Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Seat 2 is the button
    Seat 1: iAmGay ( $20.00 USD )
    Seat 2: Pjuske ( $15.91 USD )
    Seat 3: haiyan888 ( $11.78 USD )
    Seat 4: MasterMC ( $21.46 USD )
    Seat 5: hemlizpemliz ( $20.00 USD )
    Seat 6: HERO ( $34.61 USD )
    haiyan888 posts small blind [$0.10 USD].
    MasterMC posts big blind [$0.20 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    hemlizpemliz folds
    HERO raises [$0.80 USD]
    Pjuske calls [$0.80 USD]
    haiyan888 folds
    MasterMC folds
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    HERO checks
    Pjuske bets [$1.00 USD]
    HERO raises [$3.60 USD]
    Pjuske calls [$2.60 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    HERO bets [$2.80 USD]
    Pjuske folds
    HERO wins $11.45 USD

    Staty po 400 ręcach 23/12 3bet 1,4... do tego Cbet 42% i fold to Cbet 62%. Nie mam specjalnych readów. Jestem ciekaw czy nie powinienem poczekać na turnie. W zasadzie bedzie to juz raczej czytelne, ale jednak jeśli drawował to value mam na 100%, a jeśli ma pare to może trafii, a już raczej na pewno sie złoży do betu na turnie. Chciałem zeby wyglądało, że staram sie restealować flop, z niekoniecznie mocnym układem.
    Oczywiście jeśli są uwagi co do flopa to też jestem ciekaw.

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Ogólnie swoją linią repujesz seta albo drawa, więc jeśli spada taka karta to musisz uderzyć jakieś 2/3 tak żeby to wyglądało na drawa, bo taki wciągający bet zawsze wygląda podejrzanie i ja robię się wtedy ostrożny.
    No i na takim flopie standard cbet, a nie ch/r .

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    bardziej ukryłbyś chyba siłę ręki standartowo c'betując taki flop :P check/raise wygląda tutaj bardzo mocno, no ale po takim czymś zagranie check na turnie to juz by chyba była lekka przesada

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Czyli rozumiem że ch/r jest zły, ale jak już tak zagrałem to check turn tez byłby zły

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Meh co to za jakies fancy playe. Normalnie cbet i modlisz sie o akcje od jakiegos drawa. Takie rozegranie wyglada mega mega strong.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Przemyślałem troche to wszystko i nie za bardzo rozumiem tak jednoznaczne opinie.
    Napisze jak ja to widzę. Oczywiście widzę, że mam 3 króle i że jestem bez pozycji z drawem na flopie. Mam przeciwko pasiv loose pre flop kolesia, który ma wysoki CB fold. W większości przypadków widzę fold do mojego standard CB. Sprawdzą mnie pewnie pary powyżej 66 i drawy(no i jesli trafił to Kx). Pary i tak wypadną na turnie i zostaną drawy(które wynoszą chyba coś koło 5% jego range). Jesli jestem sprawdzany to raczej z TP, na którą tutaj szanse są małe. Grając ch/r pozbawiam się pewnie value na następnych ulicach(ale i tak szanse były nikłe), jednak daje szanse na jakis szalony read, lub szalone zagranie. Do tego tenedencja jest taka, że ch/r raczej sie sprawdza(bo zawsze może dojść). Jesli chodzi o flop to już sam check wydaje mi sie bardziej profitowy, niż lead, z tego powodu że bedzie starał sie kraść pule prawie ze wszystkim.
    Jesli bym trafił seta 66, lub 44 to na pewno gram CB. Tutaj jednak myslałem że takie coś bedzie lepsze.

    Aha. Właśnie sobie zdałem sprawę, że fold CB 42% to nie oznacza tight, tylko wręcz przeciwnie. To troche zmienia . Ale powiedzmy że, koleś ma fold to CB 60%, albo więcej. Czy wtedy takie zagranie tez jest takie złe? Jesli mamy villaina, który jest tight pasiv?
    Ostatnio edytowane przez 2Jacks ; 16-07-2011 o 11:45

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    100
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Przemyślałem troche to wszystko i nie za bardzo rozumiem tak jednoznaczne opinie.
    Napisze jak ja to widzę. Oczywiście widzę, że mam 3 króle i że jestem bez pozycji z drawem na flopie. Mam przeciwko pasiv loose pre flop kolesia, który ma wysoki CB fold. W większości przypadków widzę fold do mojego standard CB. Sprawdzą mnie pewnie pary powyżej 66 i drawy(no i jesli trafił to Kx). Pary i tak wypadną na turnie i zostaną drawy(które wynoszą chyba coś koło 5% jego range). Jesli jestem sprawdzany to raczej z TP, na którą tutaj szanse są małe. Grając ch/r pozbawiam się pewnie value na następnych ulicach(ale i tak szanse były nikłe), jednak daje szanse na jakis szalony read, lub szalone zagranie. Do tego tenedencja jest taka, że ch/r raczej sie sprawdza(bo zawsze może dojść). Jesli chodzi o flop to już sam check wydaje mi sie bardziej profitowy, niż lead, z tego powodu że bedzie starał sie kraść pule prawie ze wszystkim.
    Jesli bym trafił seta 66, lub 44 to na pewno gram CB. Tutaj jednak myslałem że takie coś bedzie lepsze.

    Aha. Właśnie sobie zdałem sprawę, że fold CB 42% to nie oznacza tight, tylko wręcz przeciwnie. To troche zmienia . Ale powiedzmy że, koleś ma fold to CB 60%, albo więcej. Czy wtedy takie zagranie tez jest takie złe? Jesli mamy villaina, który jest tight pasiv?
    Jak dla mnie te dwie rzeczy się wykluczają. Skoro mówisz, że jest passive, to dlaczego sądzisz że będzie kradł pulę ze wszystkim?

    Poza tym mając 77-JJ jeżeli jak sam mówisz gość jest passive, to on tu nigdy nie uderzy po Twoim checku, a za to bardzo często sprawdzi Twojego cbeta z tymi rękami. Pomijam już fakt, że na stole są drawy i jak spadnie trzeci clubs to sam nie będziesz wiedział gdzie jesteś.

    Dodam jeszcze, że takiego flopa cbetujesz praktycznie z całym swoim rangem podbijania preflop. Więc jeżeli cbetujesz go z rękami typu QJ, AJ, AQ czy jakieś pockety 77-JJ to cbetujesz też go z nutsem, zwłaszcza przeciw pasywnemu gościowi, bo przecież chcesz zbudować pulę.
    Ostatnio edytowane przez Ghost ; 16-07-2011 o 11:57

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    No jeśli zagra check, to sie zgadza że to najgorsza opcja. Jednak widząc ogólną tendencję na tych stawkach, to prawie 100% checków bez pozycji jest interpretowane jako poddanie puli. Jak widzę takie staty(czyli dużo call) to zakładam, że nie tylko liczy na trafienie, ale że chce także wygrywac pule bez pokazywania kart

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    336
    W temacie pytasz jaka jest optymalna linia, czyli jak to się z reguły gra (optymalna = max EV, ale tak aby przeciwnik nie mógł nas "exploitować"). Dostałeś odpowiedź... większość graczy uznało że należy zagrać C-bet, tak jak zawsze. To jest własnie linia optymalna.

    Natomias, jeśli chodzi Ci o zagranie perfekcyjne, czyli najlepsze w tym rozdaniu. Wyobraż sobie, że nie tylko jesteś superuser i widzisz karty przeciwnika, ale umiesz też przewidzieć każdą jego przyszłą decyzję. "Perfekcyjna" strategia z reguły ma wiele dziur, których przeciwnik nie zna lub nie umie wykorzystać. Aby exploitować przeciwnika, trzeba oddejśc od "optymalnej" strategii do "perfekcyjnej".

    C/R faktycznie jest ok vs ten przeciwnik w tym rozdaniu. Ale muszą być spełnione 3 przesłanki:
    a) range przeciwnika jest szeroki, więc rzadko trafia, często ma bardzo słaby układ.
    b) folduje do C-betów, nie jest calling station
    c) jestes pewnien, że zabetuje kiedy do niego zaczekasz

    Jeśli wszystkie trzy przesłanki są spełnione, to śmiało C/R

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cos mi sie wydaje, ze nawet jakby 20 osob napisalo ze cbet jest tutaj optymalny to kolega 2jacks i tak bedzie bronil swojej linii