Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23
    Witam. Chcę sobie założyć internet w cyfrowym polsacie i jestem ciekaw jaki pakiet byłby dla mnie najlepszy. Dostępne są następujące pakiety: 3Gb,5Gb,10Gb i 25Gb...
    Internet jest u mnie używany prawie przez cały dzień.To co Robię to używam radia internetowego,przeglądam YT,odwiedzam różne strony,obstawiam u buka i oglądam mecze przez internet i oprócz tego gram w pokera(jakieś 7h dziennie).
    Filmów żadnych nie ściągam,czasami ściągnę jakieś piosenki na kompa i to wszystko.
    Jak myślicie,który pakiet wystarczy mi na spokojne korzystanie z niego bez obaw że zostanie przekroczony??
    Proszę o pomoc

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Sprawdź sobie jaki transfer wyrabiasz miesięcznie i na tej podstawie zdecyduj.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    215
    Ściągnij sobie darmowy program, poużywaj go przez jakiś czas i sam zobaczysz, który pakiet najlepiej Ci pasuje - NetMeter 1.1.3 (stable) - Download - Instalki.pl

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2008
    Przegląda
    Kraków!!! a jak
    Posty
    371
    przeciez ten net w polsacie to porazka i ostatnia opcja jaka powinien brac pod uwage ktos kto duzo korzysta z internetu

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    7
    Trochę odgrzewam kotleta, ale postanowiłem coś napisać bo sam mam internet z Polsatu i może się komuś przyda. Mam pakiet 10gb na dzień i 50 na noc. Noc w Polsacie jest liczona od północy do 8 rano. 10Gb dzielę na dwa kompy z internetu korzystam sporo i starcza. Wcześniej miałem 5gb na dzień i też starczało. Trzeba tylko wiedzieć że nie tylko ściąganie filmów zjada transfer. YT radio i mecze przez internet zużywają transfer tak samo jak pliki ściągane z rapida itp. za to sam poker zużywa bardzo mało transferu. Jeden teledysk z YT zajmuje średnio 20-40 mb w zależności od jakości i długości.
    A co do jakości internetu to muszę powiedzieć że jak masz do wyboru internet po kablu tylko z monopolu ;p albo bezprzewodowy z polsatu to wybrał bym to drugie. Nie wiem co masz do wyboru (albo miałeś) ale ja mieszkam dosyć daleko od nadajnika (jakieś 20km), po drodze są lasy i internet wyciąga 6mega średnio. Pingi też nie są złe chociaż wiadomo że bezprzewodowo nie zawsze jest stabilnie.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Chrzanów
    Posty
    262
    Internet mobilny - tylko w ostateczności - każda alternatywa jest lepsza.
    No chyba, że podoba Cie się sytuacja:
    1) nagle przestaje działać internet
    2) dzwonisz zgłosić usterkę
    3) uzyskujesz informację, żeby spróbować jak działa na zewnątrz albo w innej lokalizacji bo z tym nie da się nic zrobić i w zasadzie to wszystko jest oK