Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    Dwie pierwsze ręce, gdzie nie wiedziałem jak się zachować na turn i river. W którym przypadku powinienem second barrlować lub/i blefować również river, jeśli wogóle powinienem.

    Trzecie rozdanie, czy grając w ten sposób to całkowity speew ? Gra ktoś w ten sposób ?

    OnGame - $0.50 NL - Holdem - 5 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    UTG: $48.17
    CO: $128.44
    Hero (BTN): $48.50
    SB: $48.75
    BB: $44.00

    SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

    Pre Flop: ($0.75) Hero has

    fold, CO raises to $1.75, Hero raises to $4.00, fold, fold, CO calls $2.25

    Flop: ($8.75, 2 players)
    CO checks, Hero bets $7.00, CO calls $7.00

    Turn: ($22.75, 2 players)
    CO checks, Hero checks

    River: ($22.75, 2 players)
    CO bets $10.00, fold




    OnGame - $0.50 NL - Holdem - 6 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    BB: $73.06
    UTG: $50.00
    MP: $122.75
    Hero (CO): $53.72
    BTN: $154.68
    SB: $49.25

    SB posts SB $0.25, BB posts BB $0.50

    Pre Flop: ($0.75) Hero has

    fold, fold, Hero raises to $1.50, BTN calls $1.50, SB calls $1.25, fold

    Flop: ($5.00, 3 players)
    SB checks, Hero checks, BTN bets $3.00, fold, Hero raises to $9.00, BTN calls $6.00

    Turn: ($23.00, 2 players)
    Hero checks, BTN checks

    River: ($23.00, 2 players)
    Hero checks, BTN checks




    OnGame - $0.50 NL - Holdem - 6 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    UTG: $92.88
    MP: $75.05
    CO: $48.25
    BTN: $73.18
    SB: $50.00
    Hero (BB): $61.33

    SB posts SB $0.25, Hero posts BB $0.50

    Pre Flop: ($0.75) Hero has

    fold, fold, CO raises to $1.50, fold, fold, Hero calls $1.00

    Flop: ($3.25, 2 players)
    Hero checks, CO bets $2.50, Hero raises to $7.00, CO calls $4.50

    Turn: ($17.25, 2 players)
    Hero bets $15.00, fold

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    1) Nie podałeś żadnych statów z interesujących oprócz standardowych vpip/pfr przydałby sie fold to 3 bet (bo chyba nie robisz tego for value tylko zależy Ci żeby gość sfoldował odpowiednio często). Nie mając takich informacji nie robie tego typu zagrania. As played flop betowałbym mniej (po co taki duży bet? myśle, że 5,5-5,75 daje identyczne rezultaty jeśli chodzi o fold) i pewnie barrelowałbym turn w ten sposób żeby zostawić sobie ok 20$ na riverze do ewentualnego shipa choć tu pewnie poddałbym sie na river.
    2) Nie podoba mi sie to zagranie, masz ręke która ma dużo equity więc szkoda żeby wyjebał Cie z niej np flushdraw który po Twoim zagraniu może zrobić shipa. As played poddaje się na turn.
    3) Tutaj też chciałbym widzieć jakiekolwiek staty. Generalnie od biedy ujdzie jeśli będziesz kontynuował na broadwayach/clubsach co też uczyniłeś więc ok. Ja zwykle gram check/call flop bo dużo kart których ewentualnie trafie na turnie (bądź rivku jeśli turn przejdzie check/check) villain będzie próbował reprezentować.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    1) statów wogóle nie podałem ponieważ dziś dopiero zacząłem grać na tym roomie i wszyscy są narazie unknown. Co do preflopa, to był to oczywiście 3bet light, bo gość już chyba otwierał 5 raz z rzędu.
    2)czyli lepszy na flopie czek/call ? i na takim turnie czek/fold ? a co na bezpiecznym turnie ?

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    ad 2) czemu check/call? nigdzie tak nie napisałem. Masz inicjatywe z preflopa i trafiłeś dobry board. Standard cbet jak dostaniesz raisa od BTN`a to pewnie bym sie złożył dlatego, że na ten moment w rozdaniu jeszcze jest 3 graczy więc mniej prawdopodobnie, że będzie raisował light. Jeśli dostajesz call możesz barellować dużo kart, każdy facecard oprocz J, możesz bet/foldować clubsy dużo możliwości.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Od razu mówię że poniższy komentarz tylko gdy nie ma statów. Pewnie wyda się zbyt bezpieczny ale nie wiem po co robić tricky play vs unknown, skoro można zagrać zwykłe ABC przez kilkanaście/dziesiąt rozdań i poczekać na staty:
    ad 1. preflop fold. As played, cbet lekko ponad pół pota, turn check, river fold.
    ad 2. Cbet myślę że jest tutaj jedynym rozwiązaniem, c/c jest słabe bo jest po pierwsze flushdraw a po drugie będzie ciężko wyciągnąć value od btn jeśli trafimy. Jeśli o c/r to nie wiem co w planie, bo wszystkie ręce jakie chcesz reprezentować poprzez c/r, musiałbyś uderzać na takim flopie bo jest on dość niebezpieczny. Więc w twoim range są tylko lub w większości blefy.
    ad 3. Jeśli nie boisz się swingów to tutaj jak najbardziej poprawnie, 2nd barrel obowiązkowo. C/c wg mnie bardzo słaby. Albo c/f albo tak jak tutaj zagrałeś.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    w drugim rozdaniu, jeśli zrobię cbet i zostane przebity to mam sprawdzić i grać c/f na turn jeśli nie poprawię układu ? Czy grać cbet i fold do przebicia (chyba słabo). I jeszcze opcja, kiedy robimy cbet, przeciwnik sprawdza, a na turnie dostajemy K lub Q, wtedy gramy c/c dla pot control czy betujemy ?

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Cbet/fold nie jest słaby. Oczywiście w tym momencie ręka jest w stylu semi bluffa, ale masz sporo outów i jakieś tam fold equity. Cbet call możesz zagrać ale wtedy (jeśli przeciwnik jest unknown!) tak naprawdę masz tylko 8 outów. Zakładam że jak raisuje Twojego cbeta na takim flopie to raczej będzie się stackował, liczysz implied oddsy (bierzesz pod uwagę też reversed implied oddsy) i sprawdzasz czy Ci się opłaca zrobić call czy nie.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    166
    ok, czekam jeszcze na jakieś rady odnośnie trzeciej opcji w moim poprzednim poście (spada na turn K lub Q), mam również pytanie czy jeśli na flopie nie było by drawu na kolor to czy zmieniało by to jakoś diametralnie linię jaką większość tutaj uznaje za najbardziej właściwą, czyli cbet po prostu

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Jeśli na turn spada K lub Q ja robię pot control. C/c turn i patrzymy co się dzieje na river. Bet za bardzo by nas wiązał z pulą a nie mamy jakiejś super karty (tym bardziej bez pozycji). Na river jest mnóstwo opcji więc teraz ciężko powiedzieć co potem zrobić.
    Jak dla mnie draw czy nie draw zbyt wiele nie zmienia (jeśli nie mamy statów). Nie możemy uznać że drawuje bo jest masa rąk z którymi też sprawdza więc barrel jest niebezpieczny. Ogólnie na nieznanego całą rękę rozgrywam dość pasywnie, w zbyt wielu przypadkach możemy być z tyłu.