Strona 83 z 110 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1098
  1. #821
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    ja mam te same monitory i nigdy niczego takiego nie miałem...
    w sumie z 2 kumpli podobnie

    może po prostu przebadaj sobie oczy? może jakaś lekka wada czy coś...

  2. #822
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Ja jak się przesiadałem z CRT na LCD to też miałem problemy z zaadoptowaniem się do nowej matrycy, ale po pewnym czasie pieczenie minęło.

  3. #823
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Zmniejsz kontrast i zaloz sluchawki zeby nie slyszec piszczenia

  4. #824
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Wadę wzroku mam od dawna. Jestem krótkowidzem. Wzrok przebadany i okulary mam odpowiednie.

    Słuchawki też mam, ale bez przesady. Musiałbym non-stop muzyki słuchać, żeby nie słyszeć piszczenia. :P

    Alchemik: na ile masz ustawioną jasność, kontrast i kolory?


    Kontrast mogę zmniejszać do woli. Tylko przy jasności poniżej 90 zaczyna piszczeć.
    Ostatnio edytowane przez echobike ; 29-08-2009 o 18:03

  5. #825
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    jasność 90
    kontrast 80
    kolory w któym miejscu to masz? ) u mnie jak wchodze w Colors widze jakieś "6500K" cokolwiek to znaczy

  6. #826
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Ja mam custom color i wszystkie pozycje ustawione na 50. Ustawiłem sobie na próbę 6500k, tak jak miałem kiedyś. Masakra!! Jak jasno!! Jak ty na tym wytrzymujesz? Czuję się, choćbym wpatrywał się w słońce.

    Może mam złe oświetlenie w pokoju? Siedzę tyłem do okna. W nocy jak mam opuszczone żaluzje, to świeci się światło nad monitorem, na ścianie po lewej stronie (jedna żarówka energooszczędna 9W). Widzę to światło kątem oka.

    Czekam na opinie ekspertów.


    Znalazłem ciekawy artykuł dla zainteresowanych: http://www.prawo-bhp.pl/node/3
    Ostatnio edytowane przez echobike ; 29-08-2009 o 18:30

  7. #827
    Wlasnie.

    Niskie ustawienie jasnosci duzo daje. Ja jeszcze lubie lekki polmrok w pokoju. Zasloniete rolety w ciagu dnia.W nocy lekko podkrecona lampa.

    Mozesz sprobowac krople na oczy lub sol fizjologiczna. Mi jeszcze lekarz zalecal co jakis czas robic przerwe i spogladac na jakis wiekszy obiekt (nie skorzystalem z tej rady). Pozatym na koniec dlugiej sesji spacer (moze jakies bieganie), mi w tym pomagaja psy bo i tak trzeba z nimi wyjsc.

  8. #828
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    dla mnie to nie jest jakoś jasno a używam tego 2 lata... i to na 2 identycznych monitorach obok siebie...

    pozycje kompa mam podobną do Ciebie i bez zasłonietych rolet też mnie zawsze wkurza że się odbija światło itd, ale z zasłoniętymi jest idealnie...

    może też tapeta ma znaczenie, ja mam bardzo mroczną


  9. #829
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    217
    Ja nie mam tapety, tylko czarne tło.

    Najbardziej mnie oślepia przeglądanie folderów i stron, gdzie jest dużo białego koloru.

    Wyczytałem jeszcze, że górna część ekranu powinna znajdować się poniżej linii wzroku. W starym monitorze właśnie tak miałem. Obecny monitor ma niestety dosyć wysoką podstawkę i specjalnie musiałem nawet wymienić krzesło, żeby siedzieć trochę wyżej. Wyższego fotela już raczej nie załatwię. Widocznie biurko mam trochę wysokie (domowej roboty ).

    W pokoju mam dwa kompy. Jak bracik korzysta z drugiego, to kątem oka widzę, co się na nim wyświetla. To mnie trochę rozprasza. No i ta żarówka chyba też trochę mi przeszkadza.

    Najgorsze jest, jak później wychodzę na dwór. Czuję się jak wampir, który ucieka przed światłem.

  10. #830
    Dołączył
    Sep 2005
    Przegląda
    Skype: alchemik-poker
    Posty
    2,517
    co do lini wzroku to ja mam górną część ekranów na tej wysokości i zazwyczaj siedzę w pozycji półleżącej patrząc pod kątem w górę...

    IMO zaciemnij jak się da, zacznij stodować jakieś krople do oczy i zalecane wyżej spacery na powietrzu i powinno się poprawić...

    no i rób przerwy może jakieś krótkie jeśli to pomaga...

    nie sądze w każdym razie żeby problem leżał w monitorze
    Ostatnio edytowane przez alchemik ; 29-08-2009 o 19:56