Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Witam serdecznie.
    Pozwolę sobie założyć topic w dziale dla początkujących, gdyż jak sam tytuł wskazuje - chodzi o zasady rozgrywki.
    Znalazłem na internecie wiele opisów tej gry, ale niektóre się wykluczają - a tak naprawdę interesują mnie zasady obowiązujące w sieci entraction, gdzie w tę odmianę można pograć.

    Wypiszę może kilka przykładów i proszę o uzasadnienie, która ręka wygrywa:
    Ah Ks 2s 3d 8d vs As Kh 2d 3s 8h - czy As bierze, ze względu na starszeństwo koloru ?

    3s 4s 5s 6s Th vs 3d 4d 5d 6d Ad - czy 4 card straight bierze 6s ze względu na starszeństwo koloru czy też Ad jako kicker

    3s 4s 5s 6s Ah vs 3d 4d 5d 6d Ad - czy 4 card straight bierze 6s ze względu na starszeństwo koloru czy porównujemy kickery i Ah bierze ze względu na starszeństwo koloru

    4 card flush vs 4 card flush - bierze wyższy kolor jeśli chodzi o starszeństwo czy wyższy kicker ? Co w sytuacji:

    2s 3s 7s 6s X vs 2d 3d 7d 6d X


    Jak widać te wszystkie pytania doża do wyjaśnienia w jakiej kolejności przy porównywaniu układów wykorzystuje się wysoką kartę oraz starszeństwo koloru.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    To Ty jeszcze grasz w karty? Myślałem, że po opracowaniu swojej genialnej strategii "gram all-in w każdej ręce" dałeś sobie spokój

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Cały czas gram Już tyle lat mija
    Chwyciłem bakcyla na soko - lubię wyzwania - do tej gry nie ma "teorii matematycznej" i ma ciekawą strukturę - ale zanim zrobię krok do przodu chciałbym być pewny co do zasad. Biorąc pod uwagę różnicę pomiędzy tym co mogę znaleźć na stronach www a tego co spotkałem w rzeczywistości i mnie kosztowało ponad 170E szukam speca od zasad gry - a jak nie tutaj to gdzie ?:>
    Ostatnio edytowane przez Rion ; 10-01-2012 o 09:44

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Qrcze nie mam tutaj żadnego fachmana ?

  5. #5
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    17
    Załóż wątek na 2+2, myślę, że jeśli gdzieś masz to znaleźć, to właśnie tam.
    Pzdr