Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tasowanie kart.

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    27
    Witam, mam problem związany z tasowaniem kart. Mianowicie, nie wiem jak tasować karty tak żeby nikt łącznie ze mną nie widział karty leżącej pod spodem ( wg. mnie jest to dość istotne, ponieważ każdy z zawodników może wykorzystać to, że wiedzą jakiej karty na pewno nie będzie w danym rozdaniu )
    Próbowałem już popatrzeć jak tasują profesjonalni krupierzy, niestety za dużo nie zobaczyłem
    Proszę o pomoc, najchętniej opis lub filmik instruktażowy.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162

  3. #3
    Toś wkleił bardzo profesjonalne tasowanie...

  4. #4
    1) jesli tasujesz tak jak każdy uczył sie od dziecka ("przerzucając/ ściągajac lewą ręką po kilka kart z wierzchu pod spód") to proponuje spróbować trzymać talię pod różnymi kątami np. jeszcze bardziej pod mniejszym kątem talia w stosunku do stołu jak na zdjeciu nr1 i/lub porozsadzać przeciwników dalej od siebie lub grać przy większym stole.





    2) najlepiej nauczyć sie tasować metodą "rifle shuffle". łatwiejsza wersja od pokazanej na filmiku to podzielenie leżących na stole kart na dwie kupki i zrobienie "riffle shuffle".



    zobacz też inne metody tasowania tego gościa - proste do nauczenia a efektowne i skuteczne
    Ostatnio edytowane przez napalm77 ; 15-12-2012 o 22:40

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez napalm77 Zobacz posta
    2) najlepiej nauczyć sie tasować metodą "rifle shuffle". łatwiejsza wersja od pokazanej na filmiku to podzielenie leżących na stole kart na dwie kupki i zrobienie "riffle shuffle".
    Ja się tej metody nauczyłem od gościa z Twojego avatara Problem w tym, że tutaj też da się podejrzeć karty i to, na domiar złego, te leżące prawie na samym wierzchu

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Łomża/Olsztyn
    Posty
    80
    Aby gracze nie widzieli karty leżącej pod spodem polecam Cut Cards (tzw. przekładka). Cut Card ułatwia rozdającemu przełożenie kart; w trakcie tasowania kładzie się go na spód talii, dzięki czemu gracze nie widzą ostatniej karty.
    Bez problemu znajdziesz ten produkt w necie

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2011
    Przegląda
    Malta
    Posty
    232
    Przekładka się przydaje dopiero podczas rozdawania, a w pytaniu chodzi o ten moment zanim jej użyjesz.

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Hm, czy to w ogóle jest realny problem?? Nie gram aż tak dużo na żywo, ale trochę tak i nigdy się z nim nie spotkałem. Tasujcie karty w dowolny sposób, choćby pokazując wszystkie wszystkim w czasie tasowania, a na koniec, już tak, żeby nikt nie podejrzał, przełóżcie ze dwa razy i chwilę potasujcie w taki najprostszy sposób - przekładając co kilka kart trzymając całą talię w dłoni.

    Podobnie nie widzę problemu przy rozdawaniu. Talię trzyma się nisko nad stołem, karty suwa po stole lub rzuca tuż nad nim. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, by ktokolwiek był w stanie podejrzeć karty w takim scenariuszu.