Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zakresy

  1. #1
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Robię sobie taką małą analizę jak różne ręce grają vs różne range przy założeniu pre flop AI.
    W tym celu staram się określić, jakie ręce "standardowi" gracze mają w kolejnych zakresach swojego pushowania / callowania.
    Zakresy podawane przez Pokerstove wydają mi się odrobinę niezgodne z tym co obserwuję - na przykład w top 25% pokerstove ma T8s czy K9o, a nie ma 55 - a moje doświadczenie wskazuje, że znacznie częściej pushuje się jednak pary nawet niskie, niż T8s.

    Spróbowałem zdefiniować "swoje" zakresy na potrzeby tej analizy w 10 przedziałach następująco:

    3,0% - JJ+, AKs, AKo
    4,2% - 99+, AQs+, AKo
    6,2% - 88+, AJs+, KQs, AQo+
    9,2% - 66+, ATs+, KQs, AJo+, KQo
    13,6% - 55+, A8s+, KJs+, QJs, ATo+, KJo+, QJo
    18,6% - 44+, A8s+, KTs+, QTs+, JTs, A9o+, KTo+, QTo+, JTo
    27,9% - 44+, A2s+, K7s+, Q7s+, J8s+, T8s+, 98s, 87s, A7o+, K9o+, Q9o+, JTo
    40% - 33+, A2s+, K2s+, Q4s+, J7s+, T7s+, 97s+, 87s, A2o+, K7o+, Q8o+, J8o+
    60% - 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J2s+, T3s+, 95s+, 85s+, 75s+, 64s+, 54s, A2o+, K3o+, Q5o+, J7o+, T7o+, 97o+, 87o
    100% - any two

    Uważam że im szerszy zakres, tym mniejsza potrzebna precyzja, stąd i skoki pomiędzy poszczególnymi zakresami.

    Proszę o uwagi / komentarze / pytania.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    PokerStove ma swoją wersję ustawiania tych zakresów, już nie pamiętam, ale w HM (a może to PT) można wybrać sposób definiowania rangów, z tego co pamiętam, nie dużo, ale jednak się różnił.

    Q12. How does the PokerStove slider rank preflop hands?

    The slider interface for setting the top N% of hands orders the hands according to their preflop all-in equity versus three random hands. This rather arbitrary selection was picked because it balances the value of high cards with the value of drawing cards. It is not an absolute ordering, and depending on the specific situation you may want to edit that range of hands when doing equity calculations.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    swoja droga - czy grajac turnieje zdarzy sie komukolwiek zebrac taka probke rozdan zebys mogl odroznic np 9 od 13 % ?

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    282
    Pewnie nie. Ale też ja nie dążę do tego, żeby w punkt trafiać - robię wykresy, które pokazują dobrze pewne zależności, ale oczywiście nie jest moim celem trafianie z dokładnością do pojedynczego punktu procentowego.