Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    26
    Nie chodzi mi tutaj o jakieś konkretne rozdanie ale ogólnie o dwa króle na ręku. Może nie jest to jakaś wielka baza rąk ale na tych limitach rozegrałem ostatnio ok 75.000 rąk i ku mojemu zaskoczeniu KK jest ręką, która przynosi straty. Co ciekawe straty z par przynoszą mi tylko króle i ósemki. O ile od pary bałwanków kokosów nie oczekuję to taki a nie inny wynik króli mnie trochę martwi.
    Tak przedstawia się wykres po tych 75.000 rękach:



    Uploaded with ImageShack.us

    Pokrótce może napiszę jak rozgrywam te króle. Generalnie stackuję się z każdym preflop kto wyrazi taką chęć oraz stackuję się na suchych flopach (poprzez suchy flop rozumiem flop z max dwoma kartami w jednym kolorze, bez jakichś oczywistych układów stritowych i bez asa... w przypadku asa zawsze robię cbet i składam się do przebicia ew. robię re-raise ale to już tylko na niektórych przeciwników), o flopach z królem z oczywistych względów nie wspominam. Dosyć często nadziewam się na asy preflop i wtedy niestety cały buy-in jest przegrany i ciężko to odrobić później licząc, że jakaś słabsza ręka się nam wypłaci z całego buy-ina. Być może w tym tkwi problem?
    Mniej więcej tak samo rozgrywam QQ i AA. Na AA mam zarobione ponad 200$, na QQ prawie 100$. Jak na te stawki to jest odpowiednio 20 i 10 buy-inów wygranych tylko przez te dwie ręce.
    Stąd moje pytanie:
    Czy 75.000 rozdań to nie jest za mała próbka? Jeżeli jest to natomiast odpowiednia próbka to gdzie tkwi błąd w moim rozgrywaniu tych króli?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    - zmien na wyswietlanie w blindach, a nie $ -> przy tak malej probce moze sie zdarzyc, ze przegrales stacka na nl10, a wygrales na nl5 i wynik bedzie skrzywiony
    - zobacz czy masz AI pre EV na plus
    - pokmin czy dajesz swoja gra szanse na to, ze ktos zestakuje sie z toba light -> np jak masz 4b range kolo 1% to myslacy reg nie wrzuci ci stacka bez AA / jak grasz BTN vs blindy i BvB, itp
    - zobacz jakie masz EV stackujac sie na flopie majac tylko overpare - czasem trzeba zrzucac

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Jak masz HM to sobie poprzeglądaj akcje pre flop. Ja miałem ten sam(a może nadal mam ) kłopot i też z KK. Sprawdziłem sobie akcje pre flop vs big stacki. Wychodzi mi że 16 razy grałem all-in pre flop. Z tych 16 razy 9 to KK. Z tych 9, 7 razy to KKvsAA i z tego raz wygrałem. W druga strone grałem 3 razy mając AAvsKK, choć miałem też akcje że koleś grał wolno KK i grał 4 razy call(???). Generalnie KK też gram zawsze all-in, ale już z AK to mam dylemat.

    Sprawdziłem sobie też stara baze gdzie mam 80k rozdań. 35 razy all-in pre flop. 13 razy KK i 6 razy przeciw AA i raz wygrałem. W druga stronę miałem 3 razy akcje pre flop przeciw KK, jak sam miałem AA i raz przegrałem

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    i napisz jak rozgrywasz na roznych turnach, np w sytuacji w ktorej masz overpare przeciwnik callowal flp cbeta, na turnie dostajesz raise, oprocz tego czy i jak czesto wogole cbetujesz rozne turny. no i jeszcze co robisz na riverze. dodatkowo usunalbym z wykresu sytuacje kiedy jestes allin preflop.

    dodatkowo, na wykresie bez allinow preflop (koniecznie w bb) dorzuc allin ev. No i na koniec - 75k to nie jest duza probka. W ramach 75k rak spokojnie moga sie zdarzyc wariactwa, nawet jesli grasz poprawnie
    Ostatnio edytowane przez fixdgchd ; 21-12-2011 o 10:26

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    A może wrzuć kilka takich przegranych "niestandardowych" rozdań (bez tych typu KK na AA)
    ps. nie wiem jak to wygląda w cashach na tych limitach, bo gram tylko mtt, ale jakoś zawsze wolę z KK stakować się na drawowatym flopie, gdzie w zakres przeciwnika poza tym co na suchym flopie, dochodzą jeszcze drawy, no ale to tak ogólnie, bo i tak wszystko zależy od sytuacji.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Dokładnie, wklej konkretne rozdania, a nie opisuj jak grasz daną rękę. W pewnych sytuacjach, na pewnych przeciwników dane zagranie może byc dobre, a w innych fatalne. Nie da się wróżyć z fusów.