Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: TT - bad flop

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Kolejna reka, tym razem z sit&go TURBO

    Hero- solid tight image ale pewnie sb nawet tego nie zauwazyl.
    sb- raczej loose, ~35% flop seen

    PokerStars No-Limit Hold'em Tourney, Big Blind is t150 (8 handed) Hand History Converter Tool from FlopTurnRiver.com (Format: ITH Forums)

    MP2 (t675)
    CO (t1220)
    Button (t1620)
    SB (t1790)
    BB (t2315)
    UTG (t1415)
    Hero (t2250)
    MP1 (t2215)

    Preflop: Hero is UTG +1 with
    1 fold, Hero raises to t450, 4 folds, SB calls t375, 1 fold.

    Flop: (t1050) , , (2 players)
    SB checks, Hero ????

    Jakbyscie zagrali przed flopem? co na flopie ?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    blindy 75-150?
    2 opcje limp pre flop liczac na reraise
    potem juz chyba zapocony
    jesli juz taki rasie to cb za 3/4 puli ale ogolnie rzecz biorac kapa bo menel ma pewnie ax s

  3. #3
    Dołączył
    May 2005
    Przegląda
    Lublin
    Posty
    152
    Preflop pot raise, czyli 525. Flop check w SNG. w Cash 3/4 pot bet, fold przy reraise.

  4. #4
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    Jeśli mogę?

    Bo to chyba dość typowe rozdanie. Bet na flopie jest tu praktycznie obowiązkowy. Jego wielkość to inna sprawa, zależy od przeciwnika. Ja pewnie bym postawił pomiędzy ok 2/3 puli lub nawet więcej, aby odciąc możliwość taniego sprawdzenia z Kx na przykład..

    Wczuwająć się w sytuację przeciwnika, nie jest wesoła (zakładając, że jest w ogóle myślącym człowiekiem ) - twój pre-flop raise mógł oznaczać kartę taką jak AK, lub AQ, i masz wiekszy stack. Jeśli sprawdził Cię z Ax lub KQ lub czymś podobnym, to powinien to teraz zrzucić. Tak samo, jeśli ma parę niższą niż KK.

    Jeśli jednak teraz sprawdzi lub przebije, prawdopodobnie oznacza to co najmniej Ax i ja na 99% zakończyłbym dokładanie pieniedzy w tym rozdaniu (no chyba, ze po sprawdzeniu padnie 10 na turnie ).

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    669
    Preflop - standard. Może 500, bo to TT. :wink:

    Flop - tak, jak przedmówca zgadzam się z tym, że bet na flopie jest obowiązkowy. 1/2 do 2/3 puli maksimum. Jestem raczej za połową puli bo nie musi się udać tak często, żeby było to opłacalne (a może nawet 400 :roll: ). Dodatkowo Twój stack jest za mały (SB ma jeszcze mniejszy) i nie chciałbym się zapocić z TT przy tym flopie. Jeżeli SB sprawdzi i poczeka na turnie to przełączam się w tryb pasywny i czekam. W przypadku oporu odpuszczam rozdanie. Zbuduję stack potem all-inami na blindy. :wink:

    PS. Jaki buy-in?

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    przed flopem raise 4/5 bb w grze stolikowej a przy tych blindach w tym turnieju myśle że 450 to za malo,600 bylo by leprze,wkońcu TT to nie jest karta ktorą sie przyjemnie rozgrywa,najlepiej nadaje się do all ina przed flopem
    jednak tight image hero powinien sprawić że przy bet 800 na flopie żetony przesuną sie w jego strone.call przeciwnika sprawi że i hero i sb będą pot comitedwięc wzasadzie na turnie leprze byloby check i check na river,no chyba że pojawi się magiczne T lub QJ,przy czym wcale nie jestem święcie przekonany czy T to będzie nasz ods jeżeli przeciwnik da tylko call a nie zagra raise all in

  7. #7
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    177
    To sa w sumie niuanse, ale mnie jest bliżej zdecydownaie do 2/3 niż 1/2 puli. Albo i więcej. Powód - staram się reperezentować AK lub AQ, czyli mocną rekę, jeśli postawię za mało, to agresywny gracz może to potraktować jako oznakę słabości i re-raisować z nawet z niczym - a tego właśnie nie chcę. "Zapocenie" się jet tu rzeczą względną, bo z góry wiem, że przebicia sprawdzić nie mogę - więc raczej wolę dać do zroumienia rzecz dokładnie przeciwną .

    Wydaje mi się, że szansa na fold z jego strony - po checku na flopie - jest tu co najmniej 50-50, tak więc nawet 3/4 puli powinno byc opłacalnym betem.

    Plus - skoro to jest "turbo" - trzeba się starać do maximum wykorzystać każdą okazję na wygranie większogo pota.

    Ale tak jak wspomniałem, to sa niuanse, a w końcu to jest turbo SnG a nie WSOP . W każdym razie bet musi być.

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    55 player

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    .

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez ali4321
    1. allin na flopie

    chyba zartujesz sobie? :shock:

    w gorzkich zalach krytykowales mnie ze dalem sobie allina preflop we freerollu z 33 a ty tujaj chcesz jechac all in z 1010??

    jak dla mnie to strasznie smierdzacy bet i bym sprawdzil cie z KQ a z Ax to obowiazkowo

    Bo twoj All in znaczy dokladnie ze chcesz mnie wykopac z rozdania a nie ze masz moja karte

    Ja zgadzam sie z playerem tez bym dal okolo 400 mysle ze to wystarczajaca kwota by spasowal wszystkie nie rece bez A ani K, dotego czasem moze zrzuci słąbego K

    Bet taki mysle ze pozwoli ocenic nam gdzie jestesmy i w przypadku call pozwoli nam pozostac z 1400 zetonow wiec bedzie jeszce mozna powalczyc w kolejnych rozdaniach