Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
A możesz mi powiedzieć czy tok mojego myślenia podczas rozgrywania tej ręki był prawidłowy? Opisałem po krótce co myślałem betując na poszczególnych streetach.
IMO był prawidłowy. Pokazałeś na flopie siłę, a ponieważ należy być konsekwentnym, to tej wersji powinieneś się trzymać. Natomiast jeśli przeciwnik przebije AI na turn to sprawdzasz - jeśli dobrze policzyłem to miałbyś pot odds ~2,5:1 a przeciwko jego value zakresowi miałbyś ~30% czyli byłbyś około 2,35:1 dog. Thin value i duża wariancja ale pokaże przeciwnikom że jesteś skłonny do "gamblingu".

Cytat Zamieszczone przez WOJGOLEE Zobacz posta
I jeszcze pytanie, czy mając na tym flopie mocniejszy draw z kartami typu AQd (AJd ? ) powinienem tam rozważać bardziej c/c niż c/r z powodu większego equity? Czym się powinienem sugerować najbardziej podejmując decyzję ?
IMO zdecydowanie nie, chociaż zależy to trochę od stylu gry, tzn. notoryczni slołplejerzy/"kombinatorzy" mogą sobie pozwolić na flat. Ale IMO to jest słabe zagranie - z automatu traci się FE a po trafieniu wcale nie nie ma się zagwarantowanej soczystej wypłaty. Plusem jest to, że wariancja jest mniejsza, ale przecierz w pokerze chodzi przede wszystkim o zyski. IMO po to agresywnie rozgrywa się drawy aby nie tylko korzystać z FE w danym rozdaniu ale również po to, aby "ustawić" sobie grę pod przyszłe rozdania gdy flopniesz monstera - dobrzy gracze będą mieli zgadywankę a donki będą sprawdzać ponieważ wg. nich z monsterem to byś slołplejował.