Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Witam.

    Gram sobie tak rekreacyjnie S&G 18 Turbo. Chciałem zapytać, czy jest możliwość aby faktyczne ROI było mniejsze od EV ROI w wyniku złej gry? Czy po prostu prawdopodobieństwo robi swoje i nie ma się tu czym przejmować?


  2. #2
    w sng w pewnym momencie tylko szczescie odgrywa role!osiagniesz max roi i chociaz w kazdym rozdaniu jestes z przodu to i tak nie przeskoczysz wariancji.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    133
    wydaje mi się, że sng nie patrzy się w ogóle na czerwoną linię, ale mogę się mylić

  4. #4
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    167
    235 turniejów to żadna próba.. w szczególności może się okazać, że wygrywasz narazie tylko dlatego, że Twoje AA trafia na KK a nie na odwrót.. (najlepiej sprawdzać ile się rozegrało rąk, 500 000 jest miarodajne by oceniać roi)

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Cytat Zamieszczone przez piszczek Zobacz posta
    wydaje mi się, że sng nie patrzy się w ogóle na czerwoną linię, ale mogę się mylić
    Wręcz przeciwnie... czerwona linia pokazuje EV w sytuacjach all-in, kiedy do wyłożenia zostały jeszcze karty, co akurat w sng stanowi grubo ponad połowę rozdań. Inna sprawa, że jakość obliczeń HEM'a jest wątpliwa, ale ogólnie daje to jako takie pojęcie.

    A co do wariancji, to np. u mnie roi z ev roi tylko z ostatnich 1,5k gier rozjeżdża mi się o prawie 7%...
    Ostatnio edytowane przez wooysiah ; 08-10-2011 o 16:01

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Z tego co sprawdzałem to głównym problemem HM są sytuacje gdy występują sidepoty, konkretne głupoty tam pokazuje.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Nie tylko - kolejny babol to np. AK vs AK, które pokazuje mega -ev, a czasem pojawiają się też błędy z przysłowiowej d..., kiedy, podejrzewam że wskutek jakiegoś buga pokazuje w normalnym rozdaniu jakąś kosmiczną głupotę (kiedyś pokazało mi np. że moje AKs miało 25% equity vs 33).

  8. #8
    Oczywiście, że takie sytuacje mogą się zdarzyć. HM nie oblicza tylko prawdopodobieństwa wygrania żetonów, ale ile te żetony będą warte po all-inie (model ICM). Przecież czasami stackowanie się z KK jest EV-.
    Tak na marginesie, to na początku przygody z sitami myślałem, że osiągnięcie wyników lepszych niż linia EV jest "niemożliwe" - byłem 80 buy-inów poniżej czerwonej po 1,4k gier. Do dzisiaj Pani Statystyka oddała wszystko z nawiązką więc teraz już tylko czekam na ten nieuchronny downswing.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Cytat Zamieszczone przez rejent Zobacz posta
    Przecież czasami stackowanie się z KK jest EV-.
    oczywiście, tylko nie o tym mówię - nie siedzę teraz przy kompie na którym mam bazę, więc tylko tak z głowy - std. sytuacja w stylu koleś raisuje na blindach 25/50, ja robię pusha z AKs, gość sprawdza z AKs (dalej jest 10 graczy i oboje mamy te 1500). Splitujemy i HEM twierdzi, że EV difference jest na poziomie pół buy-ina, podczas gdy w rzeczywistości jest na poziomie 10 razy mniejszym. Tak z głowy piszę, jak znajdę czas to sprawdzę...

  10. #10
    nie wiem czemu nikt tego nie napisal, wykres EV nie dziala w turniejach wielostolowych (w tym 18man), ale to chyba latwo sie powinno domyslec, nie zastanowilo Cie ze jak skeszujesz to ev=winnings, a jak odpadniesz to ev jest zwykle dodatnie ? czyli jak masz 2 turnieje w obydwu flipujesz na bubble np 88 vs AKs, jeden wygrasz, drugi przegrasz, wg ev bedziesz strasznie poszkodowany przez los, a prawda bedzie taka ze jest tak jak byc powinno.