Strona 103 z 110 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 1098
  1. #1021
    Dołączył
    Feb 2010
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    11
    Przed kupnem monitora do mojego laptoka czytałem oczywiscie ten wątek i bardzo mi on pomógł. Teraz kiedy juz wybralem i kupilem mam kilka obserwacji.

    Po pierwsze nakierowany radami, by podarowac sobie szukanie monitora 1920x1080, bo do pokera sie nie przyda, szukalem rozdzielczosci 1600x1200. Wiadomo, 4 stoliki w calości. Nie jestem super fachowcem komputerowym, ale dopiero jak poszedłem do sklepu komputerowego to sprzedawca mnie "oświecił", że przecież można kupić 1920x1080, a potem dopasować sobie rozdzielczosc do takiej jaka mi pasuje. Niby wiedzialem, że to oczywiste, ale nie wiem dlaczego niktórzy tutaj odradzali 1920x1080. Oczywiscie karta graficzna musi obłużyć te rozdzielczosci.
    Kupilem Vobis.pl - Monitor 23" TFT Samsung SyncMaster P2370HD
    i jestem z tego bardzo zadowolony.

    Mam full hd pod np blue raya, ktorego mam w lapie i widze 4 stoly. A do tego mam tuner tv - jak nie gram to zawsze jakby co mam możliwość wlączenia np cyfry+ z czego korzystam.
    Moja rada: po poczytaniu w sieci dobrze jest jeszcze przejść sie po kliku sklepach ( czy sieciowych czy innych ) i pogadać ze sprzedawcami, kimś kto się zna na sprzęcie z racji pracy czy zawodu i skonfrontować opinie. Albo zabaczyc na zywo jak ten czy inny monitor wyglada, bo jednak troche czasu będziemy przy nim spedzać.

    Co do kabli-przejsciówek to myślę sobie tak - doswiadczenie i zdrowy rozsądek podpowiadają, że na 100% działa taki kabel jaki powinien być ( np HDMI-HDMI). Każda inna wersja niesie ze soba jeśli nawet maly to jednak spadek jakości transmisji. I oczywiscie mozna te przejsciwki stosowac, tylko lepiej chyba sobie powiedziec, że jest to metoda zastępcza i nie oszukiwać siebie samego, że nie ma różnicy. Mam taki kabel, bo innego nie podłaczę i muszę sie z tym pogodzić, ale nie wychwalam, ze to jakies super rozwiązanie.

    Aha jedna sprawa jeszcze. Przy okazji szukania wiekszego monitora radzę rozejrzeć się od razu za odpowiednim stołem/biurkiem do tego naszego sprzetu, bo potem okazuje sie, ze trzeba ten monitor ustawic dalej, bo nam sie oczy rozjada, a blat biurka jest np za krótki.
    Ale na koniec musze napisać, że komfort pracy z wiekszym monitorem jest nieporównywalny z takim np. laptopowym. Wiadomo, to oczywiste, ale nie wiedzialem , że róznica bedzie aż taka odczuwalna.

  2. #1022
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Przecież na panoramie o maksymalnej rozdzielczości 1920x1080 nie pójdzie rozdzielczość 1600x1200.

  3. #1023
    Dołączył
    Feb 2010
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    11
    Pójdzie bez problemu. Jak to pisze to własnie mam włączona rozdzielczość 1600x1200 na tym Samsungu.
    Karta graficzna G force 9600M GT w lapie HPdv7.

  4. #1024
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    @Mailiniak - przejsciowka zlacza cyfrowego na cyfrowe nie powinna przynosic zadnych strat. Co innego jakbysmy chcieli zlacze cyfrowe laczyc z analogowym - wtedy powinny wystapic problemy. Ja jednak chyba zdecyduje sie na HP LP2475w (http://www.ceneo.pl/1834932), ktory moge miec w preferencyjnej cenie...

    Wydaje sie, ze roznica miedzy tym sprzetem a Samsungami jest bardzo duza a monitor to przeciez wydatek na pare ladnych lat. Powinien sie multitablingujaco szybko sie zamortyzowac
    pzdr

  5. #1025
    Dołączył
    Feb 2010
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    11
    Ten hp-ek to klasa o wiele wyzsza od mojego samsunga. Jesli masz mozliwsc wyrwania go w preferencyjnej cenie to korzystaj z tej mozliwosci. Mnie odpowiada mój samsung, bo ma jeszcze tuner tv, ale to sa moje preferencje.
    Co do przejsciowek cyfrowych to chyba racja, to co piszesz. Pamietaj tylko o roznych typach łaczy w ramach samego DVI, zeby nie placic za cos, co potem bedzie lezalo, a kupic bedziesz musial i tak nowy kabel.
    Pozdrawiam i powodzenia w multitablingu!

  6. #1026
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Cytat Zamieszczone przez aeniman Zobacz posta
    Spróbuj ten:

    23'' Samsung SyncMaster 2343BW - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

    Zamierzam go kupić w tym tygodniu, jeśli poczekasz, poinformuję o wrażeniach. Inna rzecz, że komentarze na komputroniku ma mocno pozytywne .

    Jeszcze jedna rzecz - tam tego nie napisali, ale afaik on (BW, nie NW!) ma pivot i dwa wyjścia - DVI i klasyczne.
    Dodam tylko, że mam go już i jestem bardzo zadowolony .

  7. #1027
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    430
    ma ktos moze monitor acer x243w i moglby mi podeslac stery?

  8. #1028
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    181
    Mam w tej chwili Samsunga sync master T260 lcd i muszę kupić drugi monitor. I stąd pytanie, kupić drugi taki sam czy kupić jakiś inny? (pojęcia nie mam czy moga być dwa różne)

  9. #1029
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Mogą być dwa różne.

  10. #1030
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    24
    co sądzicie o kupowaniu powystawowych modeli, albo z drobnymi wadami matrycy. 30 są bardzo drogie a często można kupić takie dużo taniej, np:
    http://allegro.pl/item1041301829_lcd...fv_wawa02.html
    lub:
    http://allegro.pl/item1041319364_lcd...0_fv_wawa.html