z 'range of hands' przeciwnika' pasując dajemy mu zysk, uważam że wygrywając z większością rąk z jakiegoś przedziału który gra przeciwnik należy tu zrobić push bo to jest +EV, pasując bo niby przeciwnik ma seta jednocześnie tracimy pieniądze jeśli ma karty typu QQ JJ TT AA i resztę innych (co nie jest wcale niemożliwe, koleś jest loose aggro i może chroni swoją parkę ostro betując na flopie);
    nigdy nie postawimy przeciwnika na konkretnie jeden układ, myślę że powinniśmy grać przeciwko 'range of hands' i jak nasza karta do tego się ma, w LGB Phil Gordon też zaleca push w tej sytuacji (oraz rogrywanie seta w ten sam sposób)

    ok. kończąc, ja daję push, jeśli przegram to nie uważam że robię złego zagrania, tracę buyina i mało mnie to obchodzi bo mam bankrol ale wiem że procenty są po mojej stronie (przeciwko pewnemu 'range', nie przeciwko setowi) zależy jeszcze jak ktoś gra... czy wy robicie push tylko z wysoką parką i setem?

    ps. karlos weź jeszcze wrzuć to rozdanie na 2+2, więcej opinii nie zaszkodzi zobaczymy jeszcze jak tam się ludzie do tego odniosą

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    EASY ALLIN

  5. #15
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Pytanie tylko czy warto ryzykowac stack w wysokosci prawie 200BB majac zainwestowane jedynie 3BB. Nawet jesli wejscie allin jest tu minimalnie +EV (choc pomyslmy jeszcze o tym ze przeciwnik moze spasowac swojego overpaira przy naszym allinie) to takie zagranie bardzo zwieksza variance i mysle ze bledem nie jest w tym przypadku ani spasowanie ani allin

  6. #16
    Dołączył
    Sep 2004
    Przegląda
    Near the Nutzz
    Posty
    1,083
    Cytat Zamieszczone przez zdzisio
    Pytanie tylko czy warto ryzykowac stack w wysokosci prawie 200BB majac zainwestowane jedynie 3BB. Nawet jesli wejscie allin jest tu minimalnie +EV (choc pomyslmy jeszcze o tym ze przeciwnik moze spasowac swojego overpaira przy naszym allinie) to takie zagranie bardzo zwieksza variance i mysle ze bledem nie jest w tym przypadku ani spasowanie ani allin
    bardzo dobra uwaga, hero jest tu zarobiony na prawie całego stacka i pas nie jest tu błedem, bo chroni nasz zarobek, co do takich zagrań, rzeczywiście variance wzrasta (choć należy się liczyć że w 6max i tak variance jest większy), tyle że uważam że takie zagrania należy umieć i stosować na niższych stawkach i być do nich przyzwyczajonym, bo na wyższych ludzie grają agresywnie z kartami dalekimi od 'nuts', wyobraźmy sobie że hero grał na 5/10 i ma takie dylematy dopiero 'teraz', to typowa sytuacja 'deep stacks' w odróżnieniu od 100bb (bo obaj bohaterowie są już zarobieni)... myślę że wchodzi tu tylko opcja fold i allin, raise do 100$ raczej odpada, bo jak przeciwnik zajedzie allin to będziemy grali 'guesing game' w tym rozdaniu, a folding equity zniknie... ogólnie zagranie zależy od tego kto jak lubi grać, mamy albo small edge, albo jesteśmy do tyłu

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wawa
    Posty
    349
    A nie myślicie , że gość mógł mieć :

    I co wtedy?

    Carlos

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Przegląda
    Gdynia
    Posty
    2,100
    I wtedy on ma pecha bo ty trafisz pokerka :lol:

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    ciekawe jak wygladala by akcja po twoim mega durnym callu
    zalozmy ze turn to 5 karo dajaca ci strita
    ale by byla jazda koles pewnie by zdurnial i nie wiedzial o co chodzi
    gralbys w ty momencie slow? a moze sam atak za pule?albo all?

  10. #20
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Moim zdaniem mam lepszą karte (pomimo wszystko zakładam że mam ponad 50% na wygraną). Raczej nie patrze ile mogę przegrać, a ile wygrać.
    Prawdopobnie dałbym call na flopie i all-in na turn (bez względu karte na turn). Dlaczego??
    Jak pisałem wyżej, zakładam że % są po mojej stronie, więc staram się wyjąć z puli jak najwięcej. Na all-in mógłbym spasować...wole żeby jeszcze coś dorzucił na turn (a potem to już się może nawet złożyć).

    Np. na AA wali za 30$ i...easy call. Coś mu nie pasuje, ale może dobieram do kolory, jeszcze raz 30$. Boom all-in no i jeżeli ma tą overpare to raczej spasuje :P

    pozdro