Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    PokerStars - $2.56+$0.64+$0.30|50/100 NL (9 max) - Holdem - 4 players
    Hand converted by PokerTracker 3

    BB: 2,705.00
    UTG: 2,880.00
    BTN: 6,025.00
    Hero (SB): 1,890.00

    Hero posts SB 50.00, BB posts BB 100.00

    Pre Flop: (150.00) Hero has

    fold, fold, Hero raises to 287.00, BB calls 187.00

    Flop: (574.00, 2 players)
    Hero bets 300.00, BB calls 300.00

    Turn: (1174.00, 2 players)
    Hero?

    przeciwnik chyba tight, ale nie zauwazyłem jak zachowuje sie po flopie( hud pokazuję mi jego statystyki z 3-5handed, wiec miałem widocznych strackowanych tylko 17 rąk chociaz na tych stawkach juz po takiej ilosci mozna na ogól stwierdzic czy ktos prowadzi jakąkolwiek selekcje rak).

    ale hipotetycznie np. zakładając, że pre flop sprawdzilby podbicie z kazdym asem i na takim flopie z kazdym asem dołozył do mojego betu to co dalej? chociaz moze to zbyt optymistyczne założenie.

    z góry dziękuję za komentarze.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    ja tu najcześciej c/f ten flop, za często on tu coś trafi...

  3. #3
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    19
    c/f na flopie, a teraz c/f na turnie

  4. #4
    To turek na micro stawkach, wiec osobiscie nie kombinuje tutaj i gram prostego pokera tak jak wczesniej koledzy napisali: raise pre, c/f flop i turn. W opisanej sytuacji raczej nigdy nie folduje pre. Rzadko AI pre.

    Gdyby to byly wyzsze stawki to mozna by bylo cos rozkminiac. Jesli gosc jest tight to z jakim rangem dorzuci 2BB i zaangazuje w pule w sumie 10% swojego stacka na wojnie blindow? 20% ? Zalozmy, ze tak. Co z jego range bijesz na tym flopie? Jesli ma 66, 77, 88, K8s to nazwij siebie mega szczesciarzem. K9s raczej odrzucamy, bo sam masz 99. W pozostalych przypadkach jestes z tylu. Innymi slowy c-bet za pol puli OOP nie jest oplacalny.
    Jakie lepsze, ale slabe rece moglbys wyrzucic z rozdania na flopie? Byc moze slabe Asy, czysty flush draw, bottom pair z gut shotem. Co bys musial zrobic by takie rece wyrzucic? C-bet za pule? Check-raise AI ? Te opcje wydaja sie lepsze niz c-bet za pol puli i kolejny dylemat na turnie.
    Skoro juz gramy c/f na flopie i turnie to co zrobisz na river przy skompletowaniu strita lub seta i braku czwartego pika ?
    I zastanowilbym sie jeszcze nad jedna opcja. Skoro zakladasz, ze zagrasz zawsze c-bet 50-70% puli OOP (a tak chyba zakladasz skoro grasz na takim flopie) to nie lepiej zagrac AI pre? Mimo, ze na flopie grasz za 1/5 swoich zetonow to w sumie zaangazowales sie w rozdanie za 1/3 swoich zetonow, jestes shortem i najmniejszym stackiem na bubblu, fold po oddaniu 1/3 zetonow nie jest najlepszy w Twojej sytuacji. Dorzucenie 18,5 BB pre do AI jest zbyt mocnym zagraniem i tracimy troche value, ale w wiekszosci przypadkow zgarniesz 1,5BB. Czasem zostaniesz postawiony na flipie, ale bedac najmniejszym stackiem flip z para nie jest taki zly. Byc moze gosciowi odbije, zle zagra i sprawdzi Twojego AI z nizsza para lub czyms gorszym niz A9s i bedziesz z przodu. AI ma ta zalete ze masz bardzo duze FE, neutralizujesz brak pozycji, nie dasz sie wyblefowac na flopie gorszej rece, no i masz wieksze $EV niz zagranie c-bet z foldem badz WTS. 99 to reka ktora raczej ciezko sie gra po flopie OOP z malym stackiem.

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    266
    "W opisanej sytuacji raczej nigdy nie folduje pre." - DomiN, weź skasuj to słowo "raczej"