Strona 4 z 33 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 321
  1. #31
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Eh, to jest -ev w chuj dla mego umyslu, pisze o wdawaniu sie w takie dyskusje.

    Na tym i na wielu innych forach, miliony razy byl walkowany temat rigged softu i najlepsza kontra na takie zarzuty sa rowne wykresy wielu, wielu graczy.

    Jezeli juz chcesz polemizowac na ten temat musisz przedstawic chociazby przeslanki, a najlepiej dowody. W swietle domniemania niewinnosci to Ty jestes zobowiazany przedstawic material obciazajacy. I jezeli soft jest rzeczywiscie rigged to nie powinno to stanowic problemu - przy kompleksowowsci baz danych, z ktorych dzisiaj korzystamy grajac.

    Pokaz wykres z 500 000 rozdan i odchylenia od 'normalnosci', ktore moga sugerowac podkrecanie softu. Warto zauwazyc, ze najlepsza probka jest nieskonczonosc i tylko przy takiej utopijnej probce mozesz w 100% udowodnic swoje racje. Ale daj cokolwiek - jakies rzeczowe info, liczbe rak, w ktorych zostales wydymany - nie 5,10 czy 15 [zaraz sie zacznie!!! ]


    Wiec jezeli czujesz sie dymany przez konkretny room - przenies sie na inny - nie stanowi to przeciez problemu. No chyba, ze to Ty podkrecasz soft np grajac za czesto oop i przeprowadzasz sie na jedno rozdanie do value town z KT vs AK [ZNOWU PODKRECILI SOFT I ROZDALI KT vs AK]

  2. #32
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Wystarczy, że jest spierdolony algorytm losowości i nic tutaj nie udowodnisz.

  3. #33
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    No jak to nie? Zaburzony algorytm losowosci powoduje nierowny rozklad, przy odpowiedniej probce mozna sie pokusic o sprawdzenie tego rozkladu, i porownac nasze odchylenie do stand.

    Wydaje mi sie, ze istnieje stosunkowo prosty algorytm, ktorym organizacje sie tym zajmujace sprawdzaja RNG roomow [ps - http://www.pokerstars.pl/poker/rng/], a moze nawet kod zrodlowy? Jakiekolwiek proba manipulacji jest natychmiast widoczna - matematyka jest nieublagalna.

    Chodzi mi o to, ze wypowiedzi typu, ps jest rigged bo big stacki sa faworyzowane, musza byc poparte wyliczeniami, dowodami. Majac do dyspozycji miliony rak ktore sa na necie, moznaby bylo je przeanalizowac, pod katem oszustwa za pomoca napisanego wczesniej algorytmu. Wiaze sie to z poswieceniem sporej ilosci czasu i kosztami.

    Niemniej jednak jestem zdania, ze jezeli dany room podjalby sie manipulacji [co moim skromnym zdaniem jest -ev w longrunie, gdyz wzrost zysku, na skutek tego ruchu, nie rekompensuje ewentualnych konsekwencji przylapania; a prawdopodobienstwo wykrycia jest wysokie, po prostu wyliczalne, czarno na bialym] i bylaby ona zauwazalna [co dotyczy wiekszosci narzekaczy], ktos lub cos [instytucja] pokusilaby sie o sprawdzenie. Niemal wszystkie roomy maja certyfikaty potwierdzajace prawidlowosc softu. Musialoby byc milion roomow, zeby byla szansa, ze chociaz jeded sie tego podjal i zeby to funkcjonowalo.

  4. #34
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    No więc właśnie, kompleksowe badanie prawidłowości wymagałoby ogromnej ilości czasu i kosztów i to jest problem.

    Ja jako gracz chciałbym wiedzieć jakiego typu algorytmu używa dany room.
    Nie jestem ekspertem od matematyki, ale chciałbym przynajmniej wiedzieć czy są jakieś czynniki "zewnętrzne" lub mające charakter "real time", które wpływają na to jakie karty pojawią się na boardzie (na ich losowość, nie na to kto wygra), czyli np. czy ma znaczenie to czy sfolduję czy nie, podbiję czy może zrobię tylko call albo ewentualnie mój timing. Krótko mówiąc - czy rodzaj zagrania, wysokości betów/raisów, ewentualnie też timing w jakiś sposób wpływają na tą losowość boardu.
    Jeżeli tak jest, to możliwe byłoby złudzenie, że soft działa niepoprawie. Każdy ma swoją własną jazdę w głowie i nawet jeżeli mamy wyuczone strategie to nikt nas nie nauczy jaka ma być wysokość betu/raisu z dokładnością 100 %, więc sami sobie ją wymyślamy i precyzujemy na bieżąco.

    Uważam, że każdy room powinien takie rzeczy gdzieś podawać i to w najbardziej przystępny laikowi sposób, bo wiadomo, że od strony matematycznej są to rzeczy zbyt skomplikowane dla większości graczy.

    No i oczywiście według mnie dobry soft powinien mieć już gotowy wylosowany cały pięciokartowy board jeszcze przed pokazaniem flopa (lub w momencie pokazania go), zanim będzie miało miejsce pierwsze zagranie na flopie - czyli dokładnie tak jak jest w grze live. Przecież soft mógłby sobie tą informację gdzieś tam trzymać bez wcześniejszej możliwości wglądu w nią.
    Ostatnio edytowane przez martino ; 17-12-2011 o 19:22

  5. #35
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    18
    Oczywiście że ten algorytm jest zjebany, pejsy z ps mogą mówić co chcą. Kolejna sprawa 11/11 z teamu pro jest powyżej ev przeciwko mnie. Przypadek? Może i tak. Na innych roomach a grałem na kilku nie było takich chorych akcji jak na psie, chyba rekord to 20k rozdań dsu na ftp (inne roomy 4-10k), ftp kilka razy po kilka k, na psie ds potrafi trwać 50k rozdań albo i 100k rozdań

  6. #36
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Tydzień temu miałem śmieszne rozdanie na PS, grałem PLO 6 handed i zostałem przy stole tylko z jednym kolesiem i graliśmy sobie HU. Mieliśmy ładne stacki, ale obydwoje niezbyt skorzy byliśmy do gry ze sobą więc po 5 minutach skończyło się allinami pre flop. Koleżka miał jakieś słabe K K x x , a ja miałem J J 5 5 double suited. Na flopie trafiłem seta 5, a na turn i river spadły oczywiście K i K. Ja rozumiem, że mógł tam być jeden król, ale kurwa nie dwa, no bez jaj. I na dodatek oczywiście kolega sympatyczny był big stackiem .
    Ostatnio edytowane przez martino ; 18-12-2011 o 04:56

  7. #37
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Gra PokerStars #72356866105: Turniej nr 485743264, $8.00+$0.16 USD Hold'em No Limit - II runda pojedynku, Poziom II (50/100) - 18/12/2011 11:39:53 CET [18/12/2011 5:39:53 ET]
    Stół '485743264 1' 6-max Miejsce nr 2 to rozdający
    Miejsce 1: PaSiEkPL (1820 żetonów)
    Miejsce 2: Raagash (1180 żetonów)
    PaSiEkPL: wpłaca ante 20
    Raagash: wpłaca ante 20
    Raagash: wpłaca małą ciemną 50
    PaSiEkPL: wpłaca dużą ciemną 100
    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz PaSiEkPL otrzymał [As Ah]
    Raagash: przebija 1060 do 1160 i wchodzi all-in
    PaSiEkPL: sprawdza 1060
    *** FLOP *** [7h 6c 3c]
    *** TURN *** [7h 6c 3c] [3h]
    *** RIVER *** [7h 6c 3c 3h] [7s]
    *** POKAZANIE KART ***
    PaSiEkPL: pokazuje [As Ah] (dwie pary, Asy oraz Siódemki)
    Raagash: pokazuje [7c Ad] (fula, Siódemki na Trójki)
    Raagash wygrał 2360 z puli
    *** PODSUMOWANIE ***
    Łączna pula 2360 | Prowizja 0
    Stół [7h 6c 3c 3h 7s]
    Miejsce 1: PaSiEkPL (duża ciemna) pokazał [As Ah] i przegrał z dwie pary, Asy oraz Siódemki
    Miejsce 2: Raagash (rozdający) (mała ciemna) pokazał [7c Ad] i wygrał (2360) z fula, Siódemki na Trójki
    za wygranie tego bylo wejscie do SM a tak marne 16$ wzialem, dzieki PS

  8. #38
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    Tydzień temu miałem śmieszne rozdanie na PS, grałem PLO 6 handed i zostałem przy stole tylko z jednym kolesiem i graliśmy sobie HU. Mieliśmy ładne stacki, ale obydwoje niezbyt skorzy byliśmy do gry ze sobą więc po 5 minutach skończyło się allinami pre flop. Koleżka miał jakieś słabe K K x x , a ja miałem J J 5 5 double suited. Na flopie trafiłem seta 5, a na turn i river spadły oczywiście K i K. Ja rozumiem, że mógł tam być jeden król, ale kurwa nie dwa, no bez jaj. I na dodatek oczywiście kolega sympatyczny był big stackiem .
    Faktycznie, ten drugi król zrobił ogromną różnicę

  9. #39
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    728
    Przed chwilą widziałem rozdanie na wyższych stawkach w HU, all in pre flop AQ vs AK.
    Flop: Q X X, turn: 10, river: J
    AK wygrywa z AQ i nic w tym dziwnego, ale dlaczego akurat w najbardziej nieprzyjemny sposób dla gracza z AQ ?
    Po raz kolejny widać nienaturalną spektakularność rozdania gdzie turn i river przegina, ten HU oglądałem tylko parę minut i trafiłem na coś takiego. Lipa.

  10. #40
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez martino Zobacz posta
    ale dlaczego akurat w najbardziej nieprzyjemny sposób dla gracza z AQ ?
    Na pewno mają interes w torturowaniu graczy, nie ma innego wytłumaczenia