Strona 11 z 110 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1098
  1. #101
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    295€*1,22=360€*4 zł=1440 zł wiec wcale nie super tanio a do tego pozniej jakby cos sie zepsulo to problemy z gwarancja bo pewnie trzeba odsylac itd

    dobrez mysle?

  2. #102
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    nie za bardzo ,wychodzi okolo 1200zl.gwarancja,czesto jest international.szczegolnie dobrze maja ci,ktorzy mieszkaja np. w szczecinie>1,5h do berlina,jezeli sie wolno jedzie

    no ale wlasciwie ja bym kupil na miejscu,to byl tylko przyklad...
    roznica,to tylko dla wielu jeden buyin

  3. #103
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    tak, jezeli cos kosztuje tu 1600, a tam 1200, to nie warto sobie zawracac glowy. natomiast popatrz na przykladzie tego acera f-20 co podalem, u nas ok. 2800, tam 1200 + ok. 100 wysylka, oplaca sie. im drozszy zakup, tym bardziej sie oplaca. sam osobiscie kupilem pare rzeczy i nie zaluje. prawdopodobnie w najblizszych dniach dolarek sie jeszcze troszke oslabi, bo juz widac tendencje, wiec jeszcze wiekszy zysk, z tym ze dla nas zarabiajacych w $$ na pokerku nie ma to wiekszego znaczenia.
    PS. ewentualny vat, urzad celny nalicza dopiero po dodaniu do siebie wszystkich kosztow, czyli cena towaru, clo, koszt wysylki i dopiero do tego zostaje dodane 22% vatu, wyjdzie max. 30%, co i tak jest taniej, ale juz bez rewelacji.
    co do UE, to sebkrol nie licz zadnego cla, bo z UE mozesz sobie sprowadzic cokolwiek bez zadnych kosztow, doliczasz tylko wysylke. choc kiedys bylo lepiej, bo jak kupowalem cos w szwablandii to na granicy oddawali mi 16% podatku pozdr

  4. #104
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez warebel Zobacz posta
    wysylaja jako prezent, leci samolotem zwykla paczka (1-2 tygodnie) lub plynie statkiem (do 6 tygodni) i wtedy najprawdopodobniej cla nie zaplacisz. jezeli bedziesz mial pecha, to dodaja kilka % cla + do wszystkiego 22% vat i masz kwote do zaplaty w celnym. polecam wysylanie statkiem, dlugo sie czeka, ale warto, choc podobno zwykla paczka lotnicza tez nie bedzie oclona.

    Wiesz glupoty gadasz i wprwadzasz ludzi w blad bo prezent wolny o cla jest liczony tylko do kwoty bodajze 30E (nie jestem do koncva pewien ale jest to niska kwota),moze kiedys mozna tak bylo ale teraz scicle przestrzegaja tych wytycznych wiec przeznt nie prezent clo zaplacicie
    No chyba ze ktos chce ryzykowac to prosze bardzo

  5. #105
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    nie gadam glupot, tylko pisze jak jest, ostani raz dostalem paczke 2 tygodnie temu, chyba ze cos nagle sie zmienilo. oczywiscie ze clo od kwoty 30eu i to w dodatku z kosztem przesylki, ale nikt tego rygorystycznie nie przestrzega. ja sprowadzam sobie rozne rzeczy i jeszcze nigdy nie placilem, co nie znaczy ze kiedys moze i mnie to spotkac. dlatego firmy wysylaja przesylki jako GIFT, bez zadnych faktur itd, a koszt wysylki to okolo 19$ ostatnio placilem, wiec nie pisz ze gadam glupoty, bo doskonale wiem co robie i staram sie ludziom pokazac jak taniej mozna kupic. kazdy oczywiscie robi to na wlasna odpowiedzialnosc. poczytaj moje posty, dokladnie pisalem ile w razie czego wyniesie clo i oplaty, nie twierdzilem ze paczka doleci nieoclona zawsze i wszedzie i do kazdego. poza tym jak sobie raz na miesiac cos wyslesz to nic sie nie stanie, gorzej jak zamowisz 10 monitorow naraz i jeszcze kurierem, to na 100% ci ocla.

  6. #106
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    185
    Moze ksiazki sobie sprawdzales albo jakies dorbiazgi ale nie opowaidaj glupot ze przez glo przesliznie sie monitor a pozniej bedziesz sie tlumaczyl ze to prezent i ze to nie ma zadnej wartosci?? za duza sprawa zeby z nia kombinowac wg mnie

  7. #107
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    sprowadzilem 2 laptopy i na swieta zamierzam sprowadzic sobie della 30". do tego np. firma dell oferuje kupony rabatowe, tak ze czesto nawet 200$ rabatu mozna uzyskac. nie sprowadzalem zadnych ksiazek, ale na vegas pro mam wyrobione 2 skrzynki zetonow i to tez sobie przesle.
    PS. NIE CHCESZ NIE KUPUJ, MOZE JA MIALEM SZCZESCIE DALEM PARE RAD, ALE PROSZE BARDZO, NIE BEDE WIECEJ NIC PISAC BO KTOS SIE NADZIEJE NA CELNY I BEDZIE ZE MOJA WINA
    PS2. NA ALLEGRO SETKI LUDZI SPRZEDAJE SPRZET Z USA, MYSLISZ ZE ONI GO CLA...?

  8. #108
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    167
    ostatnio zakupilem(na allegro) monitor della2001fp i dostałem go bez kabla od zasilania...
    byłbym wdzieczny jakby ktoś mi powiedzial gdzie mógłbym dokupić ową część.

  9. #109
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    runner,jest tak ,jak mowi warebel.ja ponad 20 razy sam kupowalem
    albo wysylalem z usa.i ten twoj przyklad z wielkoscia "prezenta" nic nie ma wspolnego.raz placilem clo za mala paczuszke na ktorej stale nazwa firmy. a za paczke o wadze 32kg nic nie placilem

  10. #110
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    kabel do zasilania powinienes dostac w kazdym sklepie komputerowym