Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    29
    Na przełomie października/listopada planuję wyjazd do Tajlandii na okres 3 miesięcy (wiza turystyczna wydawana jest na ten czas). Jeżeli naprawdę spodobało by mi się na miejscu, zawsze można wyjechać z Tajlandii i wrócić z przedłużoną wizą. Jednakże ja chciałbym po tym okresie, wyjechać do kolejnego azjatyckiego kraju (np. Singapur, Korea Południowa, Makao - możliwości jest wiele). Cel podróży - po prostu życie w mniej depresyjnym kraju niż Polska. Jestem grinderem STT turbo na ongame 22$-54$, więc żaden ze mnie Richie Rich, ale na pobyt w tym regionie świata powinno wystarczyć. Ponadto Tajlandia to cudowny klimat (9 miesięcy w roku, na okres naszych wakacji przypada pora deszczowa co mnie akurat nie kręci), piękne plaże, gorące laski i chciałbym na miejscu kontynuować treningi Mua Thai. Raczej nie planuję się nudzić pomiędzy sesjami pokerowymi. Mam 24 lata, obroniłem magisterkę i wydaje mi się, że jest to najlepszy moment by trochę świata zobaczyć. Byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się własnymi doświadczeniami z tego typu podróży, najlepiej radami bezspośrednio związanymi z pobytem w Tajlandii czy innym azjatyckim krajem. Może, już ktoś z forumowiczów mieszka w Tajlandii i szuka lokatora? albo też planuje wyjazd. Na razie wiedzę zdobywam o życiu w Tajlandii głównie z forum 2p2, wiem , że jest tam liczna komuna pokerzystów głównie ze Skandynawii. Jednakże wolałbym uzyskać jakieś przydatne info od rodaka

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    tajlandii na okres 2 miesięcy (wiza turystyczna wydawana jest na ten czas)
    fyp

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Wiza jest wydawana na 3 miesiace ale przy przekraczaniu granicy dostajesz pieczatke ze mozesz przebywac 60dni na terenie Tajlandii.
    Jesli chcesz byc tylko 3 miesiac to idziesz po 2 miechach do urzedu i placisz 100 albo 200zl i mozesz przebywac kolejne 30 dni albo druga opcja wyjechac za granice i wrocic (o ile wiza jest wazna) i masz kolejne 60 dni.
    Edit: nawet wiza nie musi byc wazna bo zniesli wizy dla Polakow i mozesz przebywac do 30 dni przy wlocie i 15 przy wjezdzie.

    Co do wyjazdu ja wracam najprawopodobniej do Taj w okolicach pazdziernika.
    Poza tym z tego co wiem to okolo 15-20 osob jest zainteresowanych wyjazdem.
    Ostatnio edytowane przez kurak ; 29-06-2011 o 16:20

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    Wiza moze i jest wydawana na 3 miesiace, ale w tym sensie ze masz 3 miesiace od jej wydania do wjechania na terytorium Tajlandii. Zezwala ona jednak na pobyt 2miesieczny.

    Warunkiem przedluzenia o 60 dni przy wyjezdzie za granice jest posiadanie wizy kilkuwjazdowej ( obecnie 120zl kazdy wjazd. wiza 4 wjazdowa - 480zl )

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    29
    Kurak mowisz o 15-20 osobach? Pokerzyści? Kurcze chętnie bym się z wami zabrał A możesz napisać na jakich stronach szukasz biletow? https://www.finnair.com/finnaircom/w...l/travel/pl_PL
    Cheap flights | Free flight comparison from Skyscanner.net
    Aeroflot Russian Airlines - Linie Lotnicze

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    29
    Kurcze czyli bedzie konczyc mi sie wiza, wylatuje do singapuru np. wracam po dniu i znow moge byc 60dni? Tzn. musze wrocic np. 59 dnia trwania wizy? Bo jak wroce juz 61 dnia czyli po uplywie jej terminu nie wpuszcza mnie?

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    wejdz na skrzynke

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    airasia: londyn - kuala lumpur + stamtad gdziekolwiek wychodzilo najtaniej rok temu

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    taaa.
    w tamtym roku wlasnie tak lecialem.
    w tym roku juz air asia jest mniej atrakcyjna. poza tym ten przelot ta air asia to troche meczarnia.

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    29
    Mój kuzyn z żoną lecieli do Moskwy i z tamtąd do Bangkoku. Wszystko fajnie, tylko w Rosji musieli czekac z 20h na przesiadke Ja bym wolal zapłacic te kilka stówek więcej i na drugi dzień nie umierać w Tajlandii. Dzsiaj sprawdzalem aaeroflot to był bilet za 1560zl z przesiadką w Kijowie (20h czekania ).