Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 99 nl20

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Staty 29/22
    fold to Cbet 52% i tyle mam.
    Koleś też bardzo dużo sprawdza na BB i generalnie wydaje sie lubić troche loose gre. Nie gra raczej twardego ABC.
    Seat 4 is the button
    Seat 1: HERO ( $47.81 USD )
    Seat 2: VodkaHaze ( $21.46 USD )
    Seat 4: Jarva3 ( $28.99 USD )
    Seat 5: slambang1010 ( $20.34 USD )
    Seat 6: --Mak-- ( $28.36 USD )
    slambang1010 posts small blind [$0.10 USD].
    --Mak-- posts big blind [$0.20 USD].
    Dealt to HERO [ ]
    HERO raises [$0.60 USD]
    VodkaHaze calls [$0.60 USD]
    Jarva3 folds
    slambang1010 folds
    --Mak-- folds
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    HERO bets [$1.00 USD]
    VodkaHaze calls [$1.00 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    HERO checks
    VodkaHaze bets [$2.60 USD]
    HERO calls [$2.60 USD]
    ** Dealing River ** [ ]
    HERO checks
    VodkaHaze bets [$6.80 USD]
    HERO folds
    VodkaHaze wins $15.07 USD from main pot

    Obstawiam, że spradza z kazdą parą cbet. Do tego może sfloatować także overkarty. Na turnie plan był prosty. Wszystko co sfloatował udeży w celu ukradzenia puli. Mój cbet to 55%, więc z drugiej strony nie powinien byc zbytnio skłonny do takiej. Jednak nie wiem na ile zwraca na to uwagę.
    Do tego obstawiałem że każda trafiona 8 lub 44 to raise na flopie.

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Zgodzę się, że może floatować, ale nie wiem dlaczego z góry zakładasz, że w przypadku posiadania monstera (44 lub 8x) będzie na pewno przebijał. Flop jest mega suchy i jeśli on postrzega Twój styl gry jako tight, to przenigdy nie powinien tutaj przebijać. Poza tym większość osób na tych stawkach ma skłonność do nadmiernego slowplayowania co jest kolejnym argumentem, że raczej będzie trapował monstera niż przebijał. Nie sugeruj się zupełnie tym, że przeciwnik rozkminia jak duży masz cbet czy 3bet, więc zagra tak i tak. Większość graczy na nl20 nie ma nawet huda, więc skąd mają to wiedzieć? Dopiero jeśli masz na kogoś znaczącą próbkę rozdań (przynajmniej kilkaset) i jakiejś konkretne ready możesz stwierdzić takie rzeczy. Nie wiem czy tak jest w tym przypadku, bo nie napisałeś ile rąk masz na niego Przydałoby się też abyś podał jego AF lub AFq na poszczególnych ulicach lub ogólne, to mogłoby pomóc bardziej sprecyzować jego range.
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Na turnie plan był prosty. Wszystko co sfloatował udeży w celu ukradzenia puli.
    Jeśli tak myślisz, to dlaczego grasz ch/c, a nie ch/r? Żeby dać mu złapać overkartę? Czy żeby pozwolić mu blefować? Jak zagrałbyś riv, gdyby spadła 2d zamiast Kh?
    Nawiasem mówiąc strasznie nie podoba mi się ten ch/c turn. Jeśli przeciwnik cokolwiek rozkminia, to grając w ten sposób jasno dajesz mu do zrozumienia jaką masz rękę. Efekt jest tego taki, że może on idealnie zagrać przeciwko Tobie. Jeśli nie jest myślący, to może po prostu widząc Twoją bierność postanowił wyrzucić Cię z rozdania grając agresywnie. Ciekawi mnie jedna rzecz: jak zagrałbyś to samo rozdanie gdybyś zamiast 99 miał JJ albo QQ? Też zagrałbyś ch/c turn? Dlaczego tak, dlaczego nie?
    Ja osobiście grałbym bet flop, bet turn, dlatego że w jego zakresie jest moim zdaniem więcej KQJ niż T i ten turn aż tak często go nie trafia. Jeśli sprawdziłby też bet na turnie, to raczej możemy wykluczyć z jego range overkarty i wtedy w większości przypadków gram ch/f river.
    Aha, jeśli już zdecydowałeś się na ch/c turn (co jest totalnie słabą opcją moim zdaniem, ale to już pisałem ), to na takim riv możesz grać tylko ch/f.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Założenie, że będzie raisował na flopie 44 albo 8x jest bzdura, w jakim celu mialby to robic? Flop jest dry prawdopodobnie nic nie masz i robisz cbeta. Co do rozdania zagrane slabo. Ja bet/folduje turna jesli scalluje czekam riv i na raaaczej calluje bo to typowy bluff card a ile on moze miec Kx z ktorymi dojdzie do rivka.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Karlos83 Zobacz posta
    Ja bet/folduje turna jesli scalluje czekam riv i na raaaczej calluje bo to typowy bluff card a ile on moze miec Kx z ktorymi dojdzie do rivka.
    Jeśli villain sprawdza nas przez 2 ulice na takim boardzie, to prawie nigdy nie będzie miał tutaj K. Ale jaką gorszą rękę będzie betował na riv Twoim zdaniem? Ja nie widzę żadnej szczerze mówiąc.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Moze zamieniac nizsza PP w blefa bo jest dobry scarecard. Moze floatowac reke w stylu QJ czy Ax ze spadeami lapiac equity na turnie i grajac dalej a na river wie, ze w showdownie nie wygra bo hero ma medium made hand. Jesli villain betuje rivera po akcji bet/call, bet/call to imo jest mega spolaryzowany praktycznie na Kx only albo blef (betowanie reki w stylu 77 to tez blef). Jesli jest na tyle zajebisty ze pojawi sie tam z JJ czy QQ czy zvaluebetuje wylapana T to ja chce zobaczyc ze on to potrafi i sobie to odnotowac.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Af nie podam bo nie ma sensu. Nie mam tego w hudzie, ale jeśli ktoś mi wytłumaczy co można z tego aff wyczytać i jak, to z pewnością skorzystam. Rąk na kolesia mam 500.
    Oczywiście że nie zakładam, że na pewno by raisował... jednak ja chyba tak bym zagrał. Pewnie tak samo bym zagrał każą inna pare od 22 .


    jeśli chodzi o turn, to nie wiem czemu ma byc taki zły. Betem mogę osiągnąć dwie rzeczy. Wyrzucam słabsze ręce, które zabetuja po czeku, lub betuje jego układ wobec którego jestem prawie dead.
    Choć rzeczywiście po takim rozegraniu sytuacje ma w zasadzie klarowną. JJ QQ pewnie był zabetował turn

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    W większości przypadków gram b/f turn, ale na tego gościa ch/c przy takich kartach do końca.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Co pokazuje wskaźnik agresji? Nazwa mówi sama za siebie. Może nam podpowiedzieć czy koleś jest bardziej calling station i będzie sprawdzał 2 ulice z niską parką, czy też zagra agresywnie aby wyrzucić Twoje ręce typu AK, czy slowplayuje monstery, czy nie trafiając nic (np na takim mega suchym flopie jak ten) będzie próbował wyrzucić Cię z rozdania, floatować, czy może po prostu pasować. Mając 500 rąk na gościa powinieneś mieć jakieś ready, wiedzieć coś o jego spsobie gry, ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że jeśli grasz wiele stołów, to o takie ready może być ciężko. Dlatego uważam, że AF jest przydatny.

    Sprawa druga, czyli ten ch/c na turn. Piszesz, że z JJ i QQ betowałbyś dalej. Dlaczego? Tylko dlatego, że pojawia się overkarta do Twojej pary? Moim zdaniem nie zmienia ona zbyt wiele. Tak jak wspomniałem wcześniej uważam że w tej części zakresu która floatuje flop z intencją przejęcia puli na turnie lub jakimś małym equity jest więcej rąk typu KQ, KJ, AQ, również Ax,Kx niż Tx. Do tego dochodzi jeszcze pewnie parę kombinacji typu 56, 67 oraz pp < 99, od których możesz imo wyciągać value betując turn.
    Cytat Zamieszczone przez 2Jacks Zobacz posta
    Betem mogę osiągnąć dwie rzeczy. Wyrzucam słabsze ręce, które zabetuja po czeku, lub betuje jego układ wobec którego jestem prawie dead. Choć rzeczywiście po takim rozegraniu sytuacje ma w zasadzie klarowną.
    To rozumowanie jest jak najbardziej słuszne. Dlaczego w takim razie nie przebijasz go skoro uważasz że często będzie tu floatował?
    Potem sam piszesz, że "sytuacja robi się klarowna" kiedy zagramy bet, bet. Dodatkowo uważam, że grając bet, check pokazujemy dużą słabość (i na dodatek reprezentujemy dokładnie taką rękę jaką w tym momencie mamy) i dajemy przeciwnikowi łatwą szansę na odebranie sobie puli głównie dlatego, że ma on nad nami pozycję.
    Jeśli mielibyśmy do czynienia z nitem, to uważam że ch/c byłby dobrym zagraniem, ale wtedy obowiązkowo ch/f river. Jeśli przeciwnik jest bardzo agresywny i wiesz, że chętnie floatuje, to ch/r nie jest zły. Z takim przeciwnikiem jak go opisałeś uważam jednak, że na turnie: bet > ch/r > ch/c.