Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: AK vs cold 4bet

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    SB ($50)
    BB ($50)
    UTG ($53.25)
    UTG+1 ($50)
    UTG+2 ($32.25)
    Hero ($52.30)
    CO ($60.25)
    BTN ($50.50)

    Dealt to Hero

    UTG raises to $1.50, fold, UTG+2 calls $1.50, Hero raises to $6.25, fold, BTN raises to $13, fold, fold, fold, fold, fold

    BTN wins $16.25

    BTN 22/18 wymiatacz LAG, 3b 5,8%, 4b 11% (18)

    fold >=< push ??

    swoja droga ostatnio coraz czesciej na nl25 i nl50 spotykam takie zagrania i wydaja mi sie mega EV+, koles ryzykuje 13 do 10, a mnie stawia przed decyzja o stack...

    kumpel jeszcze proponowal call tego i granie po flopie, ale jakos mi sie to nie widzi, any thoughts ?

    EDIT : aha, utg 12/9, EP open 7%, 100% fold to 3bet z EP
    utg+2 fish setminujacy w 3b pulach 27/17

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    22
    no jego zgrania sa oplacalne, bo fish regi rozkminiaja jak sfoldowac ak pre.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Aha, czyli AK pre flop = never fold?
    Opłacalne to może i jest, ale nie powiedziałby, że jakoś mega EV+. Przede wszystkim sytuacja musi być dobra do tego - przeciwnik 3betujący light (no i rzecz jasna 3betujący kogoś, kto luźno otwiera), ale rozsądny, trzeba też mieć dobry image, bo jak cold 4betujesz w co drugim rozdaniu, to już ci raczej nie za bardzo będą wierzyć. W sumie to może i nawet lepsze niż zwykły 4bet blef, bo nie inwestujemy strasznie dużo więcej, a o wiele lepiej reprezentujemy monstera. Problemem jest tylko to, że mamy potencjalnie przeciwko sobie dwóch pretendentów do wygrania puli, zamiast jednego.
    Natomiast co do sytuacji, w której się znalazł hero - przeciwko AK i QQ+ (bo raczej nie bardzo jest możliwość, żeby 4betował for value dużo luźniej, można dorzucić do tego range'u JJ, ale to niewiele zmienia) masz 38%, a ja wręcz podejrzewam, że z AK czy QQ nie dla każdego w jego sytuacji to będzie automatyczny 4bet. Potrzebujesz natomiast 42%, żeby wyjść na zero. Dlatego nie zgodzę się z dogłębną i wnikliwą analizą siclady i stwierdzę, że bez readów bym to zrzucił.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Squeeze zawsze jest lepszy niż "zwykły" 3bet/4bet bo więcej dead money

    W tym rozdaniu imho kluczowe jak BU widzi hero, bo jeśli to ogarniacz to na pewno się liczy z tym, że Ty niekoniecznie będziesz tu szeroko 3betował biorąc pod uwagę, że to otwarcie z UTG, nawet jeśli fisz dostarcza tutaj dead money. Call i gra post flop OOP z takim SPR to palenie pieniędzy.

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    mnie sie widzi, ze on ma albo KK+ albo trash totalny, z tego co na kolanie licze to chyba przy 50-50 rozkladzie push staje sie oplacalny