Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pokerstars

  1. #1
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1
    Witam. Piszę ponieważ zamierzam zacząć grać w pokera online na Pokerstars. Zaniepokoiła mnie nowa nowelizacja ustawy hazardowej. I prosiłbym o wytłumaczenie kilku nie zrozumiałych dla mnie sytuacji.

    1 Gra w pokera jest zakazana od dawna (z wyjatkiem turniejów na które trzeba uzyskać pozwolenie)
    2 Jeśli gra w pokera jest nielegalna czemu była i jest możliwość gry w niego?
    3 Czy można iść do więzienia za to, że gra się w pokera przez internet?
    4 Jak według was potoczy się sprawa z naszą ulubioną grą?

    Jako, że to moój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie powitać !

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    2. A jeśli narkotyki są nielegalne to czemu można je kupić i zażywać? A jeśli prowadzenie działalności na czarno jest nielegalne to czemu niektórzy prowadzą? A jeśli sprzedaż alkoholu osobom nieletnim jest nielegalna to czemu te osoby mogą nieraz w sklepach alk. kupić? itp itd
    3. Myśle że nie - co najwyżej grzywna albo wyrok w zawiasach.
    4. Mooże PFPS i PZP wygra w sądzie i coś sie zmieni a jeśli to przy rządach PO / PIS będzie przejebane (bez zmian). Za rządów SLD jest jakieś małe światełko w tunelu.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    miło nam wszystkim, że porównujesz pokera do narkotyków nie wiem jak Ty, ale ja nie czuje sie kimś w pokroju narkomana ;]

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    Za rządów SLD jest jakieś małe światełko w tunelu.
    O tak. Jaskiernia wszystko załatwi i naprawi

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    Cytat Zamieszczone przez Shewie Zobacz posta
    1 Gra w pokera jest zakazana od dawna (z wyjatkiem turniejów na które trzeba uzyskać pozwolenie)
    Gra w pokera w kasynach była dozwolona: zarówno cashówki jak i turnieje do 2009 roku, do czasu nowej ustawy hazardowej.

    Jeżeli chodzi o pokera przez Internet, to nigdy nie był zalegalizowany, ale nie był też w klarowny sposób zakazany. Właściwie nie było żadnych przepisów dot. internetowych pokerroomów. Dopiero nowela do ustawy z 2009 sprzed tygodnia to zmieniła.

    2 Jeśli gra w pokera jest nielegalna czemu była i jest możliwość gry w niego?
    Ponieważ państwa są nieudolne i nie potrafią egzekwować prawa. Dzięki Bogu.

    3 Czy można iść do więzienia za to, że gra się w pokera przez internet?
    Przeczytaj art. 107 Kodeksu Karnego-Skarbowego

    Zastosowanie ma raczej paragraf 4, czyli kara za wykroczenie skarbowe - mniej-więcej od 150 do 30.000 zł.

    4 Jak według was potoczy się sprawa z naszą ulubioną grą?
    A jak się mają potoczyć?

    ---

    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    4. Mooże PFPS i PZP wygra w sądzie i coś sie zmieni
    PFPS i PZP, to organizacje w najlepszym wypadku nieudolne, pokazały to wybierając się nie do tego sądu, co trzeba, zaprzepaszczając tym samym szansę na zmianę prawa.