Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Witam.
    Być może było ale nie mogę znaleźć ....
    Chodzi mi o program, który liczy poziom farta/pecha allinow. Czy istnieje coś takiego? Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Jeśli dobrze zrozumiałem Twoje zapytanie, to w Holdem Manager albo Poker Tracker (być może jeszcze w innych) jest coś takiego jak allin EV. Jest to wykres, który pokazuje ile (zgodnie z equity w danym rozdaniu) powinny wynosić Twoje wygrane/przegrane.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Linia all-in EV nie nadaje się tak naprawdę do "mierzenia szczęścia".
    CoTW: Why all-in-EV is a horrible measure of overall luck - Micro Stakes Full Ring Games - Micro Stakes Poker Strategy Forum

    A btw, po co właściwie to sprawdzać? Poker w longrunie to gra umiejętności, nie szczęścia. Koncentrowanie nie na wynikach pojedynczych sesji lub pojedynczych rozdań to imho poważny leak mindsetowy.

  4. #4
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    zdaje sie ze nie miales jeszcze porzadnego downswinga , kiedy zastanawiasz sie, "%$#@* czy to ja czy pech?" po 50k rak czasem na prawde nie wiesz... Albo po prostu jestes kozak i wiesz zawsze

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez fixdgchd Zobacz posta
    zdaje sie ze nie miales jeszcze porzadnego downswinga , kiedy zastanawiasz sie, "%$#@* czy to ja czy pech?" po 50k rak czasem na prawde nie wiesz... Albo po prostu jestes kozak i wiesz zawsze
    To do mnie? Miałem spore swingi, długi okres bycia break even, etc., ale to nijak się ma do szczęścia czy pecha. Wariancję trzeba zaakceptować, ale nie na zasadzie fart-niefart, bo można dojść do takich absurdalnych wniosków (autentyk!), że okres downswingu najlepiej przeczekać na NL2...

    Linia all-in EV nie powie Ci, czy grasz dobrze czy nie. Jeśli zestackujesz się middle set na top set, to poleci na łeb na szyję, a takie zagranie rzadko będzie EV-.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Linia all-in EV nie powie Ci, czy grasz dobrze czy nie. Jeśli zestackujesz się middle set na top set, to poleci na łeb na szyję, a takie zagranie rzadko będzie EV-.
    To prawda. Ale liman pytał o "program do liczenia farta/pecha allinów", więc przypuszczam że właśnie wykres allin EV spełni jego oczekiwania. Innego, lepszego narzędzia w tej kwestii chyba jeszcze nie ma. I raczej nie będzie dlatego, że w pokerze zbyt wiele rzeczy "zależy" od różnych zmiennych, a najbardziej od tego z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia. Czasem fold 2 par jest easy i EV+ czasem można nawet wyrzucić bottom seta, a przeciw innemu graczowi stackowanie się z TP jest zawsze EV+. Dobrze by było jakby liman wypowiedział się i bardziej sprecyzował co chciał uzyskać

  7. #7
    Co moze oznaczac taka rozbieznosc tych dwoch lini w All-in EV? (zalacznik)
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Dobrze by było jakby liman wypowiedział się i bardziej sprecyzował co chciał uzyskać
    Chodzi mi mniej wiecej o to ze gdy jest Showdown i widzimy procent szans na wygranie tego allina np 64% do 36% to czy w 1000-cu podobnych sytuacjach wygralem w przyblizeniu 640 allinow czy tez moze 590 lub 680 bo to jak sadze da mi obraz farta lub pecha allinow w danej probie. Bo przy srednim szczesciu powinno byc 640 tak?
    Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez liman Zobacz posta
    Co moze oznaczac taka rozbieznosc tych dwoch lini w All-in EV? (zalacznik)
    Oznacza tyle, że przy allinach ten gracz miał pecha i przegrał więcej rozdań niż wynika to z prawdopodobieństwa (mając lepszą rękę w momencie AI).
    Cytat Zamieszczone przez liman Zobacz posta
    Chodzi mi mniej wiecej o to ze gdy jest Showdown i widzimy procent szans na wygranie tego allina np 64% do 36% to czy w 1000-cu podobnych sytuacjach wygralem w przyblizeniu 640 allinow czy tez moze 590 lub 680 bo to jak sadze da mi obraz farta lub pecha allinow w danej probie. Bo przy srednim szczesciu powinno byc 640 tak?
    Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
    Oczywiście w przedstawionym przez Ciebie przykładzie średnio powinno się wygrać 640, ale przy tak małej próbce jak 1000 jest baaardzo mało prawdopodobnym uzyskanie idealnie średniego rezultatu.
    Osobiście nie znam żadnego programu, który by pokazywał to w taki sposób jak piszesz, ale wydaje mi się, że wykres allin EV powinien wystarczyć w takim przypadku. Co prawda nie jest on doskonały, bo liczy on EV jedynie w momencie AI, czyli nie bierze pod uwagę coolerów (tak jak pisał Herme$). Pokazuje też nieco wypaczony obraz w sytuacjach kiedy np grasz bet bet bet z silnym układem z flopa a przeciwnik sprawdza Cię do końca z drawem i trafia go na river. W tym przypadku wykres poleci ci w dół, bo w momencie AI (czyli na river) miałeś 0% equity, w momencie kiedy poszłyby AI na flopie, to wykres pokazałby wynik korzystny dla Ciebie (bo miałeś większe equity na flopie).

  10. #10
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    [QUOTE=prodigy99;404666]Oznacza tyle, że przy allinach ten gracz miał pecha i przegrał więcej rozdań niż wynika to z prawdopodobieństwa (mając lepszą rękę w momencie AI).

    dodatkowo, ze przegrywal wiekszosc coinflipow. przez to ze wykres expected jest na pewnym poziomie, wydaje mi sie ze mozna powiedziec ze taki gracz gral duzo rozdan typu AKvsPP i przegrywal ich wiecej niz powinien. Niekoniecznie musial miec lepsza reke. wydaje mi sie ze to jest wykres gracza HU, albo bardzo SH Ale odpowiadajac na twoje pytanie z poczatku i wtorujac prodigy - gosc w sytuacjach allin mial pecha.

    Pech w pokerze jest sprawa szersza niz tylko allin ev i praktycznie niemozliwa do zmierzenia, dlatego mysle ze trzeba polegac na znajomosci swojej gry i swoich przewag nad przeciwnikami, przegladac rozdania i sesje. Nawet jesli podczas sesji wtopisz kilkanascie BI to albo czujesz ze miales pecha z kartami (ilosc KK<AA i AA<KK, strity pod stritami sety pod setami, niemozliwosc trafienia wygrywajacego ukladu) i chyba na tym i na pewnosci swojej gry w porownaniu do gry przeciwnikow trzeba opierac swiadomosc pecha/szczescia