Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Interesuje co sądzicie o tym jak podchodzę do grania takich układów. Jak gracie takie ręce, począwszy od preflopa i jaką linię przyjąć postflop.

    Mój tok myślenia :

    Preflop - call, ponieważ staty gościa na BTN to 22/14/3/steal 40 po 500 rękach. Gość otwiera tam całe mnóstwo SC i pewnie Kxs, KQs itp. Jeśli wejdzie na flopie draw na kolor to mam draw do nutsa, poza tym mam asa. Zrzucanie takiego układy preflop na gościa z takim stealem jest słabe, a przebijanie jest błędne, bo wyrzucę całe mnóstwo jego układów, gdzie jest zdominowany jeśli wejdzie draw postflop.

    Flop - stół jest bardzo skoordynowany co może prowadzić do tego że gość nie będzie cbetował i stracę value, dlatego też gram leada z zamiarem sprawdzenia ewentualnego podbicia. Moje zagranie traktuję jako semi blef

    Turn - gość nie przebijał na flopie, co za tym idzie ma jakis średni układ lub draw, warto postawić jeszcze raz, mogę traktować mojego A jako outsa i dostałem jeszcze możliwość dobrania do strita, Jest też możliwość , że po słabości pokazanej na flopie gość odpuści

    River - tu za bardzo nie mam koncepcji, nie uderzam ponownie, liczę że gość, jeśli ma słabszy draw może również przeczeka


    OnGame - $0.50 NL - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    UTG: $38.37
    CO: $51.34
    BTN: $69.70
    Hero (SB): $49.50
    BB: $35.12

    Hero posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

    Pre Flop: ($0.75) Hero has

    fold, fold, BTN raises to $1.25, Hero calls $1.00, BB calls $0.75

    Flop: ($3.75, 3 players)
    Hero bets $2.75, fold, BTN calls $2.75

    Turn: ($9.25, 2 players)
    Hero bets $6.00, BTN calls $6.00

    River: ($21.25, 2 players)
    Hero checks, BTN bets $14.00, fold

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Goscia ze stealem 40 preflop 3-betuje z Ax all day. Nie podoba mi sie call, granie takich kart oop przeciwko gosciom z szerokimi zasiegami jest trudne bo beda cbetowac prawie kazdy board (takze te ktore i Ty trafiasz) i tak naprawde nie wiesz czy cieszyc sie jak trafisz tp czy nie.
    Co do Twojej linii podoba mi sie tylko i wylacznie w przypadku jesli zalozeniem jest wyindukowanie raisa Twojego donkbeta zebys mogl zrobic allina (choc z doswiadczenia do indukcji lepsze sa mniejsze donkbety w tym przypadku np 1.5$). Standardowo jesli nie mam info ze gosc autoraisuje donkbety pewnie bym gral c/r flop i ship turn.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Goscia ze stealem 40 preflop 3-betuje z Ax all day. Nie podoba mi sie call, granie takich kart oop przeciwko gosciom z szerokimi zasiegami jest trudne bo beda cbetowac prawie kazdy board (takze te ktore i Ty trafiasz) i tak naprawde nie wiesz czy cieszyc sie jak trafisz tp czy nie.
    Co do Twojej linii podoba mi sie tylko i wylacznie w przypadku jesli zalozeniem jest wyindukowanie raisa Twojego donkbeta zebys mogl zrobic allina (choc z doswiadczenia do indukcji lepsze sa mniejsze donkbety w tym przypadku np 1.5$). Standardowo jesli nie mam info ze gosc autoraisuje donkbety pewnie bym gral c/r flop i ship turn.
    Te 3bety z Ax preflop robisz jako resteal i foldujesz do 4beta ? A co jak łapiesz później parę na flopie, bez pozycji ciężko grać średnie układy, a 3bet preflop niejako wymusza przejecie inicjatywy na flopie

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    500 handów na opsa to już jest jakaś próbka.
    Żeby podjąc decyzje to robić z A6s musiałbym mieć jego F to PF3B.

    I tak, przy wysokim bym to 3 betował jako blef (z planem wywalenia na 4-bet).

    Przy niskim F to 3B bym to wywalał na agresywnie contbetującego rywala (brakuje statów dotyczących c-beta) i sprawdzał na pasywnego.

    Flop mi się nie podoba, wolę x/r.
    Donkbet za bardzo repuje to co faktycznie mamy IMO, łatwo więc będzie bezbłednie nas potraktować.
    Check behind nie jest problemem, darmowa karta może się przydać i nam a blefnąć możemy sprobować też dalej.

    Turn gram tak jak Ty.

    River chyba też tak jak Ty, chociaż czasem bym to betował ale tylko na rega.
    Po pierwsze dlatego, że niektórzy regowie defautowo wywalają na 3 barela
    a po drugie będzie okazja do późniejszego wykorzystania tego spota.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    5Donkbet za bardzo repuje
    Może głupie pytanie ale co dokładnie oznacza termin "repuje" ? Ostatnio coraz częściej gdzieś w postach to widuję i wstyd się przyznać ale nie wiem co to dokładnie znaczy, a wolę nie bazować na domysłach.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    repuje = reprezentuje.

    Po prostu jest to standardowa(książkowa) linia z drawem.

    Reprezentujemy drawa i mamy drawa = villan dobrze nas obstawia i bezbłednie gra

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez CGJung0 Zobacz posta
    Reprezentujemy drawa i mamy drawa = villan dobrze nas obstawia i bezbłednie gra
    imho na tym konkretnym stole mozemy reprezentowac milion innych ukladow - 2pair, sety, strity, oesd / fl draw (z para lub bez). wiec villain chyba wcale nie ma tak latwo -> wyglada reg-like -> bet-fold river

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    5
    Powinienes po prostu trafic swoje outy i nie ma problemu.


    pozdrawiam ^^