Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Wrzucam staty regularsa i jestem ciekaw opinii. Jaką najlepiej przyjąć strategie gry przyjmując, że koleś siedzi dwa miejsca po naszej prawej, czyli gra but kiedy jesteśmy na BB. Rąk nie wiele, ale staty sa tak kuriozalne że raczej wszystko jest jsane.
    Vpip-29%, pfr-28,4%, 3bet-14%, sqz-14% 4 bet range-3,3. Do tego steal But-81%, SB-91%.
    Cbet flop-88% turn C bet-48%, Flop (vs raise fold)-46%.

    Dodam, że 3 bet to często coś takiego. Chodzi o kolege Wislow86
    Seat 1: ImTheBoss111 ( $10.05 USD )
    Seat 2: tureklelis ( $19.34 USD )
    Seat 3: Lekeciai ( $10.00 USD )
    Seat 4: Wislow86 ( $18.85 USD )
    Seat 5: surfdude ( $18.59 USD )
    Seat 6: HERO ( $10.00 USD )
    ImTheBoss111 posts small blind [$0.05 USD].
    tureklelis posts big blind [$0.10 USD].
    Dealt to HERO
    Lekeciai raises [$0.40 USD]
    Wislow86 raises [$0.80 USD]
    surfdude folds
    HERO folds
    ImTheBoss111 folds
    tureklelis folds
    Lekeciai calls [$0.40 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    Lekeciai checks
    Wislow86 bets [$0.80 USD]
    Lekeciai calls [$0.80 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    Lekeciai checks
    Wislow86 checks
    ** Dealing River ** [ ]
    Lekeciai checks
    Wislow86 bets [$1.75 USD]
    Lekeciai calls [$1.75 USD]
    Wislow86 shows [, ]
    Lekeciai shows [, ]
    Lekeciai wins $6.51 USD from main pot

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Jeśli my gramy na BB to villain jest idealny na 3bet light. Niestety nie podałeś foldto3bet, jedynie 4bet range. Jeśli rzadko folduje, wtedy zacieśniam i 3betuje for value.
    Z drugiej strony ma fajne agresywne staty (z tych co widzę, bo nie podałeś AF ani Afq, jedynie po cbet% tak sądzę), więc ja tu osobiście sprawdzam z jakimiś suited connectorami, małymi parami itp. szczególnie w przypadku gdy ma tak mały betsizing pre.
    Małe-średnie pary mają fajny potencjał do łapania blefów, natomiast z connectorami możesz też semi-blefować na flopie ze względu na jego fold vs raise.
    Moim zdaniem bym się tutaj przyczepił 3betowania i sprawdzenia jak reaguje na 3bety. Jeśli ma duży fold to 3bet to z kartami typu KQ,KJ,QJ też sprawdzam bo możemy ładnie bić jego zakres.
    I chyba to tyle, ciężko stwierdzić coś jeszcze po samych statach, ważne są ready w stylu czy on sam umie się dostosowywać, czy umie foldować po barrelach przy nieudanym semiblefie itd.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Fold to 3 bet wynosi 70%. Jednak ta statystyka nie na wiele sie zda, bo mam tendencje do natychmiastowego bezmyślnego napadania na taego typu kolesi. W zasadzie to jego statystyki mnie tiltują.
    Zaczynam 3 betować z jakimis smieciami, jednak nie czuje sie pewnie w takiej grze i gram pasywnie i w zasadzie to nie wiem co robić. Gram strasznie nieregularnie. Czasem mini 3 bet, czasem duży itd...
    Zacząłem go 3 betować, jednak koleś po paru chwilach zaczął sprawdzać 3 bety. Po przegranej puli gdzie pokazałem K5, a on starał sie mnie wyblefować. Zfloatował flop K22 z 46 i po trafieniu 4 na turnie(przeczekanym) udeżył dame na riverze.
    Po tym zaczął mnie 4 betować.
    Jego Agg to 6(cokolwiek to znaczy) i fold to cb 80%.

    Tyle o tym konkretnym kolesiu. Jednak generalnie mam kłopot z oceną sytuacji grając steal, lub broniąc sie przed stealem. Jak widę SB steal ponadz 40%, to wydaje mi sie to strasznie dużo. Jednak nie jestem pewien co grać i jak do tego podchodzić. Jestem na nl20 i w zasadzie 40% steal 50% ze small blinda to norma.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    Nie wiem co rozumieć przez słowo śmiecie ale jeśli 3betujesz light, staraj się to robić z jakimiś Axs (x<10), J9s, 78of itd. Mają to być karty z potencjałem, bo często będzie nie trafiał flopa, dlatego ten czynnik chcesz zmaksymalizować.
    Jeśli chodzi o sizing, ja stosuje prawie zawsze 3x jego bet.
    Jeśli zacznie Cię sprawdzać, często cbetuj bezpiecznego flopa (wiesz chyba o jakie chodzi;p) z powodu jego wysokiego foldtocb (bardzo bardzo często foldtocbet w zwykłych potach przekłada się na foldtocbet w 3betowanych). Natomiast niebezpieczne flopy często możesz i tak trafić z powodu tego że 3betujesz karty z potencjałem.
    Pamiętaj też że jeśli sprawdzi Twój cbet, nadal karta na turnie może pomóc w wyblefowaniu (na przykład pojawiający się A). Wtedy second barrel (oczywiście pula już będzie dość duża więc postaraj się o jakieś outy oprócz foldingequity). Koleś nie jest typem calling station więc folding equity może być całkiem wysokie.
    Najważniejsze żebyś szybciej mixował swoją grę niż on swoją. Jeśli widzisz że zaczyna sprawdzać Twoje cbety, zmniejsz częstotliwość, spróbuj na przykład c/r blef na flopie lub (co mi się bardzo podoba), cbetuj trafiony flop, i oop przeczekaj bezpieczny turn. To pozwoli na to żeby on Cię próbował wyblefować a Ty spokojnie sprawdzisz (oczywiście mówię o tu o przypadkach 3betowania na przykład AJ i trafiania A na flopie albo jakiegoś tripsa, 2pairs itd, gdzie większość turnów lubisz).
    Jeśli koleś jest aggro na wszystkich ulicach, dobrym sposobem jest sprawdzanie takiego steala (jak wyżej wspomniałem) z kartami w stylu KQ, gdzie wiesz że możesz dominować (przy trafieniu K lub Q) i jesteś przygotowany na sprawdzenie wszystkich betów.
    Ogólnie chodzi o mix, jeśli nie czujesz się pewnie w pulach 3betowanych, staraj się zacieśniać zakres 3betu (chociaż tutaj grzechem jest to robić z jego foldto3bet).