Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    354
    Witam.
    Zapraszam na kolejny już 10 sezon bielskiej ligi pokera.Zaczynamy już we wtorek.
    W obecnym sezonie nastąpi kilka zmian.
    Jeżeli macie jakieś pomysły co chcielibyście zmienić lub zmodyfikować piszcie na forum.

  2. #2
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    354
    Zastanawiam się czy nie zmienić turnieju freezout na jakiś inny bo nie cieszy się dużym zainteresowaniem.

  3. #3
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Jeśli o mnie chodzi - co z resztą mówiłem już wcześniej - to możemy na zmianę grać NL R 50 i 1R1A 70.

    No Freezouts -> More players -> Bigger pots - > More Happiness

    Jakie inne zmiany masz jeszcze na myśli?

    Ja cały czas zastanawiam się, czy nie przeznaczać jakiejś nagrody dla Top3 z rankingu z puli mastersowej... Sam nie do końca wiem czy to dobry pomysł, więc lepiej niech wypowiedzą się inni...

    Struktura eliminacji do Masters wydaje mi się dobra. Reszta zasad też jakoś ujdzie...

    Jedno o co postuluję - co miało ostatnio miejsce, a w naszych zasadach nie obowiązuje - konieczność zagrywania (z pozycją) z nutsem po river...

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Acha i jeszcze jedno!

    Dla mnie to istotne - jeśli jest więcej takich to może taka zmiana:

    Jeśli zaczynamy turniej na stołach 6max, to grajmy 6max do końca, a nie jak teraz, że zaczynamy w 19 osób na 3 stołach i za chwilę łączymy dwa stoły po 9 osób. Nijak ma się to do "normalności".

    Albo wprowadźmy turnieje 6 max do harmonogramu. Może zamiast frezoutów właśnie grajmy 6maxa NL Rebuy...
    pozostałe turnieje grajmy 9max lub tak jak do tej pory, ale zróbmy turnieje 6max.

  5. #5
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    354
    Myślałem o tych 6 maxach,ale nie wiem czy z miejscem wyrobimy.Ale zamiast freezouta spróbujemy 6 max zagrać.Zobaczymy jak to wyjdzie.

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Ja też myślę (a raczej powtarzam za Nakaiem), że jedynym ograniczeniem jest miejsce. Ale myślę, że sala jest wystarczająco duża, tylko nie wiem czy mamy tyle stołów.

    Jeśli mamy stoły, to przy 6maxach możemy je ustawić nieco ciaśniej. Zobaczymy dziś jak to wygląda..

  7. #7
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    354
    W tym sezonie będziemy rozgrywać turnieje 50 No limit rebay i 70 1A1R.Na zmianę raz 9 raz 6 osobowe.
    Pierwszy turniej ligi odbędzie się w następny wtorek zapraszam wszystkich.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    124
    Witam:

    Miałem się nie wypowiadać i się nie wypowiem , zadam tylko pytanie. Czy ta formuła rozgrywek wyjdzie "Lidze" na dobre i zwiększy ilość grających graczy ??

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Nie odpowiem wprost na Twoje pytanie, bo nikt na nie nie odpowie.
    Mogę jednak przytoczyć nieco statystyki z ostatnich 3 sezonów, która może pozwolić udzielić kilku wskazówek na ten temat:

    1) Średnia graczy na lidze to 19 osób.
    NLR - 18,77
    1R1A - 18,11
    Freezout - 20,22
    Knockout - 18,33

    2) Średnia pula z ostatnich 3 sezonów to 1950.
    NLR - 2220 PKT
    1R1A - 2170 PKT
    Freezout - 1620 PKT
    Knockout - 1460 PKT + 930 Bounty

    3) Średnie składki do Masters
    NLR - 460 PKT
    1R1A - 533 PKT
    Freezout - 303 PKT
    Knockout - 275 PKT

    Jeśli więc o mnie chodzi, to mogę powiedzieć, że nie stracimy na zmianie formuły, nawet jeśli nie zwiększymy ilości grających (powiem więcej - nawet jeśli frekwencja spadnie, to statystyki puli i mastersa nie pogorszą się).

    Póki co dotychczasowymi zmianami nie spowodowaliśmy drastycznych odstępstw od statystyk uczestników/puli/mastersa, gdyż utrzymują się na stałym poziomie od kliku sezonów. Ta zmiana też nie powinna wyjść na gorsze - choć patrząc na ostatni "nieligowy" turniej można mieć obawy o ligę wogóle... : (

    Gdyby jednak - w co gorąco wierzę - udało się utrzymać liczbę uczestników na poziomie 19-20 osób, to zyskają na tym pule i zyska (mocno) masters, co z pewnością wyjdzie lidze na dobre.

    W mojej ocenie freezouty - o które sam osobiście dawno temu wnioskowałem - nie sprawdzają się na lidze: pule są bardzo marne, mimo większej ilości grających (nie zbliżają się nawet do najniższych pul z innych formuł) i też nie przyciągają wielkich tłumów, które mogłyby to zmienić.

    Przytoczę słowa (nie pamiętam czyje) podobnie do tych jak w przypadku omawiania punktacji po ostatnim sezonie - "zagrajmy sezon i zobaczymy jak będzie".

    Zmiana na 6maxy z pewnością nieco uporządkuje też chaos panujący przy rozgrywaniu turniejów. Tak jak pisałem - często zaczynamy na 3 stołach w 19-20 osób i po odpadnięciu dwóch osób robimy 2 stoły. Czasem gramy po 8 osób, ale finałowy po 9.
    Gdy wprowadzimy 9-maxy i 6-max przynajmniej wszystko będzie z góry wiadome.
    Ostatnio edytowane przez Cain ; 15-09-2011 o 17:27

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    337
    Istnieje jeszcze zupełnie inna możliwość (choć nawet gdyby przeszła, to chciałbym do ligi wprowadzić jakieś 6maxy, albo uporządkować system rozgrywania turniejów) - grajmy Freezout 150 (20 masters, 5 rake, 125 pula) - pula będzie ok, masters będzie na podobnym poziomie...

    Tylko czy wtedy nie stracimy graczy? Na to już nie odpowiem...