Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    162
    Jesli chodzi o waluty (i nie tylko, ale waluty w szczegolnosci), to moim zdaniem 200 e to jest zdecydowanie za malo. Bardzo polecam zalozenie rachunku demo na xtb ktory szybko zobrazuje ze 200e to jest praktycznie loteria. Na xtb o ile nic sie nie zmienilo jest dzwignia finansowa 1:100. Oznacza to , ze np jesli otwierasz pozycje za 100e to te 100e sa tylko zabezpieczeniem tej pozycji (ktora otwierana jest na kwote 100 razy wyzsza - czyli 10000 e). W tym przypadku ruch o 2% (czyli np na parze USD/PLN o okolo 5gr) automatycznie zamyka pozycje i kasuje ci zabezpieczenie. Tego typu ruchy na parze USD/PLN zdarzaja sie bardzo czesto, wiec nawet jesli w dlugim terminie poprawnie ocenisz sytuacje, to nawet krotkoterminowa korekta jest w stanie zrobic niespodzianke. Dlatego na forexie BRM jest jeszcze bardziej istotny niz np na GPW (ew mozesz szukac innych platform, ktore ta dzwignie oferuja mniejsza), tak czy tak 200 e to malo, bo zdaje mi sie ze nie uda ci sie polaczyc BRM z minimalna wartoscia pozycji.

    Wg mojej (nieduzej) wiedzy na ten temat jesli chodzi o tego typu inwestycje to nie ma zlotych srodkow, sa rozne "systemy inwestycyjne" lepsze lub gorsze (najgorsze te mowiace tylko kupuj-sprzedaj), setki wskaznikow analizy technicznej, Jest to slowem bardzo duzy temat do ogarniecia. Nie chce przy tym nikogo zniechecac, ale bardzo zachecam do zalozenia najpierw rachunku demo, w ktorym mozna sie obyc z platforma, nabrac nieco doswiadczenia jednoczesnie zdobywajac wiedze.

    Z taka kwota lepsza wydaje sie GPW czy ew jakies fundusze (choc w 2gim przypadku mam nastawienie raczej sceptyczne). Zreszta mz na GPW latwiej zainwestowac srednio-dlugoterminowo niz na FOREXie.

    Co do ludzi ktorzy 2 lata graja na demo. W pokerze tez jedni ida do przodu szybciej inni wolniej. Jednak jak sam pewnie wiesz nei wystarczy grac rak z grupy 1, i o ile gra wydaje sie prosta jesli chodzi o zasady, jej stopien skomplikowania i ikosc rzeczy do nauczenia sie zwiekszaja sie niemal w tempie geometrycznym wraz ze zdobywaniem wiedzy. Im wiecej wiem tym wiecej do nauczenia - tak samo w pokerze jak inwestowaniu (choc wydaje mi sie ze ilosc czynnikow do ogarniecia w pokerze jest o wiele mniejsza, plus mniejsza ilosc graczy, plus wszyscy maja takiego samego stacka - przy inwestycjach w gpw i forexie takiej sprawiedliwosci nie ma

    Z innej beczki - na poczatek polecam ksiazke Alexander Elder Zawód inwestor giełdowy. Troche tam ogolnej analizy technicznej, podejscia do inwestowania i jego psychologicznego aspektu. I zycze powodzenia w inwestycjach

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    platforma 500+ to zwykły śmietnik i oszustwo - zdecydowanie odradzam!

    jeśli chcesz popróbować na rynku forex (wnioskuję że chcesz pograć na rynku walutowym) to bardzo dobrym pomysłem jest założenie konta mini np na alpari.co.uk, gdzie możesz operować na mikrolotach, czyli nawet depozyt 200eur będzie w miarę OK, bo każdy ruch w gorę czy dół bedzie kosztować nawet 10c, więc możesz bezpiecznie testować i nie utopić depozytu w jeden dzień.

    Dobrą książka będzie Forex w praktyce. Vademecum inwestora walutowego. Tam dowiesz się czym jest rynek walutowy oraz poznasz podstawy analizy fundamentalnej i technicznej i co najważniejsze jest to pozycja stricte forexowa.

  3. #13
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    475
    Akcje:
    Jeśli masz konto w mbanku to polecam e-maklera, który jest zintegrowany z ekontem
    0,39% od każdej transakcji (minimum 3 zł) i brak opłaty za prowadzenie przy założeniu, że dokonujesz przynajmniej jednej transakcji w roku.
    Forex:
    Xtb może być, choć wk...wili mnie kilka razy. Śledząc kurs np. eurodolara na bankierze lub moneyu powinno zrealizować take profit. Wracam do domu a tam kurs na platformie "nie doszedł" do zadanego punktu. Przeczytałem więc umowę raz jeszcze i rzeczywiście stoi jedynie "biuro będzie się starać aby kurs na platformie zbliżony był do rynkowego". Oprócz tego denerwujące jest rozszerzanie spreadów w trakcie ważnych wydarzeń - nawet do 15-20 pipsów na EURUSD.

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Mikołów
    Posty
    264
    Platforma 500+ jest wymieniona w liście alertów w Komisji Nadzoru Finansowego więc lepiej trzymać się z daleka.
    Ostrzeżenia publiczne - Komisja Nadzoru Finansowego

    Co do forexu to spróbuj sobie z Forex, Akcje, Futures - IDM Trader - Dom Maklerski IDMSA, jest w pełni funkcjonalne demo. Rachunek minitrader zaczyna się od 1500zł wpłaty.

    W Katowicach mogę pomóc w założeniu takiego rachunku.

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Co do XTB to na koncie demo można sobie dzwignie wygrac jaką sie chce, ale na koncie rzeczywistym jest ona max. Na forum pisało, że dobrą strategią dla małego budżetu jest skapling i operowanie na pipsach w 5-30 minutowych transakcjach IDM konto mini od 1500zł. Zaczne od książek i chyba GPW